Zavrieť

Porady

postup pri havarii/kradezi auta pocas platenia lizingu

Zdravim,

ospravedlnujem sa ze otazka nie je uplne spravne zaradena, lepsiu kategoriu som jej vsak nenasiel..

Uvazujem o kupe auta na sukromne ucely ako nepodnikatel, pricom na zamyslany automobil nemam a v blizkej buducnosti nebudem mat prostriedky v hotovosti.

Som cerstvo ukonceny student SS pracujuci na HPP v IT oblasti a o stratu zamestnania sa bat nemusim. Mesacne mozem na auto vyclenit do 300eur (byvat mam kde a rodinu zatial nemam ), no zatial som sa nedozvedel co by sa stalo keby som pocas platenia lizingu/uveru auto nabural, alebo by mi bolo odcudzene - ako by sa lizingovka/banka, poistovna zachovala a co by to znamenalo pre mna.

Uvazujme ze naburam mojou vinou, pripadne mi auto odcudzia (nie mojou vinou)..

Vyuctuje mi lizingova spolocnost k nahrade rozdiel medzi tym co som jej mal v case zaplatit a sumou ktoru dostane od poistovne, pricom teda ostanem splacat za auto ktore bolo odvezene do srotu/ukradnute ?

Predom dakujem za pomoc,
Matus : )
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    postup pri havarii/kradezi auta pocas platenia lizingu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.