Zavrieť

Porady

Daňový bonus

Pracovník si uplatňuje DB na 21 ročného syna vysokoškoláka, ktorý sa cez prázdniny zamestnal na dobu určitú od 7.7.2009-31.10.2009 na pracovnú zmluvu, ktorej súčasťou je "Dohoda o dočasnom pridelení na ktorej sa podľa § 58 Zákonníka práce dnešného dňa dohodli".
Môžem pracovníkovi vyplatiť daň.bonus za uvedené mesiace, môžu mu vyplatiť RP?
Prosím poraďte lebo sa neviem pohnúť ďalej....
Usporiadat
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

ak je aj nadalej nezaopatreným dietatom,čiže stále študuje tak áno.To že sa zamestnal nemá vplyv na uplatnenie DB.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

elmajka Pozri príspevok
Pracovník si uplatňuje DB na 21 ročného syna vysokoškoláka, ktorý sa cez prázdniny zamestnal na dobu určitú od 7.7.2009-31.10.2009 na pracovnú zmluvu, ktorej súčasťou je "Dohoda o dočasnom pridelení na ktorej sa podľa § 58 Zákonníka práce dnešného dňa dohodli".
Môžem pracovníkovi vyplatiť daň.bonus za uvedené mesiace, môžu mu vyplatiť RP?
Prosím poraďte lebo sa neviem pohnúť ďalej....
Má nárok na DB aj PnD. Obmedzenie práce na prac. zmluvu sa vzťahuje len na obdobie školských prázdnin medzi ukončením štúdia na strednej škole a nástupu na vysokú školu.
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

veronikasad Pozri príspevok
Má nárok na DB aj PnD. Obmedzenie práce na prac. zmluvu sa vzťahuje len na obdobie školských prázdnin medzi ukončením štúdia na strednej škole a nástupu na vysokú školu.
dovolím si nesúhlasit nakolko ak dieta začne študovat bezprostredne po skončení strednej školy na vysokej škole ide o tzv.sústavnú príparvu na budúce povolanie.Za sústavnú prípravu sa považuje obdobie od konca školského roka (spravidla august), v ktorom bolo skončené štúdium na strednej škole (napr.maturita) do zápisu na vysokú školu.Nesmie byt však evidované na úrade práce.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Nutricia Pozri príspevok
dovolím si nesúhlasit nakolko ak dieta začne študovat bezprostredne po skončení strednej školy na vysokej škole ide o tzv.sústavnú príparvu na budúce povolanie.Za sústavnú prípravu sa považuje obdobie od konca školského roka (spravidla august), v ktorom bolo skončené štúdium na strednej škole (napr.maturita) do zápisu na vysokú školu.Nesmie byt však evidované na úrade práce.
S tým čo píšeš súhlasím, ale pozri si § 4 odst. 6 písm. a/ Zákona o prídavku na dieťa.
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

zárobkovou činnostou som myslela práve dohody nie PP.Sorry,zle som si prečítala tvoj prípevok.
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

Minule som mala taký prípad: syn zamestnanca mal prerušené štúdium na VŠ od 20.6.2008 do 19.6.2009.Ked som sa ho pýtala či na neho dostáva prídavky povedal,že áno.Ja som mu znova dala bonus od 1.7.2009 nakolko mi doniesol potvrdenie o návšteve školy že od 20.6.2009 je znova študentom VŠ.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Nutricia Pozri príspevok
Minule som mala taký prípad: syn zamestnanca mal prerušené štúdium na VŠ od 20.6.2008 do 19.6.2009.Ked som sa ho pýtala či na neho dostáva prídavky povedal,že áno.Ja som mu znova dala bonus od 1.7.2009 nakolko mi doniesol potvrdenie o návšteve školy že od 20.6.2009 je znova študentom VŠ.
Toto sa mi nezdá - ak k tomu došlo, tak len nepozornosťou pracovníčky úradu práce. Ak by aj nedoniesol potvrdenie o prerušení štúdia, ak do konca oktobra 2008 nedoniesol potvrdenie o návšteve školy, mala mu výplatu PnD zastaviť ...
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

aj mne to bolo čudné ale v každom prípade u mna má nárok až od 7/09.
0 0
nicolet nicolet

nicolet je offline (nepripojený) nicolet

Zamestnankyňa bola celý mesiac PN, teda nemala zdaniteľný príjem. Program mi ale vypočítal daňový bonus Nie som si istá, či jej ho mám vyplatiť teraz alebo až pri ročnom zúčtovaní dane.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

nicolet Pozri príspevok
Zamestnankyňa bola celý mesiac PN, teda nemala zdaniteľný príjem. Program mi ale vypočítal daňový bonus Nie som si istá, či jej ho mám vyplatiť teraz alebo až pri ročnom zúčtovaní dane.
Ak nemala príjem, nemalo Ti dať DB. V príslušnom mesiaci nespĺňa podmienku na priznanie. Ten sa doplatí pri splnení podmienok v RZD.
0 0
nicolet nicolet

nicolet je offline (nepripojený) nicolet

drobeceva Pozri príspevok
Ak nemala príjem, nemalo Ti dať DB. V príslušnom mesiaci nespĺňa podmienku na priznanie. Ten sa doplatí pri splnení podmienok v RZD.
Ďakujem, za odpoveď. Mám však taký tech. problém. Keď tu 5 min. nepozerám hneď ma odhlási a stále sa musím nanovo prihlasovať. Neviete mi poradiť?
0 0
danielko danielko

danielko je offline (nepripojený) danielko

Zamestnanec poberá daňový bonus do 7/2009 na deti a od 8/2009 bude daňový bonus poberať jeho manželka. Mám vydať zamestnancovi nejaké potvrdenie o tom, že už nepoberá daňový bonus pre zamestnávateľa jeho manželky?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

nicolet Pozri príspevok
Ďakujem, za odpoveď. Mám však taký tech. problém. Keď tu 5 min. nepozerám hneď ma odhlási a stále sa musím nanovo prihlasovať. Neviete mi poradiť?
Keď sa prihlásiš, klikni si na zapamätať.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

nicolet Pozri príspevok
Ďakujem, za odpoveď. Mám však taký tech. problém. Keď tu 5 min. nepozerám hneď ma odhlási a stále sa musím nanovo prihlasovať. Neviete mi poradiť?
Ak sa nahlásiš, je tam okienko - zapamätať si - odškrtni to
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

danielko Pozri príspevok
Zamestnanec poberá daňový bonus do 7/2009 na deti a od 8/2009 bude daňový bonus poberať jeho manželka. Mám vydať zamestnancovi nejaké potvrdenie o tom, že už nepoberá daňový bonus pre zamestnávateľa jeho manželky?
Vo vyhlásení treba poznamenať zmenu, ak z-ľ manželky bude žiadať, tak vystavíš, odkedy dokedy poberal u Teba a manželka u svojho z-ľa podpíše vyhlásenie, odkedy požaduje poberanie
0 0
Ančika Ančika

Ančika je offline (nepripojený) Ančika

Anna M
Prosím, aké tlačivá Potvrdenia o návšeteve školy používate. Tie čo aj vlani? Nebola dajaká zmena?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Ančika Pozri príspevok
Prosím, aké tlačivá Potvrdenia o návšeteve školy používate. Tie čo aj vlani? Nebola dajaká zmena?
V podstate sú tie isté, len je tam doplnené - Študent je/nie je v prípravnej štátnej službe.
0 0
danielko danielko

danielko je offline (nepripojený) danielko

Zmenu vo vyhlásení som urobila, zamestnanec zmenu podpísal, to je o.k. Položím otázku inak : keďže tej byrokracie máme dosť - som povinná vydávať nejaké tlačivo, resp. píšem sa o tom v niektorom predpise, alebo je to iniciatíva účtovníčky ?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

danielko Pozri príspevok
Zmenu vo vyhlásení som urobila, zamestnanec zmenu podpísal, to je o.k. Položím otázku inak : keďže tej byrokracie máme dosť - som povinná vydávať nejaké tlačivo, resp. píšem sa o tom v niektorom predpise, alebo je to iniciatíva účtovníčky ?
Nie, žiadny zákon neprikazuje vydať ešte potvrdenie, dokedy si zamestnancovi vyplácala bonus. Dôležité je jeho podpísané vyhlásenie. Ale často sa stretávam s tým, že niektoré účtovníčky to - tak ako píšeš - z vlastnej iniciatívy, alebo ešte lepšie z neznalosti zákona - vyžadujú, a bez toho nechcú druhému z rodičov bonus vyplatiť.
0 0
elmajka elmajka

elmajka je offline (nepripojený) elmajka

Ešte mám jeden problém s DB. Syn pracovníčky navštevoval SOU 4-ročné, ale robí opavnú matur. skúšku v 9/09. Má nárok na DB za sept.?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať