Zavrieť

Porady

Dovolenka a PP na určitý čas

Ahoj, sledujem Poradu už veľmi dlho, teraz by som potrebovala poradiť.
Prosím Vás, ak je zamestnaný zamestnanec v pracovnom pomere na určitý čas a tento pracovný pomer sa mu každoročne predlžuje dodatkom k PZ (zamestnávateľ má do 20 zamestnancov), musí si dovolenku dočerpať vždy ku dňu, kedy mu "končí" pracovný pomer? Napr. PP končí 31.8.2009. Opätovne predĺžime do 31.8.2010. Mám vypočítať nárok do 31.8.2009, tú si musí vyčerpať a znova vypočítať nárok od 01.09.2009 do 31.12.2009?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    atomika Pozri príspevok
    Ahoj, sledujem Poradu už veľmi dlho, teraz by som potrebovala poradiť.
    Prosím Vás, ak je zamestnaný zamestnanec v pracovnom pomere na určitý čas a tento pracovný pomer sa mu každoročne predlžuje dodatkom k PZ (zamestnávateľ má do 20 zamestnancov), musí si dovolenku dočerpať vždy ku dňu, kedy mu "končí" pracovný pomer? Napr. PP končí 31.8.2009. Opätovne predĺžime do 31.8.2010. Mám vypočítať nárok do 31.8.2009, tú si musí vyčerpať a znova vypočítať nárok od 01.09.2009 do 31.12.2009?
    Nie, nemusí si dovolenku dočerpať, dovolenka sa mu v podstate prenesie do opätovne uzatvoreného PP vo vašej spoločnosti.

    atomika je offline (nepripojený) atomika

    atomika
    Ďakujem, tiež som toho názoru. Ibaže náš "nadriadený" tvrdí, že si dovolenku dotyčná osoba musí dočerpať. Neviem, čím mám argumentovať. Nič som o tom v zákone nenašla.
    Ahoj,
    keď mám pp napr. na 6 mesiacov, tak dám len alikvótny nárok na dov.,
    to znamená 10 resp. 12,5 prac.dňa, keď sa pp predlžuje, tak nárok opravím , napr. o ďalších 6 mesiacov , tak nárok + 10 resp. 12,5 dňa. Nikde som nenašla, že si zamestnanec pri predĺžení musí starý nárok vyčerpať, veď nejde o nového zamestnávateľa. Ale- vrámci torch rokov možno pp opätovne dohodnúť alebo predlĺžiť len raz, alebo som niečo nepostrehla? Janka

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    janka marenistakova Pozri príspevok
    Ahoj,
    keď mám pp napr. na 6 mesiacov, tak dám len alikvótny nárok na dov.,
    to znamená 10 resp. 12,5 prac.dňa, keď sa pp predlžuje, tak nárok opravím , napr. o ďalších 6 mesiacov , tak nárok + 10 resp. 12,5 dňa. Nikde som nenašla, že si zamestnanec pri predĺžení musí starý nárok vyčerpať, veď nejde o nového zamestnávateľa. Ale- vrámci torch rokov možno pp opätovne dohodnúť alebo predlĺžiť len raz, alebo som niečo nepostrehla? Janka
    Janka, súhlas, viď http://www.porada.sk/t56527-zakonnik...2009-a.html#48 §48 ods. 2.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    atomika Pozri príspevok
    Ahoj, sledujem Poradu už veľmi dlho, teraz by som potrebovala poradiť.
    Prosím Vás, ak je zamestnaný zamestnanec v pracovnom pomere na určitý čas a tento pracovný pomer sa mu každoročne predlžuje dodatkom k PZ (zamestnávateľ má do 20 zamestnancov), musí si dovolenku dočerpať vždy ku dňu, kedy mu "končí" pracovný pomer? Napr. PP končí 31.8.2009. Opätovne predĺžime do 31.8.2010. Mám vypočítať nárok do 31.8.2009, tú si musí vyčerpať a znova vypočítať nárok od 01.09.2009 do 31.12.2009?
    Pracovný pomer sa predlžuje dodatkom k pôvodnej pracovnej zmluve ?
    Alebo uzatvárate novú pracovnú zmluvu s prihláškami a odhláškami do poisťovní ?

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Johanka Pozri príspevok
    § 48 ZP má viac odstavcov .
    Tak veru, tak, takže atomika, čítaj všetky odstavce.

    pavla.p je offline (nepripojený) pavla.p

    pavla.p
    PP predlžujeme dodatkom k pracovnej zmluve - zmena v príslušnom bode prac. zmluvy. Prihlášku, odhlášku nemusíš.

    atomika je offline (nepripojený) atomika

    atomika
    Marína Pozri príspevok
    Tak veru, tak, takže atomika, čítaj všetky odstavce.
    Áno, čítala som celý: § 48 ods. 6 písm. g.

    atomika je offline (nepripojený) atomika

    atomika
    veronikasad Pozri príspevok
    Pracovný pomer sa predlžuje dodatkom k pôvodnej pracovnej zmluve ?
    Alebo uzatvárate novú pracovnú zmluvu s prihláškami a odhláškami do poisťovní ?
    Áno, pracovný pomer predlžujeme dodatkom k pôvodnej pracovnej zmluve. Takže vlastne v skutočnosti nedôjde ku skončeniu pracovného pomeru ale k jeho predĺženiu.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    atomika Pozri príspevok
    Áno, pracovný pomer predlžujeme dodatkom k pôvodnej pracovnej zmluve. Takže vlastne v skutočnosti nedôjde ku skončeniu pracovného pomeru ale k jeho predĺženiu.
    Nástup na dovolenku síce určuje zamestnávatel, nevidím však dôvod - pokial so zamestnancom neplánuje ukončiť pracovný pomer, aby len z tohto dôvodu trval na dočerpaní dovolenky k termínu trvania prac.pomeru uvedenému v prac. zmluve.

    atomika je offline (nepripojený) atomika

    atomika
    veronikasad Pozri príspevok
    Nástup na dovolenku síce určuje zamestnávatel, nevidím však dôvod - pokial so zamestnancom neplánuje ukončiť pracovný pomer, aby len z tohto dôvodu trval na dočerpaní dovolenky k termínu trvania prac.pomeru uvedenému v prac. zmluve.
    Ďakujem všetkým za ich názory. Úplne súhlasím s veronikasad. Je to iba ješitnosť nášho nadriadeného, ktorý si postavil hlavu, že dovolenku si musí dočerpať. Ja mám tiež takú skúsenosť ako píše janka marenistakova, že sme normálne dovolenku vypočítali za celý rok (teda v tomto prípade, lebo vlastne zamestnanie bude trvať celý kalendárny rok).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.