Zavrieť

Porady

JÚ-doklady

Pre uistenie, či to myslím správne:
JÚ neplatiteľ DPH
- daňovo uznaný náklad preukážem napr: bloček ERP, PPD pri úhrade FA, alebo výpis. Vystavím k nim VPD. Ak na bločeku chýba dajaký údaj /adresa, IČO.../, alebo PPD ku faktúre nemá poradové číslo, tak ho už nemôžem dať do účtovníctva?
- na základe dodacích listov neúčtujem, však?

JÚ platiteľ DPH
- daňovo uznaný náklad, ak má doklad samozrejme všetky náležitosti, bude odpočet, ale keď náhodou niečo chýba, ešte tento doklad je daňovo uznaný v čiastke ZD.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    aldora je offline (nepripojený) aldora

    aldora
    JU-neplatiteľ DPH ..... treba údaje doplniť (viď §10 ZoÚ) a dať to do účtovníctva, čo sa týka PPD - od dodávateľa - podľa mojoch skúseností iba málo firiem z tých menších a stredných dopĺňa poradové číslo pri platbe, doplnia ho pri zaradení do účtovníctva, takže si k PPD vystav svoj VPD s poradovým číslom a veselo účtuj

    Na základe DL - ak tam nie je jasne uvedené že slúži aj ako účtovný či daňový doklad v PD neúčtujem, iba sa poznačí do skladu príjem

    JU-platiteľ DPH - každá koruna do odpočtu je dobrá, takže by som tiež najskôr skúsila údaje doplniť ( viď § 71 ZoDPH)

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    aldora Pozri príspevok
    JU-neplatiteľ DPH ..... treba údaje doplniť (viď §10 ZoÚ) a dať to do účtovníctva, čo sa týka PPD - od dodávateľa - podľa mojoch skúseností iba málo firiem z tých menších a stredných dopĺňa poradové číslo pri platbe, doplnia ho pri zaradení do účtovníctva, takže si k PPD vystav svoj VPD s poradovým číslom a veselo účtuj

    Na základe DL - ak tam nie je jasne uvedené že slúži aj ako účtovný či daňový doklad v PD neúčtujem, iba sa poznačí do skladu príjem

    JU-platiteľ DPH - každá koruna do odpočtu je dobrá, takže by som tiež najskôr skúsila údaje doplniť ( viď § 71 ZoDPH)
    Ak DL obsahuje všetky náležitosti faktúry podľa Zák. o DPH, spĺňa podmienku faktúry bez toho, aby na doklade bol uvedený názov faktúra. Napr. aj splátkový kalendár môže spĺňať podmienky uvedené v § 71 ZDPH a jeho názov nie je faktúra.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Dodaci list je najmä doklad o prevzati tovaru. Nie je dokladom o platbe, preto neuctujes o nom v pokladni.

    V uctovnictve sa mozu vyskytnut aj doklady alebo polozky, ktore nie su danovym nakladom. Treba posudit kazdy jednotlivy doklad.

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Iba pre uistenie.
    V JÚ účtujem na základe mojich /ktoré už vystavím ja/PPD, VPD, a výpisov BÚ, ktoré spľňajú §10 zákon o účt. Musí spĺňať tento paragraf aj ten doklad, ktorý je mojím príjmom alebo výdavkom /účtujem o ňom/ ? Myslím tým, že ak mám k faktúre PPD a chýba napr. číselné označenie, alebo neúplný bloček, alebo iba samotný príjmový pokladničný doklad. Ak by bol iba samotný PPD od dodávateľa, čo bude mojím výdavkov, ak nespĺňa §10 /aj číselné ozn./ tak nie je daňovo uznateľným výdavkom.
    Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.