Zavrieť

Porady

odlučné

Ak je zamestnanec od rodiny (svojho trvalého bydliska) vzdialený cca 100km má nárok na odlučné. Existuje niečo také. Zamestnanec sa dopočul od kamaráta, ktorý je u vojska, že také im vyplácajú a on je iba z BB na Sliači.
Ďakujem za odpovede.
Naposledy upravil ivetat : 05.08.05 at 10:20 Dôvod: gramatika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ak by ho zamestanvatel vyslal na dlhodobu sluzovnu cestu, vzdialenu 100 km od obvykleho vykonu prace, potom snad ano, okrem diet by mu mohol dat aj "odlucne". (ale ani to nie som si ista, ci by neriesil skor nejakym zvysenim premii, ak by bol pre neho zivotne dolezity) Ale ak sa sam rozhodol, ze bude 100 km od rodiny, je to jeho rozhodnutie a myslim, ze zamestnavatel nie je povinny odlucne mu vyplacat. Aspon som o niecom takom nepocula.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Džek
    Kto by mi vedel poradiť podľa čoho sa odlučné počíta
    Hovorí o tom Zákon o CN v § 20, 21...

    Džek je offline (nepripojený) Džek

    Džek
    TWEETY upresním: Jedná sa o zamestnanca iného štátu, ktorý pracuje v slovenskej firme. Akým spôsobom by sa toto "odlučné" dalo vyplácať. Snáď nejaká odmena?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.