Zavrieť

Porady

Otazky

Ahojte potrebujem si overiť či rozmýšľam spravne .
1.Ak mám bloček z taxíka môžem to dať do nákladov ja si myslím ,že nie.
2. dialničná zmámka kupena v Rakúsku mám ju zaúčtovať ako pri doklade z EU s DPH vstuup výstup ????
3. Súhrnný výkaz ide iba tovar služby ako fa bonusu nie???

ďakujem ak sa dá ešte dnes za odpoveď

Pekný deň
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    tulila Pozri príspevok
    Ahojte potrebujem si overiť či rozmýšľam spravne .
    1.Ak mám bloček z taxíka môžem to dať do nákladov ja si myslím ,že nie.
    2. dialničná zmámka kupena v Rakúsku mám ju zaúčtovať ako pri doklade z EU s DPH vstuup výstup ????
    3. Súhrnný výkaz ide iba tovar služby ako fa bonusu nie???

    ďakujem ak sa dá ešte dnes za odpoveď

    Pekný deň
    1.Bloček z taxíka sa dá dať do nákadov - ak je to v súvislosti s vykonávaním pracovenej cesty /treba ho priložiť k cestovnému príkazu/ ... takže ak by šlo o cestu z firmy domova alebo naopak to nie je pracovná cesta.
    2. dilaničná známka platná v Rakúsku - tu sa neúčtuje DPH vstup-výstup. Do tlačiva DPH toto nevstupuje.
    3. Súhrnný výkaz zobrazuje len prechod tovarov v rámci EU, to znamená že služby tam nebudú.

    tulila je offline (nepripojený) tulila

    tulila
    Ďakujem A ešte by som Ťa chcela poprosiť kupoval si mydlo to možem dať do nákladov ako ostatné režijne náklady a odpočítať si DPH.
    Dík

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    tulila Pozri príspevok
    Ďakujem A ešte by som Ťa chcela poprosiť kupoval si mydlo to možem dať do nákladov ako ostatné režijne náklady a odpočítať si DPH.
    Dík
    Predpokladám, že nemá kanceláriu alebo prevádzku doma ... lebo tam by to bolo trošku na uvážení. Ale inak je to bežný čist.,resp. hyg.prostriedok, z ktorého sa môže uplatniť DPH a dať do nákladov.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    tulila Pozri príspevok
    nie nemá prenajaté kancelarie . Tak to mám dať ako nedanový náklad ??
    Asi z opatrnosti by som to nedala do daňových nákladov.... nie je to významná položka, takže oveľa nepríde.

    aldora je offline (nepripojený) aldora

    aldora
    ... je to síce pravda, že opatrnosťou človek nič nepokazí, ale v prijateľnom množstve sú aj hygienické potreby uznateľné a hlavne obhájiteľné,
    ja som skôr zástancom názoru - čo sa tam dá dať, nech sa tam dá...

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    aldora Pozri príspevok
    ... je to síce pravda, že opatrnosťou človek nič nepokazí, ale v prijateľnom množstve sú aj hygienické potreby uznateľné a hlavne obhájiteľné,
    ja som skôr zástancom názoru - čo sa tam dá dať, nech sa tam dá...
    tiež som toho názoru. aj keď pracuje doma, v primeranom množstve môže zaúčtovať hyg. mat. do nákladov. veď aj kanceláriu v byte treba upratať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.