Zavrieť

Porady

stravne pre zamestnancov

Dobrý deň, mam taky problem, a neviem si stym poradit, som zaciatocnik v podvojnom uctovnictve..
Zaujimal by ma postup pri prispevku pre zamestnanca na stravu..

Mam jednu s.r.o. a majitelka ma troch zamestnancov, nedaleko je restauracia, kde sa chodia stravovat vsetci traja.. ona im dava peniaze, urcitu ciastku, teda to co ma povinne prispievat a oni si za to kupuju stravu, donesu blocek v tej hodnote a ten sa zaklada do uctovnictva, chcela by som vediet ako sa toto vsetko zuctuje v uctovnictve. a co s dph? a sf? alebo navrhnut nech zmeni cely system?

prosim vas poradte niekto

dakujem
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

luckkka Pozri príspevok
Dobrý deň, mam taky problem, a neviem si stym poradit, som zaciatocnik v podvojnom uctovnictve..
Zaujimal by ma postup pri prispevku pre zamestnanca na stravu..

Mam jednu s.r.o. a majitelka ma troch zamestnancov, nedaleko je restauracia, kde sa chodia stravovat vsetci traja.. ona im dava peniaze, urcitu ciastku, teda to co ma povinne prispievat a oni si za to kupuju stravu, donesu blocek v tej hodnote a ten sa zaklada do uctovnictva, chcela by som vediet ako sa toto vsetko zuctuje v uctovnictve. a co s dph? a sf? alebo navrhnut nech zmeni cely system?

prosim vas poradte niekto

dakujem
Áno, navrhnúť zmeniť systém.
0 0
luckkka luckkka

luckkka je offline (nepripojený) luckkka

ale prvy a druhy kvartal je uz rieseny takto, cize zauctovat to musim.. a podavaju sa dodatocne, takze teoreticky sa to moze nejak upravit, ale potrebujem radu..
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

luckkka Pozri príspevok
ale prvy a druhy kvartal je uz rieseny takto, cize zauctovat to musim.. a podavaju sa dodatocne, takze teoreticky sa to moze nejak upravit, ale potrebujem radu..
1. uzatvoriť zmluvu s reštauráciou, ktorá obedy bude faktprovať firme, alebo

2. zakúpiť zamestnancom stravovacie poukážky v min. hodnote 2,70€, z čoho im 55 % preplatí zamestnávateľ
0 0
luckkka luckkka

luckkka je offline (nepripojený) luckkka

ale aky? a 1, 2 Q musim urobit dodatocne, pretoze dph bolo podane s nulou, a zauctovat to musim tiez ale neviem ako..
0 0
luckkka luckkka

luckkka je offline (nepripojený) luckkka

a mozem uzatvorit zmluvu aj pocas roka? napriklad ze sa dohodnem ze od augusta sa bude fakturovat.. ale tieto blocky za menu musim zauctovat, maju hodnotu od 1,8 do 2 eur cize z toho si vypocitam 55 % a ten rozdiel? a na blocku je aj dph co snou?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

luckkka Pozri príspevok
a mozem uzatvorit zmluvu aj pocas roka? napriklad ze sa dohodnem ze od augusta sa bude fakturovat.. ale tieto blocky za menu musim zauctovat, maju hodnotu od 1,8 do 2 eur cize z toho si vypocitam 55 % a ten rozdiel? a na blocku je aj dph co snou?
už si zamestnancom vyplatila stravné za tieto bločky ?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

luckkka Pozri príspevok
a mozem uzatvorit zmluvu aj pocas roka? napriklad ze sa dohodnem ze od augusta sa bude fakturovat.. ale tieto blocky za menu musim zauctovat, maju hodnotu od 1,8 do 2 eur cize z toho si vypocitam 55 % a ten rozdiel? a na blocku je aj dph co snou?
Nemôžeš si s toho vypočítať 55% , lebo minimálny zákonný nárok je zo sumy 2,70€ a z toho je 55% suma 1,485 € čo mal prispieť zamestnávateľ.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

luckkka Pozri príspevok
ale aky? a 1, 2 Q musim urobit dodatocne, pretoze dph bolo podane s nulou, a zauctovat to musim tiez ale neviem ako..
Nárok na odpočet DPH tam určite nie je. Ja by som tie bloky zaúčtovala interným dokladom s prepočítanou riadnou stravou (vrátane SF), a zvyšok vyplatila v hotovosti ZCom.

luckkka Pozri príspevok
a mozem uzatvorit zmluvu aj pocas roka? napriklad ze sa dohodnem ze od augusta sa bude fakturovat.. ale tieto blocky za menu musim zauctovat, maju hodnotu od 1,8 do 2 eur cize z toho si vypocitam 55 % a ten rozdiel? a na blocku je aj dph co snou?
Najideálnejšie a pre každého najjednoduchšie by to bolo so zakúpením tzv. gastrolístkov v hodnote min. 2,70 €. Za doplatok nech si objednajú pitie alebo dezert.
0 0
luckkka luckkka

luckkka je offline (nepripojený) luckkka

ano tie blocky su uz preplatene..
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Xanti Pozri príspevok
Nemôžeš si s toho vypočítať 55% , lebo minimálny zákonný nárok je zo sumy 2,70€ a z toho je 55% suma 1,485 € čo mal prispieť zamestnávateľ.
Minimálny zákonný nárok podľa dane z príjmu je 55% z hodnoty stravného, čiže aj z tých 1,80,prípadne 2 €.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Gabi03 Pozri príspevok
Minimálny zákonný nárok podľa dane z príjmu je 55% z hodnoty stravného, čiže aj z tých 1,80,prípadne 2 €.
súhlasím, pretože ide o stravné v preukázatelnej výške. 55% z 2,70€ platí pri stravovacích poukážkach.
0 0
luckkka luckkka

luckkka je offline (nepripojený) luckkka

cize dph neuplatnujem vobec, teda blocek zauctujem id dokladom v takej hodnote akej je alebo to mam rozpocitat, a sf tvorim v akej hodnote?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

veronikasad Pozri príspevok
súhlasím, pretože ide o stravné v preukázatelnej výške. 55% z 2,70€ platí pri stravovacích poukážkach.
Gabi03 Pozri príspevok
Minimálny zákonný nárok podľa dane z príjmu je 55% z hodnoty stravného, čiže aj z tých 1,80,prípadne 2 €.
Tak pardon ospravedlnujem sa.... zle som to pochopila. Dakujem za vysvetlenie.
0 0
luckkka luckkka

luckkka je offline (nepripojený) luckkka

takze ja si vypocitam 55% z akej sumy? takej aka je zadana na kazdom blocku a rozdiel preuctujem kam?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Tak ja by som všetko, čo bolo doteraz zle ,zaúčtovala ako pohľadávku voči "vedeniu", resp. tomu, kto o nesprávnom postupe rozhodoval. Neviem si predstaviť, ako inak to upratať.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

luckkka Pozri príspevok
takze ja si vypocitam 55% z akej sumy? takej aka je zadana na kazdom blocku a rozdiel preuctujem kam?
Zákon povoľuje v rozmedzí 55% od reálnej sumy stravy až po 55% diét pri prac. ceste.... čo je momentálne 55% z 3,60, t.j. 1,98

Ja by som tie bloky účtovala nasledovne
hodnota 2,- /211
ZĽ 1,10-1,98 527/
SF napr. 0,40 -0,02 472/
ZC 0,50 - 0 335/

a následne pomer ZCov by som strhla z platu alebo následným príjmový pokl.dokladom prijala do pokladne.
0 0
luckkka luckkka

luckkka je offline (nepripojený) luckkka

to je ten problem ze tento rok to nieje este vobec uctovane, ale tie blocky uz existuju, su preplatene zamestnancom, lenze su v hodnote do 2 eur.. a neviem co stym, aky postup zvolit, ako to rozuctovat alebo popripade to nejak upravit..
od augusta ich poziadam aby to riesili formou fa..
ale co tento pol rok?
0 0
luckkka luckkka

luckkka je offline (nepripojený) luckkka

ok , super, uz som to pochopila ale este jedna vec, tych blockov mam strasne vela, za tri mesiace a kazdy den su tri.. mozem si urobit suhrnny doklad a zauctovat to jednou sumou? alebo musim kazdy blocek zvlast rozuctovat?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

luckkka Pozri príspevok
ok , super, uz som to pochopila ale este jedna vec, tych blockov mam strasne vela, za tri mesiace a kazdy den su tri.. mozem si urobit suhrnny doklad a zauctovat to jednou sumou? alebo musim kazdy blocek zvlast rozuctovat?
Určite môžeš aj súhrnne, napr za mesiac, ale pomer ZCov za každého ZCa zvlášť (najlepšie ).
0 0
luckkka luckkka

luckkka je offline (nepripojený) luckkka

aha jasne cize ked su traja urobim pomer blockov, malo by to sediet tri blocky na kazdy den a tak to rozpocitam a ten rozdiel co ostane ze platil zam-nec urobim cez pokladnu ako vklad..
moze to byt tak?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať