Zavrieť

Porady

lambda 100

ahojte. vyberame si projekr nasho domu a pozdava sa nam Lambda 100 od wranders (domnamieru.sk). ma niekto nieco odobne? Pripadne dotazy k projektu? Dakujem
Usporiadat
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Trosku ta upozornim, sestra ma od nich projekt. Velmi dobre si zrataj, co v tom projekte chyba a co potom za to treba doplatit. Za situacne osadenie pytali 10 000SKK, statika je dost nedoriesena a bacha, ak je ten projekt par rokov stary,moze to byt podla starych noriem. Ja som vzdy zasadne proti katalogovym domom v zmysle,ze na doplkoch veci, co v projekte chybaju vysolis kopec penazi. Radsej hladat mladsich architektov, co nie su drahy a individualne. Konstrukciu ti doladia tak,ze to co das viac za projekt, to usetris na tych "vyladenych" konstrukciach.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
air_p air_p

air_p je offline (nepripojený) air_p

dakujem za odpoved. v podstate som rozmyslal aj nejako podobne, tiez sa mi ich konstrukcne riesenia nepacia, ale paci sa mi dom ako taky. hotovy projekt by som kupoval iba keby som mal dobre referencie.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Len zo zvedavosti som pozrela, ale hneď by som tento projekt vylúčila kvôli vchodu priamo do miestnosti.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Hej, v podstate vstup je rovno na chodbu,ktora je schodiskom spojena s hornym podlazim. Na vrchnom podlazu je WC, bol by som zvedavy,ako je riesena voda a kanalizacia, to WCko tam je totalne nelogicky. Dom je v podstate velmi jednoduchy, cely katalog taky rychlo kvaseny s prepacenim, ak niekoho urazam,tak pardon. Ta zosikmena cast domu v podoryse, to nebude take jednoduche prestropit, nie staticky, ale co do odpadu materialu a komlikovanej roboty.
Skus hladat domcek aj podla toho, aky mas pozemok, ako su orientovane svetove strany, ak by si velmi chcel katalogovy.
0 0
sulko sulko

sulko je offline (nepripojený) sulko

SPROSTOST - katalogovy projekt aj so vsetkymi ostatnymi projektmi sa nikdy nedostane na hranicu "kresleneho" projektu.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

sulko Pozri príspevok
SPROSTOST - katalogovy projekt aj so vsetkymi ostatnymi projektmi sa nikdy nedostane na hranicu "kresleneho" projektu.
Ja som mala (resp. ešte mám ) individuálny projekt so všetkým za veľmi slušnú cenu. Takže nie vždy, ale niekedy sa dá.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

sulko Pozri príspevok
SPROSTOST - katalogovy projekt aj so vsetkymi ostatnymi projektmi sa nikdy nedostane na hranicu "kresleneho" projektu.
Cenovo nie, ale kvalitativne? Kupis si radsej trabant ci fabiu? Odvezu ta obidve.
0 0
sulko sulko

sulko je offline (nepripojený) sulko

kvalitativne :-) povedz co vidis pod pojmom kvalitny projekt?? pokial mi vyhovuje katalogovy s kazdej stranky tak to predsa nebudem riesit.. skuste konkretne sumy za tie projekty, uz ked vravite ze cena bola "slusna"

mna katalogovy prizemny cca 100m2+zumpa+garaz+prip. voda/elektr.,+vsetky kolky+vyjadrovacky+hydr.geol. posudok+osadenie domu= 46tisic.
(a ano pytal som sa aj projektanta, povedal ze nakresli dom aj s osadenim za 80-pochybujem ze v tom bola elektrika)
Naposledy upravil sulko : 12.08.09 at 13:58
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

sulko Pozri príspevok
kvalitativne :-) povedz co vidis pod pojmom kvalitny projekt?? pokial mi vyhovuje katalogovy s kazdej stranky tak to predsa nebudem riesit.. skuste konkretne sumy za tie projekty, uz ked vravite ze cena bola "slusna"
25000 Sk
Hrubá stavba je už dávno postavená a dom ešte stojí

Takaže doplním: prízemný do 100 m2, čiastočne podpivničený, voda, elektrika, kúrenie v projekte.
Za osadenie sme neplatili nič.
Naposledy upravil Gabi03 : 12.08.09 at 14:07 Dôvod: doplnenie
0 0
sulko sulko

sulko je offline (nepripojený) sulko

to je SLUSNA cena, osadenie bolo v cene?? pripojky uz nebolo treba projektovat?

v tej mojej uz bolo aj geod. zameranie a prakt. vsetka administrativa-len pre uplnost
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

sulko Pozri príspevok
kvalitativne :-) povedz co vidis pod pojmom kvalitny projekt?? pokial mi vyhovuje katalogovy s kazdej stranky tak to predsa nebudem riesit.. skuste konkretne sumy za tie projekty, uz ked vravite ze cena bola "slusna"

mna katalogovy prizemny cca 100m2+zumpa+garaz+prip. voda/elektr.,+vsetky kolky+vyjadrovacky+hydr.geol. posudok+osadenie domu= 46tisic.
(a ano pytal som sa aj projektanta, povedal ze nakresli dom aj s osadenim za 80-pochybujem ze v tom bola elektrika)
No vidis, ty mas projekt, ja som taky aj onaky projekt robil a neda sa to porovnat, detailnost a vsetko okolo,tazko vysvetlit pokial nie si stavbar
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Mnohý si to neuvedomujú ale ak si dáte projekt vyhotoviť ,tak máte projektanta ktorý je viacmenej ochotný prísť na stavbu alebo je aspoň prístupný na telefón.Dá sa takto aj v priebehu samotnej stavby online riešiť problém najmä v detailoch katalógových projektov býva skrytých veľa záhad.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

220870 Pozri príspevok
Mnohý si to neuvedomujú ale ak si dáte projekt vyhotoviť ,tak máte projektanta ktorý je viacmenej ochotný prísť na stavbu alebo je aspoň prístupný na telefón.Dá sa takto aj v priebehu samotnej stavby online riešiť problém najmä v detailoch katalógových projektov býva skrytých veľa záhad.
Presne si to trafil
0 0
air_p air_p

air_p je offline (nepripojený) air_p

dakujem za odpovede. ten katalogovy projekt sme si vybrali hlavne pre celkovy podorys. Ten nam celkom sedi. Tie chody na poschodie by sme aj tak presunuli asi do stredu a bola by najskor chodba, potom kupelna a potom schodisko a spodna izba by sa zmensila. Skor ma zaujima ta pripomienka stropu nad tou vysunutou izbou. Tiez som sa zamyslal, ako sa to da riesit. Nejake rady?
Dakujem
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Riesenie je normalne jednoduche, budes strihat na tom sikmom useku kazde zelezo inej dlzky-napriklad.
0 0
sulko sulko

sulko je offline (nepripojený) sulko

ciners Pozri príspevok
No vidis, ty mas projekt, ja som taky aj onaky projekt robil a neda sa to porovnat, detailnost a vsetko okolo,tazko vysvetlit pokial nie si stavbar
skus v com je katalogovy horsi od "kresleneho"
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
To schodisko je tam len pre kaskadérov ,batmanov a sebevrahov.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

sulko Pozri príspevok
to je SLUSNA cena, osadenie bolo v cene?? pripojky uz nebolo treba projektovat?

v tej mojej uz bolo aj geod. zameranie a prakt. vsetka administrativa-len pre uplnost

Veď vravím, že slušná.

Som laik, takže neviem presne, čo je osadenie. Ak vymeranie základov na pozemku, tak nebolo v cene. To sme mali od iného zadarmo. Prípojky boli v cene, len elektrika a plyn. Voda už bola na pozemku.
Geodetické zameranie sme ešte nerobili. Neviem, čo rozumieš pod tou administratívou...
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

sulko Pozri príspevok
skus v com je katalogovy horsi od "kresleneho"
Katalogovy nie je kresleny?
katalogovy projekt je vacsinou projekt pre stavebne povolenie. Musis fakt dobre natrafit, aby si mal realizacny projekt. V stavebnom konani mas uzemne konanie, stavebne povolenie a potom realizaciu. Na toto su 3 projekty, kazdy inak detailny. Na uzemko ti staci len nejaka carbanica, na stavebko uz treba ukazat ako veci riesit a na realizaciu ide detailnost do posledneho klinca a srouba, co tam bude, su tam poriesene vsetky teplotechnicke detaily, izolacie tak, ze na taketo forum nemusis ist sa vypytovat,ako mas co spravit.
0 0
sulko sulko

sulko je offline (nepripojený) sulko

preboha podla coho chces realizovat ked nemas realizacny projekt. ci chces stavat podla A4koveho planiku??????? videl som par katalogovych a kazdy to musi obsahovat - 5pare, vsetky su rovnake, na urovni realizacneho projektu, z detailami, rezmi, A3 a vacsi format, neviem skade to mas ze v katalogovom nieco chyba alebo vobec nie je-pokial niekto nieco taketo predava ako projekt na stavbu domu tak mu to za tych 20tisic otrieskam o hlavu

hlavnu nevyhodu vidim v zmenach, ktore ti projektant ktory ti aj robil projekt priebezne navrhuje riesenia-pokial nie si lemra tak si to v spolupraci so stav. dozorom vyriesis aj sam za chodu(aj za pomoci for)

pod administrativou rozumiem VSETKY poplatky predbiehajuce stavbu (bez uplatkov samozrejme)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať