Zavrieť

Porady

ako na to v xls

Dobrý večer,
robím kalkulačný list. Potrebujem tam priemerne 15 položiek. Vyberám ich asi z cca 50 položiek. Aby som ich nemusela vždy vypisovať , mám ich včetky zobrazené, položky vstupujúce do kalkulácie majú počet a cenu, ostatné sú nulové. Lenže je to neprehľadné.
Vo worde som skúšala tie rozbaľovacie zoznamy, lenže v excelovej tabuľke to nejde. Alebo to neviem. Prosím, poraďte mi ako to urobiť, aby som nemusela vypisovať a aby výsledné zobrazenie bolo len z položiek, ktoré tam majú byť. Prikladám ako vzor pár položiek.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Benko Pozri príspevok
    Dobrý večer,
    robím kalkulačný list. Potrebujem tam priemerne 15 položiek. Vyberám ich asi z cca 50 položiek. Aby som ich nemusela vždy vypisovať , mám ich včetky zobrazené, položky vstupujúce do kalkulácie majú počet a cenu, ostatné sú nulové. Lenže je to neprehľadné.
    Vo worde som skúšala tie rozbaľovacie zoznamy, lenže v excelovej tabuľke to nejde. Alebo to neviem. Prosím, poraďte mi ako to urobiť, aby som nemusela vypisovať a aby výsledné zobrazenie bolo len z položiek, ktoré tam majú byť. Prikladám ako vzor pár položiek.
    Ďakujem
    http://www.porada.sk/98369-sumarny-z...tml#post921910

    Tu je tiež jeden príklad na to, čo by si potreboval.
    Podací hárok.

    alebo upravené
    Naposledy upravil marjankaj : 09.08.09 at 08:16 Dôvod: priložený súbor

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Neviem aku mas verziu Excelu, v 2007 si staci najst v pomocnikovi termin:

    Vytvorenie rozbaľovacieho zoznamu z rozsahu buniek

    je to celkom jednoduche a myslim, ze je to to, co chces.

    Vytvorenie rozbaľovacieho zoznamu z rozsahu buniek:
    Zobraziť všetko
    Skryť všetko
    Na zjednodušenie zadávania údajov alebo obmedzenie možností zadania len na určité definované položky môžete vytvoriť rozbaľovací zoznam platných položiek, ktorý je zložený z buniek, ktoré sa nachádzajú na inom mieste v pracovnom zošite. Keď vytvoríte pre určitú bunku rozbaľovací zoznam, v tejto bunke sa zobrazí šípka. Ak chcete do bunky zadať informácie, kliknite na šípku a potom na požadovanú položku.

    Ak chcete vytvoriť rozbaľovací zoznam z rozsahu buniek, použite na karte Údaje v skupine Nástroje pre údaje príkaz Overenie údajov.

    Ak chcete vytvoriť zoznam planých položiek rozbaľovacieho zoznamu, zadajte ich do jedného stĺpca alebo riadka bez prázdnych buniek. Napríklad: A
    1 Predaj
    2 Finančné
    3 VaV
    4 MIS

    Poznámka. Údaje môžete zoradiť v poradí, v akom sa majú zobraziť v rozbaľovacom zozname.

    Ak chcete použiť iný pracovný hárok, zadajte zoznam na daný hárok a zadefinujte názov (názov: slovo alebo reťazec znakov predstavujúci bunku, rozsah buniek, vzorec alebo konštantnú hodnotu. Pri odkazoch na zložité rozsahy, ako je napríklad rozsah Predaj!C20:C30, je vhodné používať zrozumiteľnejšie názvy, napríklad názov Produkty.) pre tento zoznam.

    Definovanie názvu

    Vyberte bunku, rozsah buniek alebo nesúvislý výber (nesúvislý výber: výber dvoch alebo viacerých nesusediacich buniek alebo rozsahov. Pri výbere nesúvislej oblasti v grafe sa uistite, či spojené výbery tvoria obdĺžnikový tvar.), ktorý chcete pomenovať.
    Kliknite na pole Názvov na ľavej strane vzorcového panela (vzorcový panel: panel v hornej časti okna programu Excel, ktorý sa používa na zadávanie alebo úpravu hodnôt alebo vzorcov v bunkách alebo grafoch. Zobrazuje konštantnú hodnotu alebo vzorec nachádzajúci sa v aktívnej bunke.).


    Zadajte názov pre tieto bunky, napríklad OverovacieOddelenia.
    Stlačte kláves ENTER.
    Poznámka. Bunku nemožno pomenovať počas vykonávania zmien v jej obsahu.

    Vyberte bunku, do ktorej chcete umiestniť rozbaľovací zoznam.
    Na karte Údaje kliknite v skupine Nástroje údajov na položku Overovanie údajov.


    Zobrazí sa dialógové okno Overiť údaje.

    Kliknite na kartu Nastavenia.
    V zozname Povoliť vyberte možnosť Zoznam.
    Ak chcete určiť umiestnenie zoznamu platných položiek, vykonajte jeden z nasledujúcich krokov:
    ak sa zoznam nachádza v aktuálnom pracovnom hárku, zadajte odkaz na zoznam do poľa Zdroj,
    ak sa zoznam nachádza na inom pracovnom hárku, do poľa Zdroj zadajte názov, ktorý ste zadefinovali pre tento zoznam.
    V oboch prípadoch sa presvedčte, či sa pred odkazom alebo názvom nachádza znamienko rovnosti (=). Zadajte napríklad =OverovacieOddelenia

    Presvedčte sa, či je začiarknuté políčko Rozbaľovací zoznam v bunke.
    Začiarknutím alebo zrušením
    Naposledy upravil ivka70 : 05.08.09 at 19:28

    Benko je offline (nepripojený) Benko

    Benko
    Ivka 70, ďakujem ti veľmi pekne. Neviem ešte ako mi to pôjde, ja si to musím najskôr vyskúšať a porozmýšľať. Som taká pomalšia v PC.
    Ešte raz díky.
    Kabaka123 22.05.15 12:26 odstránil(a) z Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.