Zavrieť

Porady

PN ÚRAZ - súrne

Zamestnanec mi doniesol PN - ku , doma si zlomil ruku. Ako postupovať pri nepracovnom úraze ? Aké doklady mám poslať s PN - kou na sociálnu poisťovňu ?

Ďakujem. Kacena
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janka37 je offline (nepripojený) janka37

    janka37
    Keďže nejde o pracovný úraz, brala by som to ako normálnu PN-ku. Čiže prvých 10 dní mu bude platiť zamestnávateľ a až potom sa postúpi na Sociálnu poisťovňu(ak ešte bude trvať).

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Je to klasická PN-ka, ale zamestnanec si môže požiadať o úrazový príplatok. Treba ho poslať na Sociálnu poisťovňu po skončení PN.

    kacena je offline (nepripojený) kacena

    som aká som .... kacena
    Veľmi pekne ďakujem a nemusí sa tam vypisovať hlásenie úrazu na účely nemocenského ?

    A v prípade pracovného úrazu sa postupuje ako ? Keby náhodou k niečomu takému došlo aby som už bola v obraze ....

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    Aj pri nepracovnom úraze treba poslať sociálnej poisťovni Hlásenie úrazu (teda tak to aspoň bolo v roku 2004). Inak je to klasická PN-ka, 10 dní zamestnávateľ, ďalšie sociálna poisťovňa.

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    Hlásenie úrazu musíš mať každopádne vypísané aj pre svoju evidenciu, keď má PN dlhšiu ako 10 dní, musíš spolu s PN a potvrdením o príjme zaniesť na SP aj hlásenie úrazu. Pozor t.r. majú na to nové tlačivká !!!

    kacena je offline (nepripojený) kacena

    som aká som .... kacena
    blondy
    Hlásenie úrazu musíš mať každopádne vypísané aj pre svoju evidenciu, keď má PN dlhšiu ako 10 dní, musíš spolu s PN a potvrdením o príjme zaniesť na SP aj hlásenie úrazu. Pozor t.r. majú na to nové tlačivká !!!
    Ďakujem a to tlačivko nájdem na ich stránke ?

    Evaman je offline (nepripojený) Evaman

    Evaman
    Ešte dodám : zákon o sociálnom poistení č. 461/2003 Z.z § 83 - § 101 - pri pracovnom úraze.

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    potrebuješ od neho hlásenie o úraze - je to na stránke SP...a ak má dorantanú pravú ruku, napíš to za neho...ak to vyšetrovala polícia, tak SP chce kópiu...mne od januára do konca mája maródil chlap so zlomenou pravou rukou a každý mesiac ma čakalo to isté:prečo to pracovník nepodpísal/ "to" bol preklenovací lístok/...tak to kľudne podpisuj za neho

    JajaFabša je offline (nepripojený) JajaFabša

    JajaFabša
    Hlásenie o úraze bude určite treba, je to síce nové tlačivo, ale veľmi podobné tomu čo sa používalo predtým (A5). Ak zamestnanec maróduje viac ako 10 dní pošli Potvrdenie o dočasnej PN časť II. Žiadosť spolu s hlásením o úraze do sociálnej poisťovne. Nezabudni priložiť aj Potvrdenie zmestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku (zoženieš ho na stránke Soc. poisťovne). Kópie týchto tlačív si zakladám - mám prehľad. Doporučujem zaslať so sprievodným listom a doporučene, resp. si to dať podpísať v podateľni soc. poisťovne, aj tam pracujú len ľudia.
    Naposledy upravil JajaFabša : 09.08.05 at 13:22

    kacena je offline (nepripojený) kacena

    som aká som .... kacena
    karkulka
    potrebuješ od neho hlásenie o úraze - je to na stránke SP...a ak má dorantanú pravú ruku, napíš to za neho...ak to vyšetrovala polícia, tak SP chce kópiu...mne od januára do konca mája maródil chlap so zlomenou pravou rukou a každý mesiac ma čakalo to isté:prečo to pracovník nepodpísal/ "to" bol preklenovací lístok/...tak to kľudne podpisuj za neho
    Chudák , nemá len zlomené prsty , dokonca si aj dva odpílil.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.