Zavrieť

Porady

Voľné živnosti

Čaute všetci. Vedel by mi niekto pomôcť? Chcel by som sa opýtať či k prevádzkovaniu voľných živností potrebujem voľajaké potvrdenie o praxi alebo niečo podobné alebo či stačí len prax v príbuznom obore. Ak nie mám ešte jeden dotaz. Mám vybrané približné odvetvie kde by som chcel začať ,ale môžem si dať doživnostenského listu zapísať všetky voľné živnosti ktoré som našiel?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Voľná živnosť znamená, že k nej nepotrebuješ žiadne špeciálne vzdelanie ani prax.

    janka37 je offline (nepripojený) janka37

    janka37
    V živnostenskom liste môžeš mať zapísanú akúkoľvek činnosť, ktorá je voľnou živnosťou. Dokonca je dobré mať ich tam čo najviac, pretože človek nikdy nevie, aká príležitosť sa naskytne a zápis zmeny do živnostenského listu tiež nie je zadarmo.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Treba využiť za jeden poplatok 1 000,- Sk kolok / myslím že to nezvýšili/ tam dať všetko čo môžeš , aj keď to nebudeš vykonávať, pretože v budúcnosti keby si chcel rozšíriť čo i len jednu jedinú podnikateľskú činnosť tak zasa platíš
    1 000,- Sk / samozrejme že v kolkoch/.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.