Zavrieť

Porady

Neplatené voľno namiesto dovolenky?

Dobrý deň prajem,
zamestnankyňa dopredu oznámila dovolenku na august, vypísala dovolenkový lístok, avšak zamestnávateľ ho nepodpísal, aj keď jej ústne povolil dovolenku. Po určitom čase zamestnávateľ zabudol, že zamestnankyňa má naplánovanú dovolenku a v súčasnosti mu nevyhovuje, že v auguste si ju chce čerpať. Dovolenku jej nakoniec nepovolil a povedal jej, že nech tak si vyberie neplatené voľno. Zamestnankyňa pravdepodobne urobila chybu, že lístok si nedala potvrdiť podpisom. Avšak doteraz jej to ešte neurobil. Prístup zamestnávateľa je dosť "obdivuhodný". Viete mi poradiť čo by bolo pre ňu v danej situácii východiským riešením? Mňa by zaujímalo kedy zamestnankyňa si môže vybrať neplatené voľno, alebo či zamestnávateľ jej môže nariadiť čerpanie neplateného voľna. Ďakujem za Vaše odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zuzana B. Pozri príspevok
    Dobrý deň prajem,
    zamestnankyňa dopredu oznámila dovolenku na august, vypísala dovolenkový lístok, avšak zamestnávateľ ho nepodpísal, aj keď jej ústne povolil dovolenku. Po určitom čase zamestnávateľ zabudol, že zamestnankyňa má naplánovanú dovolenku a v súčasnosti mu nevyhovuje, že v auguste si ju chce čerpať. Dovolenku jej nakoniec nepovolil a povedal jej, že nech tak si vyberie neplatené voľno. Zamestnankyňa pravdepodobne urobila chybu, že lístok si nedala potvrdiť podpisom. Avšak doteraz jej to ešte neurobil. Prístup zamestnávateľa je dosť "obdivuhodný". Viete mi poradiť čo by bolo pre ňu v danej situácii východiským riešením? Mňa by zaujímalo kedy zamestnankyňa si môže vybrať neplatené voľno, alebo či zamestnávateľ jej môže nariadiť čerpanie neplateného voľna. Ďakujem za Vaše odpovede.
    Dovolenku podľa ZP určuje zamestnáv. po dohode so zamestnancom, ak jej ju nepotvrdil, nemohla ju čerpať, teda, ak už nebola v práci, ostáva jedine čerpanie Náhr. voľna, alebo neplateného, alebo absencia.

    Zuzana B. je offline (nepripojený) Zuzana B.

    Zuzana B.
    Tweety Pozri príspevok
    Dovolenku podľa ZP určuje zamestnáv. po dohode so zamestnancom, ak jej ju nepotvrdil, nemohla ju čerpať, teda, ak už nebola v práci, ostáva jedine čerpanie Náhr. voľna, alebo neplateného, alebo absencia.
    Samozrejme dovolenku čerpať nebude, keďže nemá dov. lístok podpísaný. Ešte by som sa rada opýtala ako je to s neplateným voľnom. Napr. koľko neplateného voľna v roku si môže vybrať? Ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zuzana B. Pozri príspevok
    Samozrejme dovolenku čerpať nebude, keďže nemá dov. lístok podpísaný. Ešte by som sa rada opýtala ako je to s neplateným voľnom. Napr. koľko neplateného voľna v roku si môže vybrať? Ďakujem.
    To nie je obmedzené, záleží na dohode obidvoch strán. NV je ale prerušenie SP.

    Zuzana B. je offline (nepripojený) Zuzana B.

    Zuzana B.
    Prerušenie SP napr. znamená že sa jej na dané obdobie, kedy čerpá neplatené voľno, prerušuje povinné dôchodkové poistenie, a tým pádom toto obdobie sa neuvádza ani na ELDP?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zuzana, zaujímalo by ma, aký dôvod uviedol zamestnávatel, ak núti zamestnanca čerpať neplatené volno. V práci mu zrejme chýbať nebude ...
    Koľko dní dovolenky za rok 2009 má už vyčerpané ?

    Ančika je offline (nepripojený) Ančika

    Anna M Ančika
    Zuzana B. Pozri príspevok
    Prerušenie SP napr. znamená že sa jej na dané obdobie, kedy čerpá neplatené voľno, prerušuje povinné dôchodkové poistenie, a tým pádom toto obdobie sa neuvádza ani na ELDP?
    Správne a je treba poslať RLFO - odhláška z dôvodu neplateného voľna a po skončení prihlášku - skončenie neplateného voľna!!!

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Ančika Pozri príspevok
    Správne a je treba poslať RLFO - odhláška z dôvodu neplateného voľna a po skončení prihlášku - skončenie neplateného voľna!!!
    Len na doplnenie, dôvod prerušenia 1.

    Zuzana B. je offline (nepripojený) Zuzana B.

    Zuzana B.
    V r. 2009 má nárok na 25 dní dov. a vyčerpala cca polovicu. V práci mu chýbať nebude, zamestnávateľ si myslí, že takto donúti zamestnankyňu ostať doma a necestovať za priateľom...

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Zuzana B. Pozri príspevok
    V r. 2009 má nárok na 25 dní dov. a vyčerpala cca polovicu. V práci mu chýbať nebude, zamestnávateľ si myslí, že takto donúti zamestnankyňu ostať doma a necestovať za priateľom...
    Zvláštne nežiarli on náhodou na tú zamestnankyňu?

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Zuzana B. Pozri príspevok
    V r. 2009 má nárok na 25 dní dov. a vyčerpala cca polovicu. V práci mu chýbať nebude, zamestnávateľ si myslí, že takto donúti zamestnankyňu ostať doma a necestovať za priateľom...
    To čo je za dôvod? Alebože by to bol §1025 boj dvoch kohútov na jednom smetisku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.