Zavrieť

Porady

Daňový bonus

Dobrý deň, prosím o radu čo mám "pýtať" od zamestnanca, ktorý si chce uplatniť daňový bonus. Žije so svojou družkou, kde má u nej prechodný pobyt. S nimi žiju v domácnosti dve maloleté deti, jedno má žena s prvého manželstva a kým pracovala do decembra2008 si naň uplatnovala daňový bonus. Od januára 2009 je na PN a následne na MD. Ich spoločné dieťa sa narodilo v júli. Zamestnanec si chce uplatniť daňový bonus na obe deti, čo zákon povoľuje, len neviem či mám od neho pýtať nejaké potvrdenie, že žiju v spoločnej domácnosti a ak áno, kto ho vydáva (mestský úrad?). Dakujem a prajem všetkým pekný deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mirusik77 Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím o radu čo mám "pýtať" od zamestnanca, ktorý si chce uplatniť daňový bonus. Žije so svojou družkou, kde má u nej prechodný pobyt. S nimi žiju v domácnosti dve maloleté deti, jedno má žena s prvého manželstva a kým pracovala do decembra2008 si naň uplatnovala daňový bonus. Od januára 2009 je na PN a následne na MD. Ich spoločné dieťa sa narodilo v júli. Zamestnanec si chce uplatniť daňový bonus na obe deti, čo zákon povoľuje, len neviem či mám od neho pýtať nejaké potvrdenie, že žiju v spoločnej domácnosti a ak áno, kto ho vydáva (mestský úrad?). Dakujem a prajem všetkým pekný deň.
    Pokial nie sú manželmi, daňový bonus si môže uplatniť len na vlastné dieťa, nnemá nárok na DB dieťaťa družky

    mirusik77 je offline (nepripojený) mirusik77

    mirusik77
    Ďakujem a ak chce DB vlastné dieťa potrebuje potvrdenie, že žiju spolu v domácnosti?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mirusik77 Pozri príspevok
    Ďakujem a ak chce DB vlastné dieťa potrebuje potvrdenie, že žiju spolu v domácnosti?
    zmenu dopíšeš do vyhlásenia k zdaňovaniu príjmov a priložíš rodný list dieťaťa. Za údaje vo vyhlásení je zodpovedný zamestnanec ...
    dúfam, že priatelka nečerpá materské po dobu 35 týždňov ako osamelá matka
    Naposledy upravil veronikasad : 11.08.09 at 07:41

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    veronikasad Pozri príspevok
    zmenu dopíšeš do vyhlásenia k zdaňovaniu príjmov a priložíš rodný list dieťaťa. Za údaje vo vyhlásení je zodpovedný zamestnanec ...
    dúfam, že priatelka nečerpá materské po dobu 35 týždňov ako osamelá matka
    veronika 37 týždňov

    Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

    Zuzka2510
    Dobrý deň. Chcem sa len opýtať či sa zvyšoval od 07/2009 daňový bonus a na koľko. Ďakujem pekne

    drobcek2210 je offline (nepripojený) drobcek2210

    drobcek2210
    Dobrý deň,
    ako je to teda s daňovým bonusom, sme manželia prvá dcéra je z mojho prveho manželstva a momentálne som na materskej dovolenke. Môže si môj manžel uplatniť daňový bonus na obe deti? Ak áno ako postupovať?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    [QUOTE=drobcek2210;1121314]Dobrý deň,
    ako je to teda s daňovým bonusom, sme manželia prvá dcéra je z mojho prveho manželstva a momentálne som na materskej dovolenke. Môže si môj manžel uplatniť daňový bonus na obe deti? Áno. Ak áno ako postupovať? Podpíše Vyhlásenie, kde si uplatní DB, zároveň donesie doklad (RL, ak je dieťa školopovinné), že splňa nárok, a samozrejme musí splniť on minim. predpísanú výšku príjmu,( 1/2MM) podľa § 33 Zákona o dani z príjmov, aby mu mohol byť DB uznaný.[/QUOTE]
    Odpovede v texte.

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    Ánoi Tvoj manžel si môže uplatniť daňový bonus na obe deti. Podľa par. 33 odst. 2 zákona o dani z príjmov sa za vyživované dieťa považuje aj dieťa druhého z manželov.

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    rodný list dieťata príp.potvrdenie o návšteve školy ak skončilo povinnú školskú dochádzku a sobášny list aby bolo evidentné že ste manželia.
    A samozrejme podpísat na mzdovom oddelení vyhlásenie resp.zmenu vo vyhlásení.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.