Zavrieť

Porady

Podpis

Neviem či som správne zaradila svoju otázku, ale ako je to v prípade, že zamestnanec ide podať na DU prehľad, hlásenie alebo priznanie alebo výkazy do poisťovní, môže sa podpísať na tieto tlačivá?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Nemáte nejaký vzor takéhoto splnomocnenia aby sa zamestnanec mohol na všetky takéto výkazy podpisovať.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Ester plus Pozri príspevok
    Nemáte nejaký vzor takéhoto splnomocnenia aby sa zamestnanec mohol na všetky takéto výkazy podpisovať.
    Netreba k tomu žiadny vzor. Na splnomocnení musí byť overený podpis, takže je potrebné ísť s konateľom k notárovi, na mestský/obecný úrad alebo matriku. Tak to sa už viac oplatí ísť priamo na DU. Správca dane vytvorí zápisnicu o splnomocnení a môžeš podpisovať a predkladať tlačivá...

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    machinak Pozri príspevok
    Netreba k tomu žiadny vzor. Na splnomocnení musí byť overený podpis, takže je potrebné ísť s konateľom k notárovi, na mestský/obecný úrad alebo matriku. Tak to sa už viac oplatí ísť priamo na DU. Správca dane vytvorí zápisnicu o splnomocnení a môžeš podpisovať a predkladať tlačivá...
    o splnomocnení k zastupovaniu daňového subjektu v danej veci....

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Správca dane vyhotoví zápisnicu? Ale veď on ma informoval, že musíme mať splnomocnenie ale že ho vyhotoví on to nepovedal?

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Ester plus Pozri príspevok
    Správca dane vyhotoví zápisnicu? Ale veď on ma informoval, že musíme mať splnomocnenie ale že ho vyhotoví on to nepovedal?
    Tak si zober sama seba..sedíš na DU a tváriš sa ako správkyňa. Príde za tebou subjekt a ty musíš v tomto strašnom horku pohľadať vzor zápisnice v PC, zmeniť údaje, vytlačiť a založiť. Nebola by si radšej, keby subjekt priamo priniesol podpísaný, overený doklad o splnomocnení a ty ho iba založíš do zložky? hm..?

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    To splnomocnenie je nutné predložiť na daňový úrad alebo ostáva len vo firme? Pýtam sa to preto, lebo by som chcela do tohto splnomocnenia zakomponovať aj poisťovne - alebo to musia byť dve samostnané splnomocnenia?

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    nemiešať a z každého urobiť kópiu - tú si založiť do firmy

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    To by ale znamenalo napísať takého splnomocnenie na každú zdravotnú poiťovňu zvlášť.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    môže byť potom aj jedno splnomocnenie s viacerými konkrétnymi bodmi, potom treba vyhotoviť potrebný počet overených kópií

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.