Zavrieť

Porady

PN

Ahojte Poraďáci!

Mám na vás jednu otázočku. Som tehotná a nejakým spôsobom sa mi podarilo prechladnúť. Musím ísť k lekárke a potom na PN. To je jasné. Platím si aj dobrovoľné nemocenské poistenie. Takže si vypýtam 2 PN-ky, jednu ako DNP a druhú ako zamestnanec. Tomu všetkému rozumiem. Mám ale nasledovný problém. Keďže pracujem v zamestnaní, kde robím aj nočné, po 12 týždni tehotenstva chcem ísť na rizikové tehotenstvo. Tam budem postupovať tiež rovnako. Pôrod by mal byť vo februári 2010. Nevadí, keď využijem dobrovoľnú nemocenskú poistku teraz pri PN a ešte aj potom pri rizikovom tehotenstve? Dostanem potom materskú maximálnu (platím si z maxima, ale nesplnila som zatiaľ podmienku 26 týždňov. Tú splním až v novembri 2009). Ak by mal byť problém, tak si nahlásim PN len od zamestnávateľa. Ďakujem a dúfam, že ste mi rozumeli.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    dobu poistenia máš dostatočnú... dočasnú PN ti lekár môže vypísať aj viackrát,... keď to stav vyžaduje, to už záleží od neho .. samozrejme vždy si vypýtaš 2 tlačivá (ako zamestnanec aj ako DNPO).
    aj tu to máš - http://www.porada.sk/1089688-post25.html

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.