Zavrieť

Porady

PROSIM PORADTE MI S AUTOM....

Dobry den vie mi niekto z Vas poradit ako vyradit auto z uctovnictva aby to bolo papierovo v poriadku?

1. Auto som kupil na zivnost v r.2005 , viedol som jednoduche uctovnictvo tak som zacal s prvym odpisovanim za rok 2005. Avsak v r. 2006, 2007, 2008 som si uplatnoval pausalne vydavky- cize evidencia uctovnictva spocivala len v evidencii prijmov..
Auto by som si mohol vyradit uz z uctovnictva v tomto roku 2009 ?

2. Ma niekto z Vas vzor tlaciva na vyradenia auta z uctovnictva?

3. Je asi potrebne ist urobit aj prepis auta na policiu a vybaviť nové osvedčenie. Ako zivnostnik som mal auto evidovane na meno, avsak vystupuje v osvedceni ICO, meno odresa ostava nezmenena. Musi to byt hej?


DAKUJEM VSETKYM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Palino978 Pozri príspevok
    Dobry den vie mi niekto z Vas poradit ako vyradit auto z uctovnictva aby to bolo papierovo v poriadku?

    1. Auto som kupil na zivnost v r.2005 , viedol som jednoduche uctovnictvo tak som zacal s prvym odpisovanim za rok 2005. Avsak v r. 2006, 2007, 2008 som si uplatnoval pausalne vydavky- cize evidencia uctovnictva spocivala len v evidencii prijmov..
    Auto by som si mohol vyradit uz z uctovnictva v tomto roku 2009 ?ak ho chceš vyradiť-môžeš, musíš však uviesť dôvod jeho vyradenia v protokole o vyradení

    2. Ma niekto z Vas vzor tlaciva na vyradenia auta z uctovnictva?skúsim nájsť, priložím

    3. Je asi potrebne ist urobit aj prepis auta na policiu a vybaviť nové osvedčenie. Ako zivnostnik som mal auto evidovane na meno, avsak vystupuje v osvedceni ICO, meno odresa ostava nezmenena. Musi to byt hej? áno, musí to byť, ak je majetkom Tvojej firmy.


    DAKUJEM VSETKYM
    odpovede modrým v texte.

    Palino978 je offline (nepripojený) Palino978

    Palino978
    Ako dovod pre vyradenie postacuje to ze ho uz nevyuzivam v ramci podnikania?

    A este podotazka vyradujem ho zo zostatkovou hodnotou 0€, t.j. neplatim ziadnu dan, je tak?

    DAKUJEM

    PROSIM PORADTE MI S AUTOM....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.