Zavrieť

Porady

vyjadrenie ucastnikov konania

Chcela by som sa este spytat ci mi vie niekto poradit v nasledovnom.
Chceme stavat mensiu prevadzku - horsku restuaraciu v extravilane mesta.
Mame tam riadne odkupeny pozemok. Z IS tam mame len elektriku a ostatne vodu a kanalizaciu by sme chceli riesit studnou a zumpou.
Pozemky vedla nas su sice v sukromnom vlastnictve ale nie su na katastri zalezene LV, pripadne na malych parcelkach kde su vlastnici znami, je ich tam na jednom LV minimalne 14-15 a niektori su 'vlastnici neznami.' Je nutne pri takejto vystavbe ziadat vyjadrenie ucastnikov konania - susedov ci suhlasia so stavbou aj ked su povacsine neznami alebo mimo SK? Nebudem na ich pozemok zasahovat, ani sietami a takisto by som chcela podotknut ze krajne pozemky su uplne zarastene a neudrziavane. Dakujem krasne vsetkym za skore prispevky a skusenosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    liviag Pozri príspevok
    Je nutne pri takejto vystavbe ziadat vyjadrenie ucastnikov konania - susedov ci suhlasia so stavbou aj ked su povacsine neznami alebo mimo SK?
    Tu je odpoveď : http://www.porada.sk/t106294-odmena-...rad-a-pre.html

    CIMOM

    liviag je offline (nepripojený) liviag

    liviag
    Dakujem pekne CIMOM, potom dam vediet ci to bolo treba alebo nie. Este raz ti pekne dakujem

    liviag je offline (nepripojený) liviag

    liviag
    mily cimom, viem ze asi ta nahnevam, ale ako si spominal aj ty, vyzadovanie suhlasu vedlajsieho pozemku k mojej nehnutelnosti je v rozpore so zakonom, ALE ja som teraz v takejto situacii:

    Nehnutelnostou dodrzim od nich potrebny odstup, 3 metre z kazdej strany, ALE na pozemku budem mat studnu, ktorej ochranne pasmo je 10 mt a takiso trafostanicu, kde mam tiez 10 mt ochranne pasmo. Ide o to, ze ochranne pasmo zasahuje aj na vedlajsie pozemky.. co s tym ?
    uz som zufala, 2 roky riesime povolenie a teraz chyba uz len ten suhlas vlastnika - suseda a mam ich 20 ks ludi neriesitelna situacia

    liviag je offline (nepripojený) liviag

    liviag
    liviag Pozri príspevok
    mily cimom, viem ze asi ta nahnevam, ale ako si spominal aj ty, vyzadovanie suhlasu vedlajsieho pozemku k mojej nehnutelnosti je v rozpore so zakonom, ALE ja som teraz v takejto situacii:

    Nehnutelnostou dodrzim od nich potrebny odstup, 3 metre z kazdej strany, ALE na pozemku budem mat studnu, ktorej ochranne pasmo je 10 mt a takiso trafostanicu, kde mam tiez 10 mt ochranne pasmo. Ide o to, ze ochranne pasmo zasahuje aj na vedlajsie pozemky.. co s tym ?
    uz som zufala, 2 roky riesime povolenie a teraz chyba uz len ten suhlas vlastnika - suseda a mam ich 20 ks ludi neriesitelna situacia
    nikto mi nevie poradit ? heeeeeeeeeeeeeeeeeeelp!

    vyjadrenie ucastnikov konania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.