Zavrieť

Porady

pekne zdravím...

a prosím o radu. Dala som výpoveď a šéfka mi odmieta povoliť čerpať dovolenku (a to až do skončenia pracovného pomeru). Má nejakú oporu v zákone? Som povinná sa počas výpovednej lehoty zúčastňovať pracovných porád, ktoré zásadne organizuje po pracovnej dobe (od 19.00 zväčša do 22.00) pričom tieto nadčasy nie sú preplácané a nie je možné ich čerpať ako náhradné voľno?
ďakujem za každú dobrú radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tutiola je offline (nepripojený) tutiola

    obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac tutiola
    Vítaj medzi nami a ciť sa tu dobre.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kronkodyl Pozri príspevok
    a prosím o radu. Dala som výpoveď a šéfka mi odmieta povoliť čerpať dovolenku (a to až do skončenia pracovného pomeru). Má nejakú oporu v zákone? Má. Jej čerpanie určuje zamestnáv. po predch. dohode so zamestnancom. Som povinná sa počas výpovednej lehoty zúčastňovať pracovných porád, ktoré zásadne organizuje po pracovnej dobe (od 19.00 zväčša do 22.00) pričom tieto nadčasy nie sú preplácané a nie je možné ich čerpať ako náhradné voľno?
    ďakujem za každú dobrú radu Si povinná, ešte si v PP.
    Odpovede v texte.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    kronkodyl Pozri príspevok
    a prosím o radu. Dala som výpoveď a šéfka mi odmieta povoliť čerpať dovolenku (a to až do skončenia pracovného pomeru). Má nejakú oporu v zákone? Som povinná sa počas výpovednej lehoty zúčastňovať pracovných porád, ktoré zásadne organizuje po pracovnej dobe (od 19.00 zväčša do 22.00) pričom tieto nadčasy nie sú preplácané a nie je možné ich čerpať ako náhradné voľno?
    ďakujem za každú dobrú radu
    Tweety Re: pekne zdravím...
    Citát:Pôvodca textu príspevku: kronkodyl
    a prosím o radu. Dala som výpoveď a šéfka mi odmieta povoliť čerpať dovolenku (a to až do skončenia pracovného pomeru). Má nejakú oporu v zákone? Má. Jej čerpanie určuje zamestnáv. po predch. dohode so zamestnancom. Som povinná sa počas výpovednej lehoty zúčastňovať pracovných porád, ktoré zásadne organizuje po pracovnej dobe (od 19.00 zväčša do 22.00) pričom tieto nadčasy nie sú preplácané a nie je možné ich čerpať ako náhradné voľno?
    ďakujem za každú dobrú radu Si povinná, ešte si v PP.

    Odpovede v texte.
    Dobre , má to v opore v zákone , ale až do skončenia pracovného pomeru ..?????
    Nie je to náhodou tak , že musí umožniť čerpanie alikvótnej dovolenky pred ukončením pracovného pomeru ???
    Aká bola vlastne tá dohoda ?
    Keď by som ja dal výpoveď , to znamená , že nedostanem žiadne odstupné ......atď , tak nech sa zúčastňuje porád sama ....
    Ozaj , tých porád by som sa nezúčastňoval , aj keby som bol v pracovnom pomere ...Zaplikoval som to svojho času , až na súd som to hnal a šéfovi klesol hrebienok
    Taktiež ale záleží , na akej funkcii pracuješ / pracoval by som / .
    Lebo ak v nejakej managerskej , kde máš plat 2.000 € a vyššie , tak to je už v ňom ...a je to tiež o niečom inom .

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Re: pekne zdravím...
    Citát:
    Pôvodca textu príspevku: kronkodyl
    a prosím o radu. Dala som výpoveď a šéfka mi odmieta povoliť čerpať dovolenku (a to až do skončenia pracovného pomeru). Má nejakú oporu v zákone? Má. Jej čerpanie určuje zamestnáv. po predch. dohode so zamestnancom. Som povinná sa počas výpovednej lehoty zúčastňovať pracovných porád, ktoré zásadne organizuje po pracovnej dobe (od 19.00 zväčša do 22.00) pričom tieto nadčasy nie sú preplácané a nie je možné ich čerpať ako náhradné voľno?
    ďakujem za každú dobrú radu Si povinná, ešte si v PP.


    Odpovede v texte.

    Tweety toto si asi prehliadla. Alebo je na to nejaký §?
    Naposledy upravil marjankaj : 18.07.09 at 15:44

    kronkodyl je offline (nepripojený) kronkodyl

    kronkodyl
    Ďakujem za privítanie aj za odpovede, žiaľ, manažérsky post nezastávam (ani môj plat sa tomu ani na kilometre neblíži takže to v ňom určite nemám. Budem hľadať riešenie.
    Ale naozaj by ma zaujímalo, či má zamestnávateľ neobmedzené práva, či ma takto môže okrádať o môj voľný čas, či už mi plynie výpovedná lehota alebo nie. Kríza im nahráva a strach je silný nástroj, ale kde sú hranice?

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    kronkodyl Pozri príspevok
    či už mi plynie výpovedná lehota alebo nie.
    Vypovedna lehota zacina plynut 1. dnom nasledujuceho mesiaca po doruceni vypovede.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.