Zavrieť

Porady

stravné lístky

Dobré ránko poraďáci.. )

Chcela by som sa opýtať, aké všetky možné povinnosti vyplývajú živnostníkovi, keď si kúpi stravné lístky???

Ďakujem

t.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tiina_tiina Pozri príspevok
    Dobré ránko poraďáci.. )

    Chcela by som sa opýtať, aké všetky možné povinnosti vyplývajú živnostníkovi, keď si kúpi stravné lístky???

    Ďakujem

    t.
    Aké by to mali byť konkrétne? Nechápem, tu povinnosti nie sú, je to právo SZČO na stravovanie za každý odpracovaný deň, samozrejme, ak nie je súčasne aj zamestnancom a nemá zabezpečené stravovanie podľa § 152ZP. Vtedy si nemôže uplatňovať výdavky na stravovanie. Rovnako si ich nemôže uplatniť spätne za predch. obdobie.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tiina_tiina Pozri príspevok
    napr. jedálne kupóny Chèque Dejeuner v hodnote 3,30 EUR
    Stále je tvoja otázka ohľadne povinností nejasná. Jej hodnota je VOZD, za podmienok, ktoré som uviedla už vyššie.

    tiina_tiina je offline (nepripojený) tiina_tiina

    tiina_tiina
    Ked je živnostník, ktorý nie je nikde inde zamestnancom.
    Mám na mysli, povinnosť viesť úštovníctvo...a odvodové povinnosti, ktoré myslím, že pri stravných lístkoch nie su.

    bz5 je offline (nepripojený) bz5

    bz5
    Ja účtujem príjem stravných lístkov v PD ako VNZD (hodnota stravných lístkov) a poštovné ako VOZD. Na konci roku si vypočítam nárok na stravné lístky za rok, podľa odpracovaných dní a potom túto hodnotu ku koncu roku dám ako VOZD...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    tiina_tiina Pozri príspevok
    Ked je živnostník, ktorý nie je nikde inde zamestnancom.
    Mám na mysli, povinnosť viesť úštovníctvo...a odvodové povinnosti, ktoré myslím, že pri stravných lístkoch nie su.
    SZČO má nárok na stravné vo výške stravného v zmysle zákona o cest. náhradách v pásme 5-12 hod. = 3,60€/deň. Do VOZD si môže zahrnúť stravné v preukázatelnej výške = doklad z reštaurácie, alebo zakúpené stravovacie poukážky. Stravovacie poukážky sa nedajú zakúpiť spätne, napr. v júli za obdobi 01-06/09.

    kkllc je offline (nepripojený) kkllc

    kkllc
    Neviem z tvojej otázky o aké povinnostiu ti ide. Ale ak si živnostník kúpi str. lístky v hodnote 3,30E/ks tak napr. JUL:
    23 dní x 3,30 = 75,9€ si dá do nákl. =VOZD.
    Ak bol napr. na služobnej ceste a robil si cesťák, kde si uplatnil stravné tak za tie dni mu nedáš lístok. To isté keď bol PN, alebo nebol v práci (letná dovolenka...) Zo stravných lístkov si neuplatňuješ DPH, ani zo služby ktoré LCHDJ účtujú s DPH. Celá tá suma je VOZD. Neviem či si toto chcela. Lístok nemôže brať spätne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.