Zavrieť

Porady

praskanie tehál

Dobrý,, poprosil by som Vás o radu. Začal som tento rok stavbu R.D, Bungalov. Momentalne je stavba v štadiu ukončenia strechy. Všimol som si že, že na tehlách začali vznikať drobné praskliny., ktoré sa neustále zväčšujú. Dokonca som si označil aj doposiaľ neprasknuté tehly a niektoré z ných začali tiež praskať.Praskanie tehál je vo všetkých častiach obvodových múroch. Základy a spôsob murovanie je v poriadku. Jedná sa o tehly porotherm 38. Tehla sa mi zdá príliš krehká a vnútorné rebra sú tiež popraskané, dokonca, keď sa pozriete do vnútra sú voľným okom vyditeľne biele ložiská vápna. Nemám z toho dobrý pocit, dohodol som si stretnutie so statikom. Preto sa chcem opýtať či už niekto mal podobný problém a ako ho riešil. Každá rada dobrá rada, ďakujem.
Usporiadat
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

KEJKA Pozri príspevok
no už sme ten dreveny poriešili aj z hľadiska statiky, tak som to považovala za uzavreté. ZB je drahší, a stavba je bungalov, kde povala nebude obytná - bude tam iba miestnosť na odkladanie sezonnych veci a technologia.
Aha, tak to ano, potom je zbytocne robit ZB...som myslel, ze planujes to podkrovie ci uz teraz alebo neskor nejako zobytnit.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ciners Pozri príspevok
Dajte na to veniec 25cm vysoky a uz to nerozoberajte, ............................. A to bola presne takato robota, ako ty mas na tych fotkach, ludia, co muruju, ale ani vyucny list nemaju
včera nedošli, ani som neurgovala...........
dnes došli na obed a ten mur z POROTHERMU rozoberajú.
Ide o vnútorný múr - nie obvodový,tam veniec nepojde, pokiaľ viem, alebo áno?
malé víťazstvo, ale za akú cenu? Nervy, erváky, dohadovaie sa,.......
mením dodávateľa, verím, že môže byť len lepšie.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Veniec moze ist aj na stredne steny, ak su z porobetonu,tak ide aj tam. Nervy, nervy, ale aspon to opravia, potom priloz foto, ci to zase nebude fuserina, snad nie.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Veniec by mal byt na vsetkych nosnych muroch.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

To zavisi od stropu, pri ZB doske nemusi
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

ciners Pozri príspevok
To zavisi od stropu, pri ZB doske nemusi
No pri ZB doske sa moze veniec vyliat kludne spolu so stropom, takze v tom pripade to nieje problem.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ciners Pozri príspevok
Veniec moze ist aj na stredne steny, ak su z porobetonu,tak ide aj tam. Nervy, nervy, ale aspon to opravia, potom priloz foto, ci to zase nebude fuserina, snad nie.
AndrejG Pozri príspevok
Veniec by mal byt na vsetkych nosnych muroch.
chápem, dalsia cenna informácia, dakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať