Zavrieť

Porady

Vymeriavaci základ na ZP a SP

Dobrý den,

chcem sa opytat, ako sa urci vymeriavaci zaklad pre SZCO na:<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p>

  • zdravotne poistenie - mam uz rok cinnosti za sebou a nebude to minimalny základ <o:p></o:p>
  • socialne poistenie - takisto, nie minimalny zaklad. <o:p></o:p>
Ak ho vypocitava Soc.poistovna, na zaklade akych udajov, ako to mozem okontrolovat, ci platim spravnu sumu ....

Uvitam uvedenie aj cisiel paragrafov, ktore to upravuju v zakonoch.

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Katarína Cigánová
    bv_alexandra Pozri príspevok
    Vymeriavací základ na ZP sa dá zistiť z RZZP a čo sa týka sociálky tú je tabulka na zistenie výšky:
    http://www.porada.sk/1101948-post2.html
    Ja som mala dilemu , ako vypočítať poistné SZCO , pretože mala táto SZCO príjem z prenájmu / prenájom nemá v predmete podnikania / nikde v zákone som sa nedočítala, že na SP sa VZ upravuje / tak ako to je v prípade ZP , aj priložená tabulka navádza na výpočet z r. 10 Výpisu z DP , tak som zavolala na SP a referentka konkrétnej SZCO mi potvrdila výpočet poistného , ale bez príjmov z nájmu . Teda nie vždy platí , že výpočet je z r. 10 Výpisu z DP pre SP . na SP jednoducho zobrali rozdiel príjmov a výdavkov zo živnosti .

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Nie, prijmy z prenajmu nezaratavas do vymeriavacieho zakladu pre vypocet poistneho.
    Katarína Cigánová
    Lianka Pozri príspevok
    Nie, prijmy z prenajmu nezaratavas do vymeriavacieho zakladu pre vypocet poistneho.
    Súhlasím s tebou , že sa vylučujú príjmy z prenájmu , jen tabulka pre výpočet poistného je potom zavádzajúca , pretože r.10 výpisu z DP pre SP obsahuje aj príjem z prenájmu , r. 10 je ČZD FO podľa §6 a tento zahrňa ja prijmy z prenájmu . Takže ja som tým len chcela povedať , že sa nedá vychádzať z r. 10 Výpisu DP pre SP

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Ja ratam odvody rucne , radsej sa nespolieham na ziadna tabulky. Zaroven si tak preopakujem zakon , najma zaokruhlovanie.
    Katarína Cigánová
    Lianka Pozri príspevok
    Ja ratam odvody rucne , radsej sa nespolieham na ziadna tabulky. Zaroven si tak preopakujem zakon , najma zaokruhlovanie.
    Tabulky su dobrá a užitočná vec , len ich netreba otrocky posluchat , a plne suhlasím že treba poznať zákon .

    Vymeriavaci základ na ZP a SP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.