Zavrieť

Porady

Číslo platiteľa.

Aké číslo platiteľa sa má uvádzať no výkazu preddavkov na ZPvšeobecnú, neviem o tom, že by mi nejaké bolo pridelené.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    No v SIDERII má biť IČO, ale vo Všeobecnej nám dali nejaké iné číslo.

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    iné?? práveže v spoločnej sme vyfasovali iné číslo.. ináč majú všetky IČO.. žeby sa niečo zmenilo??

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    No rodné sa mi nejako nezdá, ale mám čerstvé skúsenosti. Asi spred týždňa zo všeobecnej, ktorá mi poslala poštou, že variabilný je (nejaké) číslo a dnes sme boli v Siderii a tam má byť použité IČO.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    ESTER
    Aké číslo platiteľa sa má uvádzať no výkazu preddavkov na ZPvšeobecnú, neviem o tom, že by mi nejaké bolo pridelené.
    Každá ZP to má inakšie.

    Podľa mojich informácií:
    VšZP - IČO doplnené nulami sprava do desať číslic (napríklad, IČO je 12345678, číslo platiteľa je 1234567800)
    Spoločná - IČO a 01 (napríklad, 1234567801)
    Sideria - 4 miestne (?) číslo,ktoré oznámi poisťovňa
    Dôvera - nemám vedomosť o čísle
    Apollo - nemám vedomosť o čísle
    Naposledy upravil endrju : 04.08.05 at 06:00

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    my sme sa ako sro registrovali v Spoločnej ZP v júni 2005, tam nám pridelili VS, ktorý je úplne iný ako IČO.

    Pri výkazoch a platbách do VšZP používam IČO.

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Stiahnuté zo stránky VŠZP:

    Identifikácia platieb
    Variabilný symbol:
    — zamestnávatelia – IČO zamestnávateľa doplnené (na konci) dvomi nulami, prípadne pridelené číslo platiteľa príslušnou pobočkou VšZP,
    — SZČO – rodné číslo fyzickej osoby, prípadne pridelené číslo platiteľa pobočkou VšZP,
    — ostatní platitelia – rodné číslo, prípadne pridelené číslo platiteľa pobočkou VšZP.
    V prípade, že platiteľ uhrádza nedoplatok na poistnom alebo sankciu predpísané platobným výmerom, je potrebné ako VS uvádzať číslo uvedené na príslušnom platobnom výmere.

    Konštantný symbol:
    — 3558 (pri nedoplatkoch na poistnom),
    — 0058 pri sankciách.

    Špecifický symbol:
    RRRRMM (R-rok, M-mesiac) – špecifickým symbolom si platiteľ označuje to obdobie, za ktoré chce preddavok odviesť.
    Platba označená správnym špecifickým symbolom (ďalej len ŠS), bude pripárovaná k predpisu podľa zadaného obdobia. Ak ŠS nebude označený alebo bude nesprávny, platba bude pripárovaná k tomu najstaršiemu obdobiu, v ktorom mal platiteľ nedoplatok.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    endrju
    Každá ZP to má inakšie.
    Dôvera - nemám vedomosť o čísle
    Apollo - nemám vedomosť o čísle
    --------------
    Ja posielam odvody do obidvoch poisťovní, firma je registrovaná už viac rokov, uvádza sa IČO ako var.symbol.

    Darana je offline (nepripojený) Darana

    som človek, ktorý neustále prichádza na to, čo všetko urobil zle ...viac Darana
    [QUOTE=endrju]Každá ZP to má inakšie.

    Podľa mojich informácií:
    Sideria - 4 miestne (?) číslo,ktoré oznámi poisťovňa

    Nám pridelili v Siderii 02/2001 - päť miestne číslo, takže je to všade rozdielne...

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    [QUOTE=Darana]
    endrju
    Každá ZP to má inakšie.

    Podľa mojich informácií:
    Sideria - 4 miestne (?) číslo,ktoré oznámi poisťovňa

    Nám pridelili v Siderii 02/2001 - päť miestne číslo, takže je to všade rozdielne...
    Darana a 02/2001 je 5-miestne číslo? Veď keď počítam tak 6 je číslic a jedno lomítko tak 7 Alebo si tým myslela že vo februári 2001 Vám pridelili nejaké 5-miestne číslo.... Asi tak, lebo aj ja mám tak:

    IČO ako číslo zamestnávateľa a špecifický symbol 5-miestne číslo nám pridelila Sidéria.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    VšZP - IČO doplnené do 10 miest
    Spoločná zdravotná poisťovňa - nejaké 9 miestne numero /ale je to nová registrácia/
    Ja by som obavy nemala, keď sa prihlasuješ ako zamestnávateľ do ZP uvádzaš tam okrem iných údajov aj svoje IČO. Takže oni si tie platby "spárujú". A ak sa im niečo nepáči, nech to ráčia oznámiť.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Pepa
    VšZP - IČO doplnené do 10 miest
    Spoločná zdravotná poisťovňa - nejaké 9 miestne numero /ale je to nová registrácia/
    Ja by som obavy nemala, keď sa prihlasuješ ako zamestnávateľ do ZP uvádzaš tam okrem iných údajov aj svoje IČO. Takže oni si tie platby "spárujú". A ak sa im niečo nepáči, nech to ráčia oznámiť.
    Erika, bolo by to úplne super, keby to tak skutočne fungovalo. Najmä VšZP a Sidéria vracajú výkazy (súbory na diskete) s nesprávnym číslom platieľa späť "len taký rachot". A zlatým klincom je, že výkaz so správnym číslom platiteľa chcú poslať ako opravný. Nemýľte si to s Kocúrkovom. V Kocúrkove niečo také nie je možné. Je to možné jedine na Slovensku.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Tak ako v každej slovenskej "úradovani" záleží od pobočky a konkrétneho pracovníka. Niekto jednoducho chybu opraví, niekoho baví písať šibnuté výzvy a výhražné listy. Všetko tu tak funguje- od dverí po dvere.

    Džek je offline (nepripojený) Džek

    Džek
    Sidéria tie dve 00 za IČO nechce, ostatné poisťovne tie dve 00 vyžadujú. Iste máte s tým skúsenosti tí, ktorí ste sa už prihlasovali na elektronické zasielanie výkazov do zdravotných poisťovní. V každej poisťovni pri registrácii Vás program upozorňuje ak máte variabilný symbol IČO treba pridať dve nuly, inak Vás nezaregistrujú. Elektronicky sa dajú mesačné výkazy posielať do všetkých poisťovní okrem všobecnej zdravotnej. Takisto po pretransformovaní poisťovní na akciové spoločnosti budú mať tieto nové kódy. Spoločná zdravotná poisťovňa používa nový kód s číslom 21 už od 1. júna, Všeobecná zdravotná poisťovňa kód 25 od 1. júla. Dátum používania nových kódov u poisťovní Sideria - 22, Dôvera - 23 a Apollo - 24 zatiaľ nie je známy. Zaniknú pritom doterajšie kódy uvedených poisťovní: 04, 01, 15, 14, 06.
    Naposledy upravil Džek : 04.08.05 at 15:52

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.