Zavrieť

Porady

internet a dva pocitace

mam pocitac a pripojenie na internet, ale teraz mame este jeden pocitac a ten by sme chceli tiez pripojit na internet, takze pocitace su doma dva a pripojenie iba jedno, prosim ako by sa to dalo najjednoduchsie urobit
dakujem
Usporiadat
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

ja mam Router, je lacny, a pocitace funguju nezavisle od seba za rovnaku cenu
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Artemis Artemis

Artemis je offline (nepripojený) Artemis

Ja to mam zapojene cez Wifi router (ten kupis v kazdom beznom obchode). Kabel od internetu zapojis do modemu ale z modemu ti to nepojde do tvojho pocitaca ale rovno do routera. Router potom bude vysielat wifi po celom dome takze sa moze pripojit aj viac pocitacov cez wifi alebo styri (podla typu routera) pocitace cez kabel. Okrem ineho router bude maskovat IP vsetkym pocitacom a do vonka sa bude tvarit ako jedna jedina unikatna IP. Teraz ma napada ze by to zrejme slo aj cez premostenie dvoch sietovych kariet pomocou cross kabla. Co by bolo najlacnejsie riesenie. A este by to slo pripojit aj cez cez hub/switch (kupis bezne v obchode) co je nieco podobne ako ten router ale bez wifi funkcie.
0 0
zvonec zvonec

zvonec je offline (nepripojený) zvonec

Eva
ja mam kupeny svic a zapojene oba a nezavisle od seba a Obcianske zdruzenie co mame na sidlisku mi pridelilo dalsiu IP za ten isty poplatok teda len za 1 ks
0 0
martin.palkovic martin.palkovic

martin.palkovic je offline (nepripojený) martin.palkovic

Práva riešim podobný problém ako ty. Potreboval by som prepojiť stolný PC a notebook pomocou Wi-fi. Nechcem to riešiť pomocou routra, pretože nechcem zdieľať internet, len prenášať súbory. Mám Vistu a XP. Neviete mi poradiť nejaký dobrý Wi-fi USB vysielač pre stolný PC, aby som to na notebooku v pohode chytil?? Stačí mi g-čkový.

Ďakujem všetkým za pomoc..
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

martin.palkovic Pozri príspevok
Práva riešim podobný problém ako ty. Potreboval by som prepojiť stolný PC a notebook pomocou Wi-fi. Nechcem to riešiť pomocou routra, pretože nechcem zdieľať internet, len prenášať súbory. Mám Vistu a XP. Neviete mi poradiť nejaký dobrý Wi-fi USB vysielač pre stolný PC, aby som to na notebooku v pohode chytil?? Stačí mi g-čkový.

Ďakujem všetkým za pomoc..
Ale to je predsa jedno že chceš iba zdieľať súbory medzi kompikmi a nie internet. Internet je čo - tiež v podstate zdieľanie súborov medzi počítačmi, akurát že sú po celej planéte. Keď nájdeš dajakého normálneho kamoša čo ti nastaví router, tak môžeš zdieľať súbory a pritom zakázať internetové protokoly a porty. Čiže potrebuješ tiež router, jedno či káblový alebo aj s wifi, hlavne nie usb ale normálka cez LAN porty si to nazdieľaš.
Ak máš windowsy, tak v priečinkoch alebo celých diskoch vypneš simple file sharing, t.j. zapneš administrative shares, v oboch kompoch si urobíš konto s rovnakým názvom a heslom,
následne na routeri budeš mať DNS server napr. 192.168.5.1 a kompikom pridelíš napevno 192.168.5.2 resp. 192.168.5.3. Priečinky nazdieľaš very easy tak že si dáš vytvoriť nové sieťové miesto a dajme tomu máš nazdieľaný na druhom kompe celý disk D, tak na prvom kompe dáš IP adresu toho druhého v tvare \\192.168.5.3\D$ a máš to.
Pokiaľ som to nevysvetlil dosť zložito, hľadaj ešte na nete, je tam more kadejakých ok návodov.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

melbak Pozri príspevok
mam pocitac a pripojenie na internet, ale teraz mame este jeden pocitac a ten by sme chceli tiez pripojit na internet, takze pocitace su doma dva a pripojenie iba jedno, prosim ako by sa to dalo najjednoduchsie urobit
dakujem
Zavisi od toho ake je to pripojenie. Router ti pomoze na kazde pripojenie, no switch bohuzial nie.
Ujasni ake mas pripojenie a potom sa moze diskutovat dalej
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

myslím, že najjednoduhšie bude wifi router. A netreba ani prideľovať jednotlivým pc adresy. Vo win je štandardne zapnuté DHCP, takže router im pridelí adresy sám.
0 0
melbak melbak

melbak je offline (nepripojený) melbak

Fero11 Pozri príspevok
Zavisi od toho ake je to pripojenie. Router ti pomoze na kazde pripojenie, no switch bohuzial nie.
Ujasni ake mas pripojenie a potom sa moze diskutovat dalej

satronet, kabel v panelaku
0 0
samy88 samy88

samy88 je offline (nepripojený) samy88

Dobry den, chcel by som sa opytat ako by som mohol prepojit stolny pocitac s notebookom tak, aby som mal na oboch internet. Ide o to ze mam pripojenie cez WiFi a chcem aby bol stolny pocitac pripojeny kablom a notebook bud kablom alebo cez WiFi. Je to mozne?
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
V predchádzajúcich príspevkoch a linkoch si nenašiel odpovede na tvoju otázku? Ak nie, definuj presne aký máš problém.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

melbak Pozri príspevok
satronet, kabel v panelaku
To bude asi podla mna opticka siet, ale domam mas asi ukoncenie RJ45 potom ti treba wan router (wifi uz maju dnes takmer vsetky)
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

samy88 Pozri príspevok
Dobry den, chcel by som sa opytat ako by som mohol prepojit stolny pocitac s notebookom tak, aby som mal na oboch internet. Ide o to ze mam pripojenie cez WiFi a chcem aby bol stolny pocitac pripojeny kablom a notebook bud kablom alebo cez WiFi. Je to mozne?
ano opakujem sa, tiez ti treba router, zavisi to od konkretnej situacie. Nedavno som konfiguroval nanostation5 co je wifi klientska stanica a da sa nastavit ako wifi prijimac a zaroven routuje aj v domacej sieti, takze ak konkretne popises, aku mas klientsku stanicu, aky je provider, co vsetko ti dovoli atd.... tak sa mozeme bavit dalej
0 0
pistik71 pistik71

pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

melbak Pozri príspevok
satronet, kabel v panelaku
Najlepsie bude kontaktovat tvojho providera (satronet), ze chces domov router, lebo mas 2 PC alebo aj s WiFi, ze mas notebook. Aj ti to nakonfiguruju a platit asi viac nebudes, akurat za ten router.
Lebo ak si kupis vlastny router, moze s tym mat problem ak to bude nejake blbe zariadenie, bude im blbnut siet v celom bloku (uz som sa s tym stretol). Navyse mozu mat siet viazanu na fyzicku adresu sietovej karty, takze v tom pripade bez ich vedomia/povolenia by si tam aj tak router nezapojil (kedysi sa to robilo bezne, dnes uz velmi nie, ale clovek nikdy nevie).
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Ano MAC adresy asi maju ulozene v ARP tabulke a ak sa pripoji pod inou MAC tak mu to jednoducho nepojde, ale vacsina routerov vie MAC klonovat, teda na router si da MAC ako ma teraz v PC a na PC si ju zmeni, problem by nemal byt ziadny.
Ale myslim si, ze teraz uz niesu take komunisticke zvyky ako pred par rokmy, ze provider chcel za kazdy pripojeny PC dalsie prachy, teraz to je takto, ze provider ak dava garantovanu rychlost, napr. da ti 2MB/2MB a rob si s tym co chces, ked si pripojis 10 PC, tak 10PC
0 0
pistik71 pistik71

pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

Fero11 Pozri príspevok
Ano MAC adresy asi maju ulozene v ARP tabulke a ak sa pripoji pod inou MAC tak mu to jednoducho nepojde, ale vacsina routerov vie MAC klonovat, teda na router si da MAC ako ma teraz v PC a na PC si ju zmeni, problem by nemal byt ziadny.
Ale myslim si, ze teraz uz niesu take komunisticke zvyky ako pred par rokmy, ze provider chcel za kazdy pripojeny PC dalsie prachy, teraz to je takto, ze provider ak dava garantovanu rychlost, napr. da ti 2MB/2MB a rob si s tym co chces, ked si pripojis 10 PC, tak 10PC
No jasne, len vychadzaj z jeho vedomosti. Ked nevie ako pripojit 2 pocitace na jednu linku, tak mu budes zbytocne nieco vysvetlovat o MAC adresach a klonovani :-)
Nastastie doma ked chceli platit za kazdy pocitac je uz davno prec.
Ale ked sa nevyzna, tak nech sa za ten router obrati na providera, tan mu ho z radostou preda aj nakonfiguruje (ceny maju vatsinou ako v obchode). A ma po starosti. Nie?
0 0
unidat unidat

unidat je offline (nepripojený) unidat

Takže má doma zrejme aDSL modem s RJ45 výstupom.
Nestačilo by mu naň zapojiť lacný 5-port. switch naň pripojiť všetky PC ?
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

unidat Pozri príspevok
Takže má doma zrejme aDSL modem s RJ45 výstupom.
Nestačilo by mu naň zapojiť lacný 5-port. switch naň pripojiť všetky PC ?
ak mieni byť pripojený len káblami tak bude postačovať. Lenže ani wifi router nieje drahá záležitosť, a okrem toho že má zvyčajne 4 LAN zásuvky je možné po nakonfigurovaní sa pripojiť aj bezdrôtovo, čo sa hodí hlavne pre notbuky, čiže by som rozmýšľal aj do budúcnosti. Navyše ak je to potrebné, pre providera sa vie tváriť ako jeden pc a zvonku nevidieť sieť za routrom.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

unidat Pozri príspevok
Takže má doma zrejme aDSL modem s RJ45 výstupom.
Nestačilo by mu naň zapojiť lacný 5-port. switch naň pripojiť všetky PC ?
myslim, ze nie pisal, ze ma satronet a oni asi adsl neponukaju (mozem sa aj mylit) moc som nestudoval ich web, ale ich najlepsia ponuka je 60/60 mbps a to je urcite optika
A teda ak by aj mal adsl modem, tak modem nevie routovat, musel by mat modem s routerom (dnes sa uz asi ani modem bez routeru nepredava) a za to pripojit switch
PS: mozno si mal na mysli modem/router ak ano, tak sorry
0 0
melbak melbak

melbak je offline (nepripojený) melbak

ahojte, dakujem vam vsetkym za uzitocne rady, router je kupeny, "akcia" ukoncena, ide aj notbouk aj pocitac a v oboch ide internet, este raz dakujem
m.

este dodam , ze adresu(alebo ako sa to vola)routera som nahlasilia do satronetu a do 24 hod to uz islo, inak som uplny laik, preto sa neviem ani tak vyjadrovat
m. (babka-dochodkyna)
Naposledy upravil melbak : 13.09.09 at 20:58
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať