Zavrieť

Porady

Hmotný majetok alebo tovar?

Dobrý deň! Potrebovala by som poradiť v takejto veci. Náš odberateľ nám dlžil značnú sumu peňazí, ktorú momentálne nie je schopný zaplatiť. Preto sa dohodol s vedením firmy, že nám odpredá stroje v tejto hodnote, ktoré sú zhotovené z materiálu, ktorý sme mu my predali a keď bude mať peniaze, tak ich bude odkupovať postupne naspäť. Tak sme dostali teda faktúru na tieto stroje, pričom ich jednotková cena je vyššia než 1700 EUR. V podstate my tieto stroje na podnikateľské účely používať nevieme a ani nemôžme. Predpokladám tiež, že ich nebudeme mať dlhšie ako rok. Moja otázka teda znie, či mám takýto majetok zaradiť do hmotného investičného majetku a odpisovať ho alebo to môžem evidovať ako tovar. Na faktúre nie je jednoznačne napísané, že ide o stroj. Ďakujem vopred za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    Jane! Pozri príspevok
    Dobrý deň! Potrebovala by som poradiť v takejto veci. Náš odberateľ nám dlžil značnú sumu peňazí, ktorú momentálne nie je schopný zaplatiť. Preto sa dohodol s vedením firmy, že nám odpredá stroje v tejto hodnote, ktoré sú zhotovené z materiálu, ktorý sme mu my predali a keď bude mať peniaze, tak ich bude odkupovať postupne naspäť. Tak sme dostali teda faktúru na tieto stroje, pričom ich jednotková cena je vyššia než 1700 EUR. V podstate my tieto stroje na podnikateľské účely používať nevieme a ani nemôžme. Predpokladám tiež, že ich nebudeme mať dlhšie ako rok. Moja otázka teda znie, či mám takýto majetok zaradiť do hmotného investičného majetku a odpisovať ho alebo to môžem evidovať ako tovar. Na faktúre nie je jednoznačne napísané, že ide o stroj. Ďakujem vopred za odpovede.
    Ak ste stroje nakúpili za účelom, že ich v budúcnosti speňažíte, účtovala by som ich ako tovar.

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    Tiež si myslím, že keď tie stroje nebudete používať, tak by som to dala do tovaru

    Hmotný majetok alebo tovar?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.