Zavrieť

Porady

Faktúra z EÚ s DPH

Ahojte, maďarská firma (platiteľ DPH) vystavila faktúru slovenskej firme (platiteľovi DPH), ale s DPH. Korektne mala byť bez DPH. AK by zostala táto faktúra, ako ju správne zaúčtovať?
ZD: 4000 HUF
DPH 20%: 800 HUF
Spolu: 4800 HUF
Bol by správny nasledovný postup? 4000HUF 518/321, toto aj samozdaniť a 800 HUF 518 nedaňový náklad/321?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Polly404 Pozri príspevok
    Neporadíte mi? Alebo to tu už niekde je? Ak áno, kde prosím?
    čoho sa tá faktúra týka ? Nahlásil slovenský odberatel, že je platitelom DPH ?

    berry je offline (nepripojený) berry

    berry
    Pokial nebolo poziadané o vratenie DPH z DÚ v Maďarsku, tak by so to účtovala ako sumu spolu . (nerozpisovala by som DPH) ale podla toho čo si napísala že to chceš dať na 518 , tak to bude pravdepodobne za službu a tam sa asi rozlišuje kde ta služba bola vykonaná . (neviem presne mam skusenosti iba s tovarom, nech sa vyjadrí radšej niekto skusenejší)

    berry je offline (nepripojený) berry

    berry
    Ale keď tak teraz nad tym rozmýšlam , tak ak to bolo za službu vykonanú platiteľom DPH pre platiteľa DPH (v EU) tak oni Vám boli povinný vystaviť faktúru bez DPH. A vy by ste potom vykonali samozdanenie.
    Nie?

    Polly404 je offline (nepripojený) Polly404

    Polly404
    Áno, tak by to malo byť správne. Ale ak nechcú vystaviť opravenú faktúru (teda bez DPH), ako o tom účtovať?

    Džudi je offline (nepripojený) Džudi

    Džudi
    Práve teraz riešim presne taký istý problém ,ale s nemeckých dodávateľom , a tiež som sa rozhodla presne ako si napísala. Tú DPH zaplatenú v Nemecku som dala ako nedaňový náklad, pretože sme povinný si tú službu samozdaniť, ale jemu sme DPH zaplatili. Je to hrozné, ale tiež si s ním nevieme rady, a žiadať refundáciupodľa mňa nie je možné pretože tam DPH nemalo byť účtované.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.