Zavrieť

Porady

praskanie tehál

Dobrý,, poprosil by som Vás o radu. Začal som tento rok stavbu R.D, Bungalov. Momentalne je stavba v štadiu ukončenia strechy. Všimol som si že, že na tehlách začali vznikať drobné praskliny., ktoré sa neustále zväčšujú. Dokonca som si označil aj doposiaľ neprasknuté tehly a niektoré z ných začali tiež praskať.Praskanie tehál je vo všetkých častiach obvodových múroch. Základy a spôsob murovanie je v poriadku. Jedná sa o tehly porotherm 38. Tehla sa mi zdá príliš krehká a vnútorné rebra sú tiež popraskané, dokonca, keď sa pozriete do vnútra sú voľným okom vyditeľne biele ložiská vápna. Nemám z toho dobrý pocit, dohodol som si stretnutie so statikom. Preto sa chcem opýtať či už niekto mal podobný problém a ako ho riešil. Každá rada dobrá rada, ďakujem.
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Porotherm je bordel, písal som tu o tom niekoľko krát.To biele nieje vápno ale soľ.Pomohli by fotografie prasklín.Aký máte strop.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

220870 Pozri príspevok
Porotherm je bordel, písal som tu o tom niekoľko krát.To biele nieje vápno ale soľ.Pomohli by fotografie prasklín.Aký máte strop.
Neviem ci si mi odpisal na ten porotherm, lebo uz neviem v ktorej teme som sa na to pytal. Odkedy ma porotherm taku kvalitu aku podla teba ma? Lebo ja som robil hrubu stavbu pred cca 2 rokmi a ta tehla ktoru som od nich mal, vyzerala velmi dobre, aj velmi pevne.
0 0
Sedrik89 Sedrik89

Sedrik89 je offline (nepripojený) Sedrik89

Viac o tom najdes na ostavbe.sk
Daj forum - stavebne prace - toto je tehla od najdrahsieho vyrobcu.
Riesil sa tam pravdepodobne Tvoj pripad.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
AndrejG Pozri príspevok
Neviem ci si mi odpisal na ten porotherm, lebo uz neviem v ktorej teme som sa na to pytal. Odkedy ma porotherm taku kvalitu aku podla teba ma? Lebo ja som robil hrubu stavbu pred cca 2 rokmi a ta tehla ktoru som od nich mal, vyzerala velmi dobre, aj velmi pevne.
Porotherm lepšie povedané Pezinské tehelne ,znižujú kvalitu svojich výrobkov permanentne od pádu komunistov.Nie je to tým že by mali horšie stroje ,zamestnancov ....... ale tým ,že im dochádza kvalitná hlina.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

220870 Pozri príspevok
Porotherm lepšie povedané Pezinské tehelne ,znižujú kvalitu svojich výrobkov permanentne od pádu komunistov.Nie je to tým že by mali horšie stroje ,zamestnancov ....... ale tým ,že im dochádza kvalitná hlina.
Co ma spolocne porotherm a pezinske? Niekde som sice cital, ze pezinske boli zevraj kupene wienerbergerom, ale to nieje pravda...su to uplne samostatne firmy.
0 0
Rasto 123 Rasto 123

Rasto 123 je offline (nepripojený) Rasto 123

Strop tvorí samotný krov strechy, takže žiadne preklady. Dnes som bol opäť pozrieť a praskliny pribúdajú. O porotherme som vedel len to že je to kvalitná tehla, ale moja stavba mi dáva opačný názor. Dokonca som dnes laicky tesol latou po jednej tehle, ktoré sa mi zvýšili a tá sa rozpadla, keď som skúšal rukou lámať vnútorné rebra išlo to ako keď lámete tabuľku čokolády.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
AndrejG Pozri príspevok
Co ma spolocne porotherm a pezinske? Niekde som sice cital, ze pezinske boli zevraj kupene wienerbergerom, ale to nieje pravda...su to uplne samostatne firmy.
Pezinské tehelne a.s. neviem presne koľko akcií vlastní Wienerberger ale určite nad 50%.Wienerberger vlastní všetky výrobné kapacity v oblasti stavebných materiálov používaných na murovanie stien( vrátane Porfix, a Xela -Ytong) ,okrem Preselanskej tehelne a nejakej tiež bezvýznamnej na východe SK a okrem výrobcov betónových tvárnic.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

220870 Pozri príspevok
Pezinské tehelne a.s. neviem presne koľko akcií vlastní Wienerberger ale určite nad 50%.Wienerberger vlastní všetky výrobné kapacity v oblasti stavebných materiálov používaných na murovanie stien( vrátane Porfix, a Xela -Ytong) ,okrem Preselanskej tehelne a nejakej tiež bezvýznamnej na východe SK a okrem výrobcov betónových tvárnic.
Toto som aj ja niekde zacul, ale poznam spolumajitela pez. tehelni a povedal mi, ze je to blbost...tak neviem ako sa to rozsirilo.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Bolo okolo toho trochu počuť keď to odobroval SK pro..monopolný úrad.Odvtedy je ticho , Winerberger si tu robí z cenami čo sa mu zachce, a všetci SK vládny chrapúni sa tvária ,že nič.Som zvedavý o koľko pôjdu dole z cenami teraz cez krízu.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Rasťo ako to dopadlo?
0 0
Rasto 123 Rasto 123

Rasto 123 je offline (nepripojený) Rasto 123

Dopadlo to dobre, ale aj tak mám stále pochybnosti. Takže mal som tam statika, ktorý povedal asi toto: Ja si myslím že je to v poriadku,v tomto štádiu to iste neovplyvňuje statiku, ale ja by som dokončil hrubú stavbu do štádia uzavretia stavby a počkal do jari. Zima , sneh, záťaž urobí svoje a ak tie praskliny nebudú väčšie, je to ok.... Vyzerá to že sú to len povrchové praskliny, ale ak sa začnú zväčšovať, čo do hrúbky mohlo by nastať k zmene viazania múra a to by už mohlo ovplyvniť statiku. Myslí si že tehla je nedopálená, čiže robená rýchlo, rýchlo lebo... Takže na jednej strane ok, na druhej ma doslova ser.. , že nemám kvalitné tehly také aké by mali byť. ďakujem všetkým za pomoc...
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Pred pár rokmi sme mali trochu podobný prípad.Stredová nosná stena bola projektantom málo predimenzovaná respektíve vôbec.Bolo to tiež z tej Pezinskej bordel tehly.Volal sa statik a tiež vyriekol taký mačkopes výrok že ak je tehla dobre vypálená tak to udrží ak nie tak to bude praskať.Pre istotu sa tá priečka 250-ka zbúrala a postavila sa z plnej pálenej tehly 300mm.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja si dovolím do tejto témy dať otázku. V materiáloch sa nevyznám - prikladám foto, podľa projektu sa robí nosná priečka práve z POROTHERM 30, P+D....... ešte je viac špecifikovaná, ale netuším, čo čísielka znamenajú.
Ako sa tieto tehly správne režú na polovice, aby nepraskali?
Vraj sa to "nedá", to slovo neznášam.
Poprosím o radu, predbežne som to žiadala prerobiť, príde stavbyvedúci, som zvedavá, čo mi povie.
a jeden rad urobili z 29cm, takže 1cm prečnieva, vraj "sa tam dá omietka"
Podľa mňa čístá fušerina.
HPIM0021.jpg  
tehla.jpg  
1/1
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Porothern sa robi v Bolerazi a v Zlatych Moravciach, jediny vyrobca tehal na SVK ma certifikovane odskusane pevnosti muriva,tak mi tu prosim ta netrep,ze je to odpad.
0 0
mmaarreekk mmaarreekk

mmaarreekk je offline (nepripojený) mmaarreekk

KEJKA,

tie foto sú otras - takéto medzery tam nemajú čo robiť - ak vie murár, že tam bude mať 5 cm medzeru, tak nech si odreže dve posledné tehly - z každej kúsok - tým docieli, že sa odrezané tehly pekne spoja...
0 0
mmaarreekk mmaarreekk

mmaarreekk je offline (nepripojený) mmaarreekk

tehly buď odrežú pílou na tehly alebo kotúčovou pílou
0 0
Milan.Žiška Milan.Žiška

Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

" KEJKA" osobne by som im to nechal rozobrať a prerobiť ( na ich náklady) ak by nechceli nech sa pracú. Takýchto "majstrov" zoženieš kdekoľvek. Len ničia materiál a luďom nervy. Určite im za to neplať skôr kým to neopravia.
Veľa vecí sa dá aj prehliadnuť a tolerovať, ale to si potom....
Sama by si to urobila určite lepšie.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
300 -ky tehly sa sa v rohoch zakladajú 170 mm tvárnicou.Od výrobcu presne špecifikovanou a len na tento účel vyrábanou.
Tu to máte polopate.strana 8
http://www.wienerberger.sk/servlet/u...=wb_sk_home_sk
Nešpekulovať a rozobrať.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
ciners Pozri príspevok
Porothern sa robi v Bolerazi a v Zlatych Moravciach, jediny vyrobca tehal na SVK ma certifikovane odskusane pevnosti muriva,tak mi tu prosim ta netrep,ze je to odpad.
zopakujem je to bordel.V porovnaní z konkurenciou korunovaný.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

220870 Pozri príspevok
zopakujem je to bordel.V porovnaní z konkurenciou korunovaný.
Hlavne je to monopol, ci je to bordel sa hadat nebudem, ale jedno je iste, ze je 2x drahsi,ako v okolitych krajinach,co je dost smutne. Ked spominas konkurenciu, co je u nas konkurencia? Ides navrhovat stavbu a od inej firmy nenajdes podklady. A niecim kryty musis byt. U nas su jediny, kto ma odskusane pevnosti muriva, tepelnoizolacne su aj lepsie tehly na trhu,len pre nas statikov su na hovno,ked nic nevies najst o nich ohladom statiky. Ked spominas, ze je to bordel, ako to potom certifikuju? Cez uplatky? Fakt neviem, musis specifikovat, znie to dost zaujimavo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať