Zavrieť

Porady

Podnikanie v starostlivosti o deti

Dobrý deň, som úplný začiatočník a potrebovala by som poradiť. Nikde som sa o tom nedočítala.Takže: Na akú činnosť si musím vybaviť živnosť, aby som mohla vykonávať starostlivosť o deti (nejde o založenie škôlky ani jasiel), resp. čo je potrebné mať v živnostenskom liste uvedené, aby mi to uznali na ÚPaSV? Jednoducho by som začala robiť "Au Pair", aby si rodičia mohli nárokovať plnú výšku rodičovského príspevku po nástupe do práce a pred dovŕšením 3 roku života dieťatka. Ďakujem za skorú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Vzťahy medzi firmou a klientom sa dojednávajú zmluvne. Zmluva o poskytovaní služieb obsahuje rozsah poskytovaných služieb, ich realizáciu v náväznosti na čas a dĺžku, cenu, spôsob platby, splatnosť. V zmluve sú ustanovené práva a povinnosti firmy a klienta.
    Fakturujeme na základe klientom podpísaného pracovného výkazu zamestnanca spravidla raz mesačne. Faktúry je možné uhradiť bankovým prevodom, alebo v hotovosti. Ak sa jedná o jednorazové poskytnutie služieb, fakturujeme ihneď po ukončení prác a klient uhradí platbu v hotovosti.

    Poznámky:
    V prípade opatrovania dieťaťa po 22.00 hod., žiadame zákazníka, aby zaistil opatrovateľke dopravu do miesta bydliska, alebo ju nechal u seba prespať do rána.
    Minimálna doba práce opatrovateľky je 3 hodiny.
    Účtuje sa každá začatá hodina opatrovania (tolerancia 10 min.).

    http://secondlifecare.sk/formulare/M...Gewerbe_sk.pdf
    rakúska zmluva

    skúste si z toho vybrať pre opatrovanie detí

    Alulika je offline (nepripojený) Alulika

    Alulika
    Ďakujem, ale u mňa to bude opatrovanie 1 dieťaťa u nich doma na pár hodín. Známi majú v živnosti činnosť s názvom: nepravidelná starostlivosť o deti, vykonávajú napr. denné tábory počas prázdnin a pod. Stačí mi teda mať v živnosti zapísanú túto činnosť, alebo je potrebné mať jedno z týchto dvoch "zabezpečovanie starostlivosti o maloleté deti v rozsahu voľnej živnosti" alebo "činnosť dennej starostlivosti o deti v rozsahu voľnej živnosti"? Resp. aký je rozdiel medzi tými dvomi posledne uvedenými? Vďaka

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    Alulika Pozri príspevok
    Ďakujem, ale u mňa to bude opatrovanie 1 dieťaťa u nich doma na pár hodín. Známi majú v živnosti činnosť s názvom: nepravidelná starostlivosť o deti, vykonávajú napr. denné tábory počas prázdnin a pod. Stačí mi teda mať v živnosti zapísanú túto činnosť, alebo je potrebné mať jedno z týchto dvoch "zabezpečovanie starostlivosti o maloleté deti v rozsahu voľnej živnosti" alebo "činnosť dennej starostlivosti o deti v rozsahu voľnej živnosti"? Resp. aký je rozdiel medzi tými dvomi posledne uvedenými? Vďaka
    Pokiaľ ide o opatrovanie dieťaťa doma v rodine, potrebuješ živnosť:
    poskytovanie služieb pre rodinu a domácnosť ( ide o pomoc pri krátkodobej opatere detí, zahřňa to aj pranie, žehlenie, varenie, upratovanie, vedenie domácnosti, starostlivosť o nákupy ).

    dusanpetras je offline (nepripojený) dusanpetras

    dusanpetras
    Poznáte niekto, ako by mala vyzerať taká zmluva o starostlivosti o dieťa ? Medzi opatrovateľskou agentúrou a rodičmi dieťaťa.
    Ďakujem.

    kathynka je offline (nepripojený) kathynka

    kathynka
    ja by som velmi potrebovala vediet ako vyzera taka zmluva medzi sukromnou osobou a rodicmi..ked som au-pair ako zivnostnicka a vystavujem faktury pre rodicov...

    Podnikanie v starostlivosti o deti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.