Zavrieť

Porady

Oslobodené od DPH v DP

Ahojte poraďáci,

mám jeden problém. Prenajímame priestory FO - podnikateľovi, neplatiteľovi. Fakturujeme bez DpH. Na začiatku roka sa spísala zmluva, kde sa dohodla výška nájomného. Podľa toho aj platil na účet. V máji sa však zmluva dodatkom zmenila, tak že sa nájomné znížilo, ale dodatok sa antidatoval na začiatok rka. Konateľ mi povedal, že to čo bolo zaplatené navyše za tých 5 mesiacov mám zúčtovať ako prijatú zálohu. Mne však vŕta hlavou čo sa má objaviť v daňovom priznaní k DPH v časti, kde sú oslobodené príjmy??? Je to suma vystavených faktúr - tie opravím a znížim nájomné, alebo zaplatená suma, keďže je vyššia beriem ju ako prijaté zálohy. Prosím poraďte mi !!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    Vy ste ale vystavili faktúry podnikateľovi, ktoré má nielen on ale i vy zaúčtované a aj ich úhrady. Ja by som spravila asi dobropis a následne zápočet s ďalšou faktúrou, ktorú mu vystavíte. Pretože kebyže to dáš ako prijatú zálohu, tak do 15 dní by si mala vystaviť doklad a to by si nesplnila...

    Oslobodené od DPH v DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.