Zavrieť

Porady

suhrnny vykaz k DPH

dobry den chcem sa opytat preco je suhrnny vykaz k DPH na stranke danovehho uradu v Sk. Ma sa to teda prepocitat konverznym kurzom na Sk alebo existuju nove tlaciva v EURach. tiez sa chcem opytat co je to vlastne kod pre trojstranne obchody a ci ho treba pisat vzdy. z kade ho zistim?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Lennkka17 Pozri príspevok
    dobry den chcem sa opytat preco je suhrnny vykaz k DPH na stranke danovehho uradu v Sk. Ma sa to teda prepocitat konverznym kurzom na Sk alebo existuju nove tlaciva v EURach. tiez sa chcem opytat co je to vlastne kod pre trojstranne obchody a ci ho treba pisat vzdy. z kade ho zistim?

    Ak si vyhladáš tlačivo od 1.1.2009 - toto je už v €.

    ... z poučenia
    Kód pre trojstranné obchody
    Platiteľ dane do príslušného políčka uvádza „1“, ak je prvým odberateľom a uskutočnil dodanie tovaru v rámci trojstranného obchodu pre druhého odberateľa v inom členskom štáte v príslušnom kalendárnom štvrťroku.

    Sifosp je offline (nepripojený) Sifosp

    Sifosp
    Mozem sa spytat aj ja? A ak za posledny kvartal nebol ziaden obrat do zahranicia. Treba odovzat nulove tlacivo? Vdaka.

    mimaxx je offline (nepripojený) mimaxx

    mila myska mimaxx
    Ahojte, mam problem so suhrnnym vykazom - predavame kovovy odpad, ktory je od 01.04.2009 oslobodeny od DPH. Automaticky mi ho taha do dan. priznania do riadku vyvozu - predaja bez DPH. A v tej chvili mi nesedi suhrnny vykaz. Mam opravit predaj kov. srotu??? Kde sa v dan priznani uvadza, ked je oslobod od DPH a je to tuzemsko? V ktorom riadku? Dakujem za rady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.