Zavrieť

Porady

Storno vyšlej faktúry

Dobrý deň,
rada by som sa Vás opýtala či stornovať faktúru je také jednoduché... odberateľ nám neuhradil v druhom štvrťroku ako mal a šéf mi kázal stornovať faktúru a vystaviť ju v 3.Q. opäť len aby nemusel teraz tak veľa odviesť daňovému úradu nakoľko sme štvrťročnými platcami dph. Je mi to "proti srsti", ale ja v podstate ho musím poslúchnuť. Potom ako to bude s číslovaním vyšlých faktúr??? Prosím poradte, rada by som mu uviedla dôvody, pre ktoré by sa rozhodol nezrušiť dané faktúry... a samozrejme to sa musel takto rozhodnúť v posledný deň...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zuzana B. Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    rada by som sa Vás opýtala či stornovať faktúru je také jednoduché... odberateľ nám neuhradil v druhom štvrťroku ako mal a šéf mi kázal stornovať faktúru a vystaviť ju v 3.Q. opäť len aby nemusel teraz tak veľa odviesť daňovému úradu nakoľko sme štvrťročnými platcami dph. Je mi to "proti srsti", ale ja v podstate ho musím poslúchnuť. Potom ako to bude s číslovaním vyšlých faktúr??? Prosím poradte, rada by som mu uviedla dôvody, pre ktoré by sa rozhodol nezrušiť dané faktúry... a samozrejme to sa musel takto rozhodnúť v posledný deň...
    Vystornovať faktúru za služby, ktoré boli urobené, alebo dodaný tovar, ktorý bol dodaný, z dôvodu, že odb. neuhradil, nie je možné. DÚ musíte daň odviesť vtedy, kedy nastalo plnenie. Musíte postupovať podľa Zákona o dph, a nie podľa príkazov šéfa, ktorému možno Zákon o dph nič nehovorí.

    Zuzana B. je offline (nepripojený) Zuzana B.

    Zuzana B.
    Tweety Pozri príspevok
    Vystornovať faktúru za služby, ktoré boli urobené, alebo dodaný tovar, ktorý bol dodaný, z dôvodu, že odb. neuhradil, nie je možné. DÚ musíte daň odviesť vtedy, kedy nastalo plnenie. Musíte postupovať podľa Zákona o dph, a nie podľa príkazov šéfa, ktorému možno Zákon o dph nič nehovorí.
    A v prípade, ak by odberateľ predložil dodatok k zmluve o dielo a obsahom dodatku by bolo predĺženie danej etapy, potom by bolo možné stornovať pôvodnú faktúru a dodací list a vystaviť nový dodací list a faktúru? Čiže potom plnenie nastane v treťom štvrťroku... a čo s číslovaním faktúr?...
    myslím si, že v tomto prípade by som navrhovala faktúru vydobropisovať v 2.Q a potom vystaviť novú podľa dodatku k zmluve... my sme to tak urobili a prešlo nám to aj daňovou kontrolou DPH , ale museli sme zdôvodniť, prečo sme vystavovali dobropisy, ako aj doložiť zmluvy /menili sme cenovú politiku zákazky/

    Storno vyšlej faktúry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.