Zavrieť

Porady

Spanie počas pracovnej doby

Dobrý deň, poprosím o radu ako presne napísať pokarhanie zamestnancom, ktorí spali počas pracovnej doby. Ich mladší kolega ich odfotil a fotky dal šéfovi. Nakoľko sme až včera posielali júnové doplatky výplat, dal im hneď znížiť hodinovú sadzbu o 3eurá. Existuje nejaký prepísaný formát pokarhania? Ďakujem za rýchlu odpoveď.
Usporiadat
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta



Okamžite prepustiť mladšieho kolegu.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

zuzanadv Pozri príspevok
Dobrý deň, poprosím o radu ako presne napísať pokarhanie zamestnancom, ktorí spali počas pracovnej doby. Ich mladší kolega ich odfotil a fotky dal šéfovi. Nakoľko sme až včera posielali júnové doplatky výplat, dal im hneď znížiť hodinovú sadzbu o 3eurá. Existuje nejaký prepísaný formát pokarhania? Ďakujem za rýchlu odpoveď.
V tomto ste ale porušili Zákonník práce, pretože ZĽ nemôže siahnuť na mzdu ZC bez jeho súhlasu.
Ked ZC bude chcieť môže to napadnúť.

Forma pokarhania neexistuje. Normálne napíšeš list že kvli čomu majú karné.
Ale zaroveň by som v tom liste uviedla že ZC súhlasi s tým že na základe porušenia prac. discipliny mu bude stiahnuté zo mzdy tolko a tolko.
A nech Vám to podpíšu
0 0
Ančika Ančika

Ančika je offline (nepripojený) Ančika

Anna M
Veru neexistuje. Tu je to len na ľudovej tvorivosti. Čím krajšie to zosmolíš, tým ľahšie to zamestnanci strovia, ak ti to šéf podpíše.
Ale vážne, žiadny predpísaný formát neexistuje. Je len na tebe a vlastne na šéfovi, či to myslí len ako pokarhanie s jednomesačným znížením mzdy, alebo je to upozornenie na porušenie pracovnej disciplíny s následnou hrozbou výpovede pri opätovnom porušeni pracovnej disciplíny. Môžeš si pre inšpiráciu pozrieť komentovaný Zákonník práce, konkrétne § 63.
A súhlasím s vyššie uvedeným!
0 0
zuzanadv zuzanadv

zuzanadv je offline (nepripojený) zuzanadv

niki ďakujem za rýchlu odpoveď. viem, že si ho musím naformulovať sama,len som chcela vedieť či sa nemusím odvolať na nejaký zákon, aby som to nenapísala len tak odveci.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

tuta Pozri príspevok


Okamžite prepustiť mladšieho kolegu.

Navrhujem radšej zabiť a zakopať !
0 0
Ančika Ančika

Ančika je offline (nepripojený) Ančika

Anna M
Paula Pozri príspevok
Navrhujem radšej zabiť a zakopať !
No hádam by stačilo nakopať. Nemusíte byť také krvilačné.
0 0
DominikaDominika DominikaDominika

DominikaDominika je offline (nepripojený) DominikaDominika

Je to naozaj na zamyslenie, k akým činom môže kríza doviesť ľudí s pokriveným charakterom ako "mladší kolega"... Keď ide o flek, tak etika bokom...... a lezenie do zadku šéfovi ---hrúza
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

zuzanadv Pozri príspevok
niki ďakujem za rýchlu odpoveď. viem, že si ho musím naformulovať sama,len som chcela vedieť či sa nemusím odvolať na nejaký zákon, aby som to nenapísala len tak odveci.
Zuzana určite máte v pracovnej zmluve napísané čo je zamestnanec povinný a naopak čo nesmie.
Odvolaj sa na pracovnú zmluvu a resp sa môžeš ešte odvolať na ZP a to konkrétne:
§ 81
Základné povinnosti zamestnanca

Na začiatok

Zamestnanec je povinný najmä

a) pracovať zodpovedne a riadne, plniť pokyny nadriadených vydané v súlade s právnymi predpismi,
b) byť na pracovisku na začiatku pracovného času, využívať pracovný čas na prácu a odchádzať z neho až po skončení pracovného času,
c) dodržiavať právne predpisy a ostatné predpisy vzťahujúce sa na prácu ním vykonávanú, ak bol s nimi riadne oboznámený,
d) v období, v ktorom má podľa osobitného predpisu nárok na náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti, dodržiavať liečebný režim určený ošetrujúcim lekárom,
e) hospodáriť riadne s prostriedkami, ktoré mu zveril zamestnávateľ, a chrániť jeho majetok pred poškodením, stratou, zničením a zneužitím a nekonať v rozpore s oprávnenými záujmami zamestnávateľa,
f) zachovávať mlčanlivosť o skutočnostiach, o ktorých sa dozvedel pri výkone zamestnania a ktoré v záujme zamestnávateľa nemožno oznamovať iným osobám
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

bv_alexandra Pozri príspevok
V tomto ste ale porušili Zákonník práce, pretože ZĽ nemôže siahnuť na mzdu ZC bez jeho súhlasu.
Ked ZC bude chcieť môže to napadnúť.

Forma pokarhania neexistuje. Normálne napíšeš list že kvli čomu majú karné.
Ale zaroveň by som v tom liste uviedla že ZC súhlasi s tým že na základe porušenia prac. discipliny mu bude stiahnuté zo mzdy tolko a tolko.
A nech Vám to podpíšu
Nikuš, karné opatrenie je pozostatok z čias izmu, myslím si, že v dnešnej dobe sa už nepoužíva.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
DominikaDominika Pozri príspevok
Je to naozaj na zamyslenie, k akým činom môže kríza doviesť ľudí s pokriveným charakterom ako "mladší kolega"... Keď ide o flek, tak etika bokom...... a lezenie do zadku šéfovi ---hrúza
Čo je na zamyslenie? Že to mladý bonzol? Pokrivený chrakter majú hlavne tí, čo spali. Brať peniaze za ničnerobenie a mladý možno makal, ale plat má rovnaký ako starí harcovníci. Určite nespali preto, že im v noci nariekalo dieťa s horúčkou. Neviem si také niečo predstaviť u nás vo firme. Kým by sa zobudili, mali by okamžitú výpoveď.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Ja by som ti odporučila
Meno
adresa


VEC
Napomenutie za porušenie pracovnej discipliny

Týmto vám dávam napomenutie za porušenie pracovnej disciplíny a to dňa...................., keď ste počas svoje pracovnej doby, nedodržali základné povinnosti zamestnanca podľa par. 81 Zák práce.
Zároveň Vás upozorňujem že pri opakovanom porušení PD bude s Vami ukončený prcovný pomer podľa par. 68.
ďalej Vám oznamujem, že vyššie uvedené porušenie PD bude sankcionované a to vo výške.........

S pozdravom




Zamestnanec berie na vedomie a súhlasí so sankciou
dňa:
podpis:
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Tweety Pozri príspevok
Nikuš, karné opatrenie je pozostatok z čias izmu, myslím si, že v dnešnej dobe sa už nepoužíva.
Majka mne sa to slovko páči
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

bv_alexandra Pozri príspevok
Ja by som ti odporučila
Meno
adresa


VEC
Napomenutie za porušenie pracovnej discipliny

Týmto vám dávam napomenutie za porušenie pracovnej disciplíny a to dňa...................., keď ste počas svoje pracovnej doby, nedodržali základné povinnosti zamestnanca podľa par. 81 Zák práce.
Zároveň Vás upozorňujem že pri opakovanom porušení PD bude s Vami ukončený prcovný pomer podľa par. 68.
ďalej Vám oznamujem, že vyššie uvedené porušenie PD bude sankcionované a to vo výške.........

S pozdravom




Zamestnanec berie na vedomie a súhlasí so sankciou
dňa:
podpis:
Ja by som ešte doplnila vetu: Vzhľadom k tomu, že pracovnú dobu využívate na spanie, prehodnotili sme využitie vášho pracovného času a rozhodli sme sa, že vám pridáme nasledovné pracovné povinnosti:
1. ........
2. ........
3. ........
4. atď.
Dodatok pracovnej zmluvy podpíšeme ihneď po doručení tohoto napomenutia.

A nemusíte ho ani vyhadzovať, ihneď po doručení tohoto napomenutia vám prinesie podpísať žiadosť o rozviazanie pracovného pomeru od nasledujúceho pracovného dňa. A novoprijatému zamestnancovi uberiete na plate, pridáte na robote a máte po starosti.
0 0
DominikaDominika DominikaDominika

DominikaDominika je offline (nepripojený) DominikaDominika

účtovník 007 Pozri príspevok
Čo je na zamyslenie? Že to mladý bonzol? Pokrivený chrakter majú hlavne tí, čo spali. Brať peniaze za ničnerobenie a mladý možno makal, ale plat má rovnaký ako starí harcovníci. Určite nespali preto, že im v noci nariekalo dieťa s horúčkou. Neviem si také niečo predstaviť u nás vo firme. Kým by sa zobudili, mali by okamžitú výpoveď.
Svojím príspevkom NEPODPORUJEM tých, ktorí v práci spia a nie som na ich strane. Nepáči sa mi však FORMA, akou to "mladý" urobil. To bolo všetko, čo som svojím príspevkom chcela povedať. Asi sme sa nepochopili. Have a nice day
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Hm, nehádam sa, len to fotografovanie mi nijako nesedí....idem ja
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
DominikaDominika Pozri príspevok
Je to naozaj na zamyslenie, k akým činom môže kríza doviesť ľudí s pokriveným charakterom ako "mladší kolega"... Keď ide o flek, tak etika bokom...... a lezenie do zadku šéfovi ---hrúza
lezenie nelezenie, ale ani ja by som nechcela platit niekomu za spanie pocas pracovnej doby, to by musel byt len nejaky vedecky experiment, aby som to dovolila
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Tweety Pozri príspevok
Nikuš, karné opatrenie je pozostatok z čias izmu, myslím si, že v dnešnej dobe sa už nepoužíva.
Za čias ...izmu to bolo kárne opatrenie, toto karné mi už evokuje niečo, čo predchádza karu... stručne, jasne, výstižne
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Tweety Pozri príspevok
Nikuš, karné opatrenie je pozostatok z čias izmu, myslím si, že v dnešnej dobe sa už nepoužíva.
našťastie, to skončilo........to boli honby za bosorkami .......a tie posudky.......zažila som to na začiatku mojej "kariéry" a mám ho dodnes odložený

PS: Nika, nie karné, ale porušenie prac. disciplíny
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

bv_alexandra Pozri príspevok
Majka mne sa to slovko páči
nooooooooooo, to preto, lebo si mladučká
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

účtovník 007 Pozri príspevok
Čo je na zamyslenie? Že to mladý bonzol? Pokrivený chrakter majú hlavne tí, čo spali. Brať peniaze za ničnerobenie a mladý možno makal, ale plat má rovnaký ako starí harcovníci. Určite nespali preto, že im v noci nariekalo dieťa s horúčkou. Neviem si také niečo predstaviť u nás vo firme. Kým by sa zobudili, mali by okamžitú výpoveď.
Je hlavne na zamyslenie, že to bol práve mladý, nepáči sa mi bonzovanie kedykoľvek, kdekoľvek a za akýchkoľvek situácii.....ježia sa mi z toho chĺpky na rukách.

Každý zamestnanec má predsa svojho plateného nadriadeného, nemyslíš? Vyplýva mu to priamo zo ZP. Ten nech si robí poriadky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať