Zavrieť

Porady

Nárok na odpočet DPH ?

Ahojte.
Má niekto skúsenosť s tým, že sa môže odpočítať DPH zo založenia akvária. Napr. nakúpenie rybičiek a jedla pre rybičky, či si môže firma odpočítať DPH? Je to skrášlenie kancelárie tak isto ako kvety.

Ďalej uvažujem o tom, že ak má firma zamestnancov, má nakúpené poháre, príbory pre zamestnancov, aby sa mohli stravovať vo firme, tak by si mohla dať do nákladov a odpočtu DPH aj umývačku riadu, ak správne uvažujem.

A ešte jedna úvaha. Ak má tá istá firma prenajaté poschodie pre firemné účely a súčasťou je terasa, ktorú si chce zrekonštruovať, napr. urobiť drevenú strešku, môže si dať materiál do nákladov? Táto terasa bude slúžiť aj na príjmanie klientov a rokovania s nimi.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    SMartina Pozri príspevok
    Ahojte.
    Má niekto skúsenosť s tým, že sa môže odpočítať DPH zo založenia akvária. Napr. nakúpenie rybičiek a jedla pre rybičky, či si môže firma odpočítať DPH? Je to skrášlenie kancelárie tak isto ako kvety. Skúsenosť nemám, ale máš pravdu, je to rovnaké, ako u kvetov, takže postup by mal byť rovnaký.
    Ďalej uvažujem o tom, že ak má firma zamestnancov, má nakúpené poháre, príbory pre zamestnancov, aby sa mohli stravovať vo firme, tak by si mohla dať do nákladov a odpočtu DPH aj umývačku riadu, ak správne uvažujem. Áno, správne.

    A ešte jedna úvaha. Ak má tá istá firma prenajaté poschodie pre firemné účely a súčasťou je terasa, ktorú si chce zrekonštruovať, napr. urobiť drevenú strešku, môže si dať materiál do nákladov? Táto terasa bude slúžiť aj na príjmanie klientov a rokovania s nimi.
    Ďakujem. Je to potrebné posúdiť podľa toho, ako je formulovaná zmluva s prenajímateľom.
    Odpovede v texte.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Co sa tyka akvaria, rybiciek, umyvacky riadu a podobnych veci, odporucala by som vypracovat vnutrofiremnu smernicu, ktora by pojednavala o starostlivosti o zamestnancov.
    S prestresenim terazy by som sa dohodla s majitelom, aby to spravil on a adekvatne zvysil najom alebo by som to zaplatila ja a dohodla s majitelom zlavu na najomnom po dobu umorovania nakladov, pretoze jemu sa zvysi hodnota prenajimaneho objektu.

    Nárok na odpočet DPH ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.