Zavrieť

Porady

vývoz služieb do Maďarska

Chcela by som sa opýtať na túto otázku: účtujeme slovenskú firmu, ktorá vlastní nákladné autá,je platcom DPH u nás, pritom má pridelené DPH aj v Maďarsku. Tieto nákladné autá boli zakúpené v Maďarsku, majú aj maďarskú ŠPZ a sú požičané maďarskej firme,ktorá je tiež platcom DPH. Táto maďarská firma vykonáva s nákladnými autami prepravu v Maďarsku. Zaujímalo by ma ako fakturuje naša slovenská firma pre maďarskú firmu prenájom týchto áut , t.j. či s DPH, alebo bez DPH.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

    jajko50
    tak máte to pekne domotané, len čo je pravda. tak? - vy máte v majetku a v používaní autá , ktoré sú evidované v MR? a majú aj ich ŠPZ?. DPH najpravdepodobnejšie tak ako píše kori a to maďarská s maď IČDPH, len samotná podstata fakturácie či je v poriadku, tak ako som sa pýtal v úvode. Ako s daňou z mot. vozidiel a podobne? Asi máte vv susednej krajine aj prevádzkáreň firmy /ide potom o vývoz služby?/. Popíš podrobnosti dosť ma to zaujíma celý ten vzťah.

    bo25 je offline (nepripojený) bo25

    bo25
    Na otázku, čo som hľadala odpoveď som našla v starších usmerneniach na pohode, za čo veľmi pekne ďakujem!
    Tak : firmu sme prebrali od inej účtovnej firmy a chcela som si ozrejmiť určité veci okolo celého DPH. Táto firma má prevádzku na Slovensku,do Maďarska nákladné autá zapožičala inej firme, ktorá s nimi vykonáva služby. Čiže fakturácia je s DPH maďarskou a naša firma si toto DPH žiada späť z Maďarska.

    vývoz služieb do Maďarska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.