Zavrieť

Porady

Vypoved zmluvy PZP automobilu a doklady k nej

Caute vsetci, mam nasledovny problem: vo februari som predal moje auto, ale pozabudol som na vypovedanie zmluvy mojho PZP s poistovnou. kedze som platil moje PZP polrocne, tak mi dnes prisla upomienka z poistovne, ze som neuhradil dalsiu cast poistneho. Volal som do poistovne a vysvetlil im situaciu, ze auto ma uz zhruba pol roka ineho majitela a ja uz ho nevlastnim. Povedali mi, aby som napisal ziadost o vypoved zmluvy a poslal im kopiu TP o tom, ze auto je prihlasene na noveho majitela. A tu je moj problem, TP som si po odhlaseni neofotil a nemam moznost sa k nemu dostat nakolko auto som predaval niekomu na vychod, nemam uz ani jeho kontakt ani nic...viete mi poradit, co robit?ci mi na ODI vydaju nejaku kopiu alebo nejake ine potvrdenie?ak nie, ci staci cestne prehlasenie, alebo nieco podobne...Dakujem za kazdu pomoc. Lukas V.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Lukas V Pozri príspevok
    Caute vsetci, mam nasledovny problem: vo februari som predal moje auto, ale pozabudol som na vypovedanie zmluvy mojho PZP s poistovnou. kedze som platil moje PZP polrocne, tak mi dnes prisla upomienka z poistovne, ze som neuhradil dalsiu cast poistneho. Volal som do poistovne a vysvetlil im situaciu, ze auto ma uz zhruba pol roka ineho majitela a ja uz ho nevlastnim. Povedali mi, aby som napisal ziadost o vypoved zmluvy a poslal im kopiu TP o tom, ze auto je prihlasene na noveho majitela. A tu je moj problem, TP som si po odhlaseni neofotil a nemam moznost sa k nemu dostat nakolko auto som predaval niekomu na vychod, nemam uz ani jeho kontakt ani nic...viete mi poradit, co robit?ci mi na ODI vydaju nejaku kopiu alebo nejake ine potvrdenie?ak nie, ci staci cestne prehlasenie, alebo nieco podobne...Dakujem za kazdu pomoc. Lukas V.
    Ahoj, čestné prehlásenie nestačí,ale nevadí - na DI ti za nejaký malý poplatok vydajú potvrdenie o prepise vozidla a poisťovňa ti vráti pomernú časť zaplateného poistného od februára...(ak nebola poistná udalosť)

    Vypoved zmluvy PZP automobilu a doklady k nej

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.