Zavrieť

Porady

Nárok na stravné lístky alebo nútený obed vo vybranej reštauracii?

Dobrý deň,

chcela by som od Vás skúsenejších radu ohladne nároku na stravné listky resp. zabezpečenie obeda pre pracovníka.

Ide o polnoh. družstvo, ktoré doteraz poskytovalo svojim zamestnanom stravné lístky. Momentálne sa ekonóm snaží presadiť nasledovné: Zrušiť stravné lístky a nahradiť ich lístkami na obed, ktoré platia len v jednej vybranej reštaurácii, len na hlavné jedlo a bez nápojov (nealkoholických).

Vacsina pracovnikov, ktorí tam pracujú sú vodičmi, ktorí sú veľkú časť dna v okolí, v teréne a návrat na obed zaberie nie len čas z celkového pracovného dňa ale aj náklady na naftu. Preto to riešili zvačša vlastným jednom ktoré si sebou brávali.

Pýtam sa, má zamestnanec nárok na výber, v prípade, ak mu varianta obedu v danej reštaurácii nevyhovuje a požadovať od zamestnavateľa nadalej poskytovanie stravných lístkov ako doteraz? Ak ano, v akom paragrafe zakona sa ma na to odvolať?

Ďakujem Vám.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Adria202 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcela by som od Vás skúsenejších radu ohladne nároku na stravné listky resp. zabezpečenie obeda pre pracovníka.

    Ide o polnoh. družstvo, ktoré doteraz poskytovalo svojim zamestnanom stravné lístky. Momentálne sa ekonóm snaží presadiť nasledovné: Zrušiť stravné lístky a nahradiť ich lístkami na obed, ktoré platia len v jednej vybranej reštaurácii, len na hlavné jedlo a bez nápojov (nealkoholických).

    Vacsina pracovnikov, ktorí tam pracujú sú vodičmi, ktorí sú veľkú časť dna v okolí, v teréne a návrat na obed zaberie nie len čas z celkového pracovného dňa ale aj náklady na naftu. Preto to riešili zvačša vlastným jednom ktoré si sebou brávali.

    Pýtam sa, má zamestnanec nárok na výber, v prípade, ak mu varianta obedu v danej reštaurácii nevyhovuje a požadovať od zamestnavateľa nadalej poskytovanie stravných lístkov ako doteraz? Ak ano, v akom paragrafe zakona sa ma na to odvolať?

    Ďakujem Vám.

    Zamestnávateľ je povinný poskytnúť alebo stravné lístky alebo zabezpečiť stravovanie, čo urobí poskytnutím obedov v spomínanej reštaurácii. Samozrejme môžeš požiadať / na požadovanie nemáš nárok/ o poskytovanie stravných lístkov naďalej, ale zamestnávateľ Ti nemusí vyhovieť. Rovnako, môže ponechať stravné lístky zamestnancom, šoférom, ktorí strávia väčšinu dňa v teréne, alebo im umožní stravovanie v reštaurácii, aj s tým, že bude počítať so zvýšenými nákladmi na naftu pri presunoch na obed, a samozrejme aj so statou pracovného času, ktorý im tá cesta zaberie.
    Ale ak je to jeho voľba, urobiť to môže. môže zrušiť stravné lístky všetkým.
    potom by bola možnosť, v prípade, že zamestnanci, šoféri, budú naozaj niekde ďalej a nebude im umožnené sa vrátiť, vystaviť im klasický cestovný účet na služobnú cestu kde si vyúčtuje stravné.

    Adria202 je offline (nepripojený) Adria202

    Adria202
    Ďakujem Vám, i keď to nie je uplne to, co som dúfala, že budem počuť Asi budem musieť nájsť iné - neprávne - dôvody na presadenie stravných lístkov.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Adria202 Pozri príspevok
    Ďakujem Vám, i keď to nie je uplne to, co som dúfala, že budem počuť Asi budem musieť nájsť iné - neprávne - dôvody na presadenie stravných lístkov.
    Zvoľte si zástupcu zamestnancov (zamestnaneckého dôverníka, ak máte menej ako 50 zamestnancov alebo zamestnaneckú radu, ak máte viac ako 50 zamestnancov) a nech skúsia zástupcovia vyjednať so zamestnávateľom stravné lístky.

    Nárok na stravné lístky alebo nútený obed vo vybranej reštauracii?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.