Zavrieť

Porady

Prihlasenie na urade prace

Mozte mi poradit?
Po skonceni vysokej skoly som odisla do Anglicka, po 1,5 roku som sa vratila. Pocas pobytu v anglicku som si neplatila ziadne odvody ani zdravotne poistenie. Vratila som sa na Slovensko a zacala som pracovat, to trva asi 12 rokov. Ak by som sa chcela prihlasit teraz na urad prace, bol by s tym problem?
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vlado.s je offline (nepripojený) Vlado.s

    Taký klasický východniar Vlado.s
    Na úrad práce ťa zaregistrujú stále. Otázka je, či budeš mať nárok na "podporu" v nezamestnanosti? Odpoveď v tvojom prípade je áno, lebo musíš mať odpracovaných 3 roky v posledných 4 rokoch. Môže to byť aj prerušovane a kdekoľvek v EU.

    Opravte ma ak sa mýlim, ale som si na 95% istý, že je to tak.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Súhlasím s Vlado.s
    na UP sa prihlásiť môžeš, mala by si dostávať aj podporu v nezamestnanosti.

    Čo sa týka odvodov do SP, tak tam by problém nemal byť ak si nebola počas toho 1,5 roka nahlásená ako dobrovolný platca.

    Čo sa týka ZP, tak ak si sa vtedy neodhlásila, tak môžu ti teraz prísť na to, že máš tam nedoplatok na poistnom za ten 1,5 rok. To Ti vyčíslia a zaplatíš, ak ten nedoplatok tam vznikol.
    Ale s prihlásením na UP to nesúvisí.

    Prihlasenie na urade prace

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.