Zavrieť

Porady

Vystavená faktúra do EÚ

Ahojte,
potrebujem poradiť:
dodávame tovar do Poľska podľa §43.Môžeme fakturovať na jednej faktúre tovar aj prepravu? Ide o refakturáciu prepravy(prepravu nám fakturovala poľská špedička).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ahoj, ja vystavujem fa do Nemecka, osobitne dávam fa za tovar a osobitne za prepravu, nie je to nikde uzákonené, máme to tak zaužívané, pri fa je potrebné uviesť odkaz na par. 15 Zákona o DPH.Janka

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    Ja viem, že by to malo ísť každé na zvlášť faktúru, len jednu faktúru mám tovar a aj prepravu.Preto sa pýtam, či je to problém, veď keby som do DP DPH dala do riadku 14- hodnotu tovaru a dopravu nikde neuvádzam.Mohlo by to takto byť?

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    Vystavená faktúra do EÚ vyzerá takto:
    1. tovar - 40.000,- Eur
    2.transport 500,- Eur
    A ja by som do riadku 14 DP dala 40.000,- Eur a hotovo. Môže to takto byť, alebo musíme zrušiť faktúru a vystaviť 2 faktúry-zvlášť na tovar a zvlášť na prepravu?

    u.erika je offline (nepripojený) u.erika

    matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac u.erika
    macula Pozri príspevok
    Ahojte,
    potrebujem poradiť:
    dodávame tovar do Poľska podľa §43.Môžeme fakturovať na jednej faktúre tovar aj prepravu? Ide o refakturáciu prepravy(prepravu nám fakturovala poľská špedička).
    Za tovar by som dala odkaz §43, za prepravu §16 zákona o DPH

    Vystavená faktúra do EÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.