Zavrieť

Porady

Výpoveď tehotnej-úrad práce-materská

Zdravím Poraďáci,
raz ste mi už poradili pred 2 rokmi a môj príbeh otázky ma pokračovanie.
K 31.1.2007 som ako tehotna dostala výpoveď pre rušenie organizácie, pobudla som 4 mesiace na úrade práce a v júni 2007 začala poberať materskú, našťastie z najvyššieho VZ, lebo mi ju vypočítavali z predchádzajúceho platu a vzťahovala sa na mňa polročná ochrana. Teraz poberám rodičovský príspevok a čakám druhé dieťa.
Moja otázka: Akú budem mať ďalšiu materskú? Pravdepodobný príjem mi nebude mať kto potvrdiť, keďže som nastupovala na predošlú materskú z úradu prace. Len nerada by som mala nejakú minimálnu pochopiteľne. Mohla by som to ovplyvniť napr. zamestnaním sa na nejaký čas?
Veľmi pekne ďakujem vopred za odpoveď a (trpezlivosť)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    lubica17 Pozri príspevok
    Zdravím Poraďáci,
    raz ste mi už poradili pred 2 rokmi a môj príbeh otázky ma pokračovanie.
    K 31.1.2007 som ako tehotna dostala výpoveď pre rušenie organizácie, pobudla som 4 mesiace na úrade práce a v júni 2007 začala poberať materskú, našťastie z najvyššieho VZ, lebo mi ju vypočítavali z predchádzajúceho platu a vzťahovala sa na mňa polročná ochrana. Teraz poberám rodičovský príspevok a čakám druhé dieťa.
    Moja otázka: Akú budem mať ďalšiu materskú? Pravdepodobný príjem mi nebude mať kto potvrdiť, keďže som nastupovala na predošlú materskú z úradu prace. Len nerada by som mala nejakú minimálnu pochopiteľne.
    Z uvedeného mi vyplýva, že nebudeš mať nárok na materské, lebo asi nespĺňaš podmienku § 48 ods. 1:

    (1) Poistenkyňa, ktorá je tehotná alebo ktorá sa stará o narodené dieťa, má nárok na materské, ak v posledných dvoch rokoch pred pôrodom bola nemocensky poistená najmenej 270 dní.


    A ty si asi nebola poistená (neplatila si si ani dobrovoľne nemocenské poistenie).

    lubica17 Pozri príspevok
    Mohla by som to ovplyvniť napr. zamestnaním sa na nejaký čas?
    Veľmi pekne ďakujem vopred za odpoveď a (trpezlivosť)
    Mohla, ale to by si musela byť zamestnaná aspoň tých 270 dní pred nástupom na materskú dovolenku, aby ti vznikol nárok na materské.

    Alebo sa prihlásiť na dobrovoľné nemocenské poistenie a platiť si ho aspoň 270 dní a potom nastúpiť na materskú. Ak už ale čakáš dieťa, tak ani jedno ani druhé nestihneš. Budeš mať nárok na rodičovský príspevok od narodenia dieťaťa.

    Výpoveď tehotnej-úrad práce-materská

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.