Zavrieť

Porady

Bobkový list

Ahojte, neviete mi poradiť kde by som zohnala rastlinku bobkového listu?je to ževraj pekný krík, chcela by som ním obdarovať maminu k narodeninám ale nikde ho neviem zohnať. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zena je offline (nepripojený) zena

    zena
    Da sa vypestovat aj zo semienka,ktore kupis skoro v kazdom zahradkarstve a tam sa niekedy da kupit aj hotova mlada rastlinka,ale vypestovat zo semienka nie je problem. Ak chces mozes si ho objednat aj cez net a dorucia ti ho priamo domov.


    http://www.rastlinky.sk/inshop/rastliny-na/liecive-a/[id-520220]-laurus-nobilis-vavrin-lekarsky-bobkovy-list-10-20-cm-k9.html?&Search=bobkovy%20list
    Naposledy upravil zena : 11.07.09 at 13:34

    olybaba je offline (nepripojený) olybaba

    olybaba
    pozdravujem,
    - bobkovy list resp. varin je tazke vypestovat zo semienka alebo odrezkov
    - doporucujem zaobstarat hotovu rastlinku
    - je to rastlina predovsetkym urcena na dekorativne ucely, ked sa budete o nu starat, urcite z nej budete mat radost
    12874v_zelen3[1].jpg  
    1238662960_laurusnob[1].jpg  
    3344-laurus-nobilis-vavrin-vzeneseny-1[1].jpg  
    1/1

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    zena Pozri príspevok
    Da sa vypestovat aj zo semienka,ktore kupis skoro v kazdom zahradkarstve a tam sa niekedy da kupit aj hotova mlada rastlinka,ale vypestovat zo semienka nie je problem. Ak chces mozes si ho objednat aj cez net a dorucia ti ho priamo domov.


    http://www.rastlinky.sk/inshop/rastliny-na/liecive-a/[id-520220]-laurus-nobilis-vavrin-lekarsky-bobkovy-list-10-20-cm-k9.html?&Search=bobkovy%20list
    a nevieš ako sa z tej stránky objednáva?lebo to majú extra neprehladné a neviem to objednať

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    pasuliatko Pozri príspevok
    a nevieš ako sa z tej stránky objednáva?lebo to majú extra neprehladné a neviem to objednať
    klikni na : pokladna a daj sa registrovať.
    potom choď cez košík a vlož vybrané do košíka a do pokladne . navádza ťa to samé.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    neskúšal niekto zakoreniť odrezky z Chorvátska? Ja si nosím a suším, vypestovať rastlinku ma nenapadlo

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    arizona Pozri príspevok
    klikni na : pokladna a daj sa registrovať.
    potom choď cez košík a vlož vybrané do košíka a do pokladne . navádza ťa to samé.
    nejde lebo sa nedá nič objednať je to na úvodnej strane napísane

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    a pod akým menom to mám hladať?lebo ak všade zadám bobkový list tak mi to vyhodí,že neexistuje alebo nenájde. nemohli by ste mi hodiť link ak sa vám chce kde ho už rovno objednám?lebo bud neviem hladať alebo neviem..

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    pasuliatko Pozri príspevok
    a pod akým menom to mám hladať?lebo ak všade zadám bobkový list tak mi to vyhodí,že neexistuje alebo nenájde. nemohli by ste mi hodiť link ak sa vám chce kde ho už rovno objednám?lebo bud neviem hladať alebo neviem..
    http://sk.wikipedia.org/wiki/Vavr%C3%ADn_prav%C3%BD

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    pasuliatko Pozri príspevok
    a pod akým menom to mám hladať?lebo ak všade zadám bobkový list tak mi to vyhodí,že neexistuje alebo nenájde. nemohli by ste mi hodiť link ak sa vám chce kde ho už rovno objednám?lebo bud neviem hladať alebo neviem..
    BOBKOVÝ LIST (Laurus nobilis L.) - Vavrín pravý

    Valcake je offline (nepripojený) Valcake

    Valcake
    pasuliatko Pozri príspevok
    a nevieš ako sa z tej stránky objednáva?lebo to majú extra neprehladné a neviem to objednať
    Pasuliatko, z www.rastlinky.sk sa bude dať objednávať až od konca augusta. Preto ti to neberie.

    ajuschka je offline (nepripojený) ajuschka

    ajuschka
    kukučka Pozri príspevok
    neskúšal niekto zakoreniť odrezky z Chorvátska? Ja si nosím a suším, vypestovať rastlinku ma nenapadlo
    ja som prave doniesla bobkac z bulharska, uz je v zemi, tak uvidime co to urobi. ale je aj s castou korena - je to vymladok od majitelov penzionu. takisto som dotrepala aj figovnik a granatove jablcka. ale jablcka len odrezky.tak drzte palce

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    a ten vavrin bude aj vonku-prezije zimu?ci sa to da pestovat len dnu v kvetinaci?ja som si kupovala cerstvy v taliansku,inak som nan nikde tu v okoli nenadabila....

    beba13 je offline (nepripojený) beba13

    beba13
    Ja mám bobkový list už dosť dlho, keď som ho kúpila /v Nitre v Tescu/ tak mal asi 10cm, teraz má asi 125 cm na zimu ho musím dať dovnútra do chladnejšej miestnosti tak ako oleandre. Raz som ho nechala cez zimu vonku jeden den a listy omrzli a oschli už som myslela že je po ňom, ale prežil viac som ho nedávala na mráz. Možno ak bude starší prezimuje ale isto to neviem. Inak stále ho napádajú puklice, aj včera som ho musela celý postriekať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.