Zavrieť

Porady

zmena mzdovej agendy pri viac ako 20 zamestnancoch

Zmení sa niečo v mzdovej agende, keď jeden mesiac budem mať 19 ľudí a druhý už 21?

A platia sa odvody za "P"? Program mi z toho odvody nepočíta a ja nie som si istý.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    http://www.porada.sk/showthread.php?t=954

    Vaše otázky sú vždy hlavolamom. Aspoň pre mňa. Aj teraz. Čo je to "P" ?

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    Ospravedlňujem sa za nezrozumiteľnosť, u nás však je zaužívaný termín P ako prekážky v práci, t.j. napr. deň, kedy ide zamestnanec k zubárovi. Podľa mňa by sme mali z toho platiť odvody, avšak program sa správa tak, že odvody nechce počítať. Preto sa chcem uistiť.Vďaka.

    Inak vďaka za informácie, čo sa týka "závodov". Nemohol som to tu nájsť. Konečne sa budem môcť ohradiť v poisťovni, keď sa ma budú pýtať, či sme malý alebo veľký závod....nech sa už v sociálnej poisťovni konečne ujednotia a prestanú miasť malých podnikateľov.
    Naposledy upravil M3G : 15.07.04 at 19:29

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Áno, pri prekážkach v práci sa platia odvody.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    k tomu počtu zamestnancov - myslím, že jediné čo vám z toho vyplýva je zamestnanie občana so zdravotným postihnutím. Ak sa nemýlim, tak to nájdete v § 63 ods. d) zákona o službách zamestnanosti.
    k tomu "P" - skúste si pozrieť do softu, či to tam máte správne zadefinované - možno ste zvolili mzdovú položku "P" - z ktorej sa neplatia odvody - síce narýchlo neviem, či také existuje - to je len môj názor. Možno je úplne inde pes zakopaný. Pekný deň

    zmena mzdovej agendy pri viac ako 20 zamestnancoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.