Zavrieť

Porady

auto na leasing a dph

Dobrý večer, prosim vas možem dať splátky auta, ktoré mám na leasing do priznania dph? Auto mám zaevidované v knihe investičného majetku, každý mesiac platím splátky- výdavok majetok NZD. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    leninka23 Pozri príspevok
    Dobrý večer, prosim vas možem dať splátky auta, ktoré mám na leasing do priznania dph? Auto mám zaevidované v knihe investičného majetku, každý mesiac platím splátky- výdavok majetok NZD. Ďakujem
    A ide o finančný prenájom auta M1 - (osobné), nie je nárok na odpočet Dph.
    V ostatným prípadoch je nárok na odpočet Dph za štandardných podmienok.

    leninka23 je offline (nepripojený) leninka23

    leninka23
    Takže ak mám auto používané na podnikanie na leasing, tak splátky si nemôžem dať do dph. A potom ročný odpis sa dá do dph? Moc ďakujem

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    leninka23 Pozri príspevok
    Takže ak mám auto používané na podnikanie na leasing, tak splátky si nemôžem dať do dph. A potom ročný odpis sa dá do dph? Moc ďakujem
    Je to o niečom inom. Treba sa pozrieť do TP, o akú kategóriu auta sa jedná. Tak ako píše Azla, ak je to M1, nárok na odpočet DPH zo splátok nevzniká.
    Odpisy nemajú s DPH nič spoločné. Na tie máš nárok pri všetkých kategóriách.

    auto na leasing a dph

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.