Zavrieť

Porady

DPH a zálohova faktúra

ahojte všetci! prosím potrebujem veľmi súrne pomoc!!! mám zálohovú faktúru a úhradu tejto zálohy na výpise z účtu. ako mám túto faktúru nahodiť? a aj s DPH? pomoc prosíííím!!!!!! dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    žubrienka12 Pozri príspevok
    ahojte všetci! prosím potrebujem veľmi súrne pomoc!!! mám zálohovú faktúru a úhradu tejto zálohy na výpise z účtu. ako mám túto faktúru nahodiť? a aj s DPH? pomoc prosíííím!!!!!! dakujem
    JÚ, PÚ, vystavená, prijatá ???

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    žubrienka12 Pozri príspevok
    ahojte všetci! prosím potrebujem veľmi súrne pomoc!!! mám zálohovú faktúru a úhradu tejto zálohy na výpise z účtu. ako mám túto faktúru nahodiť? a aj s DPH? pomoc prosíííím!!!!!! dakujem
    Zálohovú faktúru neúčtujeme, iba jej úhradu, zaúčtuješ ju na 314/221, ak ste ju poskytli dodáv., ak poskytol odberateľ 221/324.

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Ak je to prijatá záloha, vystavíš faktúru aj s DPH, dátum zdanit. plnenia je dátum prijatia platby

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    pokial nemas ostru fa na zaplatenu zalohu, tak dph nemas podla coho nauctovat...

    ak bola uhradena fa este v juni (resp. pri stvrtrocnom platcovi v II. stvrtroku), tak zavolaj do danej firmy, aby ti poslali ostru fa...

    ak ide o tvoju vystavenu fa, tak do 15dni od nabehnutia platby na ucet mas povinnost vystavit bud ostru fa na zalohu alebo uz celkovu ostru fa na celkove dodanie...

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    Potrebovala by som od Vás pomoc. Platca DPH prijal zálohu na kúpu pozemku (oslobodené od DPH). Mala by sa táto prijatá záloha objaviť v prizaní DPH. Ku kúpe nakoniec nedošlo a záloha bola v nasledujúcom štvrťroku vrátená.

    DPH a zálohova faktúra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.