Zavrieť

Porady

Spanie počas pracovnej doby

Dobrý deň, poprosím o radu ako presne napísať pokarhanie zamestnancom, ktorí spali počas pracovnej doby. Ich mladší kolega ich odfotil a fotky dal šéfovi. Nakoľko sme až včera posielali júnové doplatky výplat, dal im hneď znížiť hodinovú sadzbu o 3eurá. Existuje nejaký prepísaný formát pokarhania? Ďakujem za rýchlu odpoveď.
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ale ja neviem, prečo sa rozčulujete, že si niekto raz zdriemol, mohlo mu byť zle , alebo sa mu točiť hlava, alebo podobná nepríjemnosť-može sa stať všeličo- a my nevieme ako to bolo, tak prosím vás nesúďme
A keď niekto dostane v práci hnačku a 2 hodiny sedí na wc-ku a nepracuje-tiež ho budeme súdiť???- a vobec to nemyslím zo žartu- može sa to stať...

Kto si bez viny-hoď kameňom...
Problémom je, že zadávateľka vie ako to bolo....a konštrukcie sú úplne zbytočné Prípady, ktoré opisuješ sa predsa dajú riešiť a určite riešia s prihliadnutím na osobitosti, tak ako by sa mal aj tento prípad....

zuzanadv Pozri príspevok
tak s týmto nesúhlasím. je to šikovný chalanisko, ktorý dopláca na ich lenivosť, pretože pracujú ako trojica a tým, že chodia omnoho skôr do roboty ako si píšu na smenovke, šéf strháva hodiny aj jemu. sám si požiadal o preloženie do inej partie.
A my fakt nevieme ako to presne bolo, možno, že dotyčný "fotograf" ich predtým stokrát upozornil, aby s tým prestali, lebo ináč bude musieť zakročiť... a pod.... Nikto nemá právo ulievať sa na úkor druhého ....a keď si v práci pospím, tak len na svoj úkor ...
Naposledy upravil evina : 05.08.09 at 16:38
0 0
Katka321 Katka321

Katka321 je offline (nepripojený) Katka321

ja mám takýto formulár. Trochu som ho upravila pre tvoju potrebu.
Porušenie pracovnej disciplíny - upozornenie


Zamestnanec:


Dňa xx.xx.xxxx ste porušil pracovnú disciplínu tým, že ste počas
pracovnej doby spal a nesplnil ste si svoje pracovné povinnosti.
Týmto konaním ste si chcel nárokovať mzdu za v skutočnosti
neodpracovaný čas, čím by ste úmyselne poškodil zamestnávateľa.
Takéto konanie z Vašej strany bude v budúcnosti považované za
hrubé porušenie pracovnej disciplíny.
Týmto Vás upozorňujem, že pri opakovanom, aj menej závažnom
porušení pracovnej disciplíny s Vami zamestnávateľ môže skončiť
pracovný pomer výpoveďou v zmysle § 63 ods. 1 písm. e) ZP.












............................................... ...............................................

zamestnanec zamestnávateľ
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Ja si myslím, že šéf, by aj bez tej fotky mal vedieť akých má podriadených, a koľko mu ktorý prináša úžitok. A podľa toho ich aj hodnotiť. Nie rovnostársky ako za socializmu podľa odpracovaných hodín(alebo prespaných, prefotených, prefajčených, preklebetených.....) Ak to nevie, tak takého šéfa treba prepustiť.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
marjankaj Pozri príspevok
Ja si myslím, že šéf, by aj bez tej fotky mal vedieť akých má podriadených, a koľko mu ktorý prináša úžitok. A podľa toho ich aj hodnotiť. Nie rovnostársky ako za socializmu podľa odpracovaných hodín(alebo prespaných, prefotených, prefajčených, preklebetených.....) Ak to nevie, tak takého šéfa treba prepustiť.
Čo robiť, keď drieme môj šéf? prepustím ho?...driemanie je choroba postarších mužov, ženu som zatiaľ nenašla snívať cez pracovnú dobu...tiež ma láka na mobil nahrať a odfotiť spachtoša..bojím sa následkov
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

alla66 Pozri príspevok
Čo robiť, keď drieme môj šéf? prepustím ho?...driemanie je choroba postarších mužov, ženu som zatiaľ nenašla snívať cez pracovnú dobu...tiež ma láka na mobil nahrať a odfotiť spachtoša..bojím sa následkov
Pomaly nastáva noc
alla66 sa prebúdza...
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Pomaly nastáva noc
alla66 sa prebúdza...
Sledujem túto tému celý deň, nechcela som sa zapojiť, ale spomínajú sa iba podriadení...vedúci nespia??? tak isto, surfovanie cez pracovnú dobu po internete ???....koľko času venujú "závislosti", koľko svojej práci??? ........pre istotu nebudem rýpať do osieho hniezda
Naposledy upravil alla66 : 05.08.09 at 22:18
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

alla66 Pozri príspevok
Sledujem túto tému celý deň, nechcela som sa zapojiť, ale spomínajú sa iba podriadení...vedúci nespia??? tak isto, surfovanie cez pracovnú dobu po internete ???....koľko času venujú "závislosti", koľko svojej práci??? ........pre istotu nebudem rýpať do osieho hniezda
Alla si ma odhalila teraz, akoby si hovorila o mne
Tiež sa mi už raz stalo že som zadriemala na stoličke, a moje kolegy/podriadené/ stíšili intenzitu hlasu aby ma nerušili
Ono je to všetko o vzťahoch na pracovisku. Ja napr. ako nadriadený nemám problém s tým ked ZC surfujú po nete - samozrejme za predpokladu že majú urobenú svoju prácu. A zatial nikdy ma v tom nesklamali. Takže je to skutočne o vzťahoch na pracovisku.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
bv_alexandra Pozri príspevok
Ono je to všetko o vzťahoch na pracovisku. Ja napr. ako nadriadený nemám problém s tým ked ZC surfujú po nete - samozrejme za predpokladu že majú urobenú svoju prácu. A zatial nikdy ma v tom nesklamali. Takže je to skutočne o vzťahoch na pracovisku.
Ono je to hlavne o vzťahu k IČO. Ak to IČO nepatrí tebe, názor akceptujem Ak je IČO tvoje, neviem-neviem či budeš mať rovnaký postoj k zamestnancom. A bude jedno, či je to vedúci, alebo radový zamestnanec. Jediný, kto môže v pracovnej dobe spať, je majiteľ IČ-a.
Tak prajem všetkým dobrú noc
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

účtovník 007 Pozri príspevok
Ono je to hlavne o vzťahu k IČO. Ak to IČO nepatrí tebe, názor akceptujem Ak je IČO tvoje, neviem-neviem či budeš mať rovnaký postoj k zamestnancom. A bude jedno, či je to vedúci, alebo radový zamestnanec. Jediný, kto môže v pracovnej dobe spať, je majiteľ IČ-a.
Tak prajem všetkým dobrú noc
Patrí to IČO ku mne
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

bv_alexandra Pozri príspevok
Patrí to IČO ku mne
Tak potom patrí k dobrým mravom nechať majiteľku IČ-a rozmýšľať. Veď to robí pre blaho svojich zamestnancov
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Je to osvedčený spôsob ako sa zbaviť zamestnanca, ak pre neho nemáte prácu. Aspoň nemusíte platiť odstupné. Možno ešte skúsiť test na alkohol. Robia to aj veľké firmy. Týmto sa však nechcem zastávať zamestanca. Len som chcel upozorniť, že zadávateľ zadal primálo údajov aby sa k tomu niekto mohol kvalifikovane vyjadriť. Každy si to premieta zo svojho uhla pohľadu.
0 0
zuzanadv zuzanadv

zuzanadv je offline (nepripojený) zuzanadv

wagner Pozri príspevok
A ten mladý mohol v pracovnom čase fotografovať? Mal to v pracovnej náplni? Tak potom treba to isté spraviť aj s tým mladým. Pretože namiesto toho, aby makal, tak fotil spiacich kolegov. Alebo sa Vám páčia takí vlezdoprdelkovia? Myslím si, že pokiaľ si spravili svoju prácu, tak potom majú slabé "normy" a treba im pridať roboty. Ale siahnuť na mzdu za predchádzajúci mesiac nemá šéf právo. Ja by som mu to poriadne zrátala a tomu mladému tiež.
fotografovanie je jeho povinnosťou!!!! fotodokumentáciu potrebujeme k zápisom o vykonaných prácach!!!! A mladý maká viac ako "spiaci darmožráči"!!!! Pracovná doba predsa nieje určená na spanie to je predsa samozrejmé!!!!!! keď čítam tieto a podobné názory, ľutujem, že som na porade poprosila o radu!!!!!!! ALE ZÁROVEŇ TÝMTO ĎAKUJEM VŠETKÝM SERIÓZNYM "PORAĎÁKOM" zuzanadv
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
zuzanadv Pozri príspevok
fotografovanie je jeho povinnosťou!!!! fotodokumentáciu potrebujeme k zápisom o vykonaných prácach!!!! A mladý maká viac ako "spiaci darmožráči"!!!! Pracovná doba predsa nieje určená na spanie to je predsa samozrejmé!!!!!! keď čítam tieto a podobné názory, ľutujem, že som na porade poprosila o radu!!!!!!! ALE ZÁROVEŇ TÝMTO ĎAKUJEM VŠETKÝM SERIÓZNYM "PORAĎÁKOM" zuzanadv
Zuzi, neľutuj, na porade sa nedávajú len rady, ale píšu sa aj názory. Možno nie každý kto prispel do tejto témy videl tak do hĺbky problému a pracovnej náplne pracovníkov ako vidíš Ty. Popísali sa tu názory, ktoré sa dali dobre čítať... i menej dobré, ale každý mal niečo do seba, a každý si to podľa mňa "skúšal" na svojej koži.
Porada je určite tá správna stránka, na ktorú sa môžeš obrátiť a nie zanevrieť.
Pekný deň.
0 0
zuzanadv zuzanadv

zuzanadv je offline (nepripojený) zuzanadv

mzdárka renča, len by ma zaujímalo, ako by si riešila situáciu keď má môj šéf rozrobených 7stavieb (4mimo ba)...prepáč stavbyvedúci ani šéf nesedia na zadku v kancelárii ako ty....alebo si snáď myslíš, že na každej stavbe bude 14hodín dozor?????? veď tí chlapi nie sú predsa v materskej škôlke!!!!! zuzanadv
0 0
zuzanadv zuzanadv

zuzanadv je offline (nepripojený) zuzanadv

Lenka1979 Pozri príspevok
Zuzi, neľutuj, na porade sa nedávajú len rady, ale píšu sa aj názory. Možno nie každý kto prispel do tejto témy videl tak do hĺbky problému a pracovnej náplne pracovníkov ako vidíš Ty. Popísali sa tu názory, ktoré sa dali dobre čítať... i menej dobré, ale každý mal niečo do seba, a každý si to podľa mňa "skúšal" na svojej koži.
Porada je určite tá správna stránka, na ktorú sa môžeš obrátiť a nie zanevrieť.
Pekný deň.
leni, neboj nezanevriem, je to super stránka a našťastie som tu našla zatiaľ len užitočné info....každý má právo na svoj názor, a ja mu ho neberiem, ale keď viem ako sa šéf a ja trápime a naháňame prachy kde sa dá a potom zistíme zbytočný únik peňazí...a nakoniec k tomu niektoré "rady". ja osobne by som ich v momente vyrazila. našťastie môj šéf je menej razantný :-)))
0 0
zuzanadv zuzanadv

zuzanadv je offline (nepripojený) zuzanadv

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Zuzka, nechápem o čo ti ide- plat im spatne na základe toho nemožeš znížiť a navyše je diskutabilné ako tie fotky vznikli- zamestnanec sa može ohradiť, že može ísť o fotomontáž , či nešlo o srandu a ten zamestnanec to takto mohol zneužiť a pod.-takže neviem o čo ti ide...
A to kladivo fakt asi buchlo...
So znížením súhlasili...a môžu byť radi, že sme ich v momente nevyhodili....na ich nešťastie a pre tvoju info títo istí zamestnanci boli prichytení, že spia v pracovnej dobe už pred 3rokmi....no neprepustili by ste ich už len kvôli ich hlúposti, že sa nechajú nachytať druhýkrát :-)))
0 0
zuzanadv zuzanadv

zuzanadv je offline (nepripojený) zuzanadv

účtovník 007 Pozri príspevok



Myslela som si, že je to takto, preto som v tomto duchu napísala aj príspevok.



Všetci, čo tu píšete o morálke fotografa, by ste sa mali zamyslieť. Odfotiť si na mobil spiaceho kolegu, na ktorého doplácam, a ktorému inak neviem dokázať, že je darebák, nepokladám za nemorálne. Možno by ste mali skúsiť napríklad mesiac okopávať vinohrad v trojici. Vy budete poctivo kopať 8 hodín a kolegovci iba 2. Ostatné si pospia. Asi sa budete veľmi tešiť rovnakej výplate, prípadne sankcii za slabý výkon.
ďakujem zuzanadv
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

zuzanadv Pozri príspevok
So znížením súhlasili...a môžu byť radi, že sme ich v momente nevyhodili....na ich nešťastie a pre tvoju info títo istí zamestnanci boli prichytení, že spia v pracovnej dobe už pred 3rokmi....no neprepustili by ste ich už len kvôli ich hlúposti, že sa nechajú nachytať druhýkrát :-)))
Tak to musia byť riadny exoti. Trebalo by si na nich posvietiť, aby sa to nestavalo.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Zuzka, ak si neželáš ďalšie príspevky, môžeš tému ako zadávateľka uzamknúť.
Naposledy upravil alla66 : 06.12.09 at 19:23
0 0
zuzanadv zuzanadv

zuzanadv je offline (nepripojený) zuzanadv

evina Pozri príspevok
Taká nevinná téma a toľko konštrukcií.... teraz čo, neviem, či sa mám smiať alebo plakať alebo čudovať...

P.s. Niektoré príspevky ma fakt pobavili...
evina ďakujem. ja som nečakala, že pri zadávaní takej závažnej témy sa to zvrtne na 8stránkovú (miestami úúúúúúplne odveci a mimo) diskusiu. aj som sa pobavila aj som sa vytočila :-))))
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať