Zavrieť

Porady

Prosím o recept na krehký jablkový koláč

Chcem poprosiť o recept na krehký a dobrý jablkový koláč.Ďakujem
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

rozum Pozri príspevok
Chcem poprosiť o recept na krehký a dobrý jablkový koláč.Ďakujem
daj si do vyhladávania recepty z jablk, nájdeš veľa receptov
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
mimi3 mimi3

mimi3 je offline (nepripojený) mimi3

Jalčník

2 hrnčeky hladkej múky
1 hrnček práškového cukru
1 vajce
1 prášok do pečiva
Cca 10 dg masla – Hera
Trocha vlažného mlieka

Vypracujeme cesto, rozdelíme ho na 2 časti, vyvaľkáme
naplníme jablkami pomiešanými s cukrom a škoricou.
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

mimi ďakujem idem na to!
0 0
Čučoriedka 5 Čučoriedka 5

Čučoriedka 5 je offline (nepripojený) Čučoriedka 5

mimi3 Pozri príspevok
Jalčník

2 hrnčeky hladkej múky
1 hrnček práškového cukru
1 vajce
1 prášok do pečiva
Cca 10 dg masla – Hera
Trocha vlažného mlieka

Vypracujeme cesto, rozdelíme ho na 2 časti, vyvaľkáme
naplníme jablkami pomiešanými s cukrom a škoricou.
Ahoj, to musí byť strašne malý plech ( aby som mala dva diely ) alebo neviem na tenko vygúľať cesto.??
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

rozum Pozri príspevok
Chcem poprosiť o recept na krehký a dobrý jablkový koláč.Ďakujem
350 g hladkej múky, 100 g prášk. cukru, 1/2 prášku do pečiva, 150 g palmarín, 1 vajce, 3-4 lyžice mlieka. Vypracovať cestu a dať na 1/2 hod. do chladničky. Rozdeliť na 2 časti, 1. časť vyvaľkať na veľkosť plechu /plech vymastiť/, na to poklásť nastrúhané jabĺčka a na to 2.časť cesta.
Ja dávam do nastrúhaných jabĺčok od oka cukor, rum a škoricu.
0 0
mimi3 mimi3

mimi3 je offline (nepripojený) mimi3

Iba teraz som sa vrátila k téme. Čučoriedka, je to odskúšaný recept a dá sa to cesto vyvaľkať na normálny bežný plech. Je trochu krehké tak treba dávať pozor keď ho prekladáš ale ja to pomúčim a natočím na váľok a opatrne prenesiem na plech.
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Ďakujem ste zlaté Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  bottlenose dolphin 1.jpg
Zobrazení: 22
Veľkosť:  157.6 KB
Logan_Pass,Montana.jpg  
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
mimi3 Pozri príspevok
Iba teraz som sa vrátila k téme. Čučoriedka, je to odskúšaný recept a dá sa to cesto vyvaľkať na normálny bežný plech. Je trochu krehké tak treba dávať pozor keď ho prekladáš ale ja to pomúčim a natočím na váľok a opatrne prenesiem na plech.


Skús si z papieru na pečenie vystrihnúť presne taký kus ako spodok plechu, na ten rozvaľkáš cesto a potom to aj z papierom preložíš do plechu, taký istý postup je aj pri vrchnej časti koláča, preklopíš to na plnku a papier stiahneš z cesta ako z nálepky. Ja to mám odskúšané, je to rýchle a nemám hisáky, ktoré som chytala keď sa mi cesto trhalo.
3 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

katka50 Pozri príspevok
350 g hladkej múky, 100 g prášk. cukru, 1/2 prášku do pečiva, 150 g palmarín, 1 vajce, 3-4 lyžice mlieka. Vypracovať cestu a dať na 1/2 hod. do chladničky. Rozdeliť na 2 časti, 1. časť vyvaľkať na veľkosť plechu /plech vymastiť/, na to poklásť nastrúhané jabĺčka a na to 2.časť cesta.
Ja dávam do nastrúhaných jabĺčok od oka cukor, rum a škoricu.
Normáááálne ste mi narobili chute. Zbehla som pozbierať jablká, trocha si švihla a už sa koláč pečie. Za 20 minút môžete prísť
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Kazu Pozri príspevok
Normáááálne ste mi narobili chute. Zbehla som pozbierať jablká, trocha si švihla a už sa koláč pečie. Za 20 minút môžete prísť
Nerob mi chute, už som večerala.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

wagner Pozri príspevok
Nerob mi chute, už som večerala.
No a čo? Však to nie je telesná vada.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Čučoriedka 5 Pozri príspevok
Ahoj, to musí byť strašne malý plech ( aby som mala dva diely ) alebo neviem na tenko vygúľať cesto.??
Keď zistím, že mám väčší plech a cesta sa mi zdá málo, dám 2/3 cesta na plech, plnku, a z 1/3 urobím tenké hadíky - a je z toho jablkový mrežovník. Alebo dám všetko cesto na plech, na to plnku, a netrápim sa s vrchnou vrstvou. Upečiem, pokrájam, zjeme.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Kazu Pozri príspevok
No a čo? Však to nie je telesná vada.
Máš pravdu, ale za chvíľu budem musieť meniť zárubne a dvere
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

wagner Pozri príspevok
Máš pravdu, ale za chvíľu budem musieť meniť zárubne a dvere
A dzífčatá, nič vám nehovorí to, že po 18 hod. sa už nemá jesť, tobôž maškrtiť?
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Tweety Pozri príspevok
A dzífčatá, nič vám nehovorí to, že po 18 hod. sa už nemá jesť, tobôž maškrtiť?
Tweety to nie je pro nažrání jenom pro koštování
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Sabadka Pozri príspevok
Tweety to nie je pro nažrání jenom pro koštování
Ja priberám aj z toho koštovania, asi veľa koštujem.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Už je po koláči. Prišla nevesta s vnúčatkami, niečo sme pojedli a zvyšok som im dala domov. Tak som rada, že som mala napečené.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Zuzka na šuťáku si pýtajú uliať...
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Ste súúúúúúúúúúúúúúúúúúper baby fakt teším sa z vás
lienočka.jpeg  
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Ja som piekla v nedeľu tento koláč (bol fantastický), recept bol z porady

Jablkové rezy - 'pité' starej mamy

500 g polohrubej múky, štipka soli, prášok do pečiva, 2 vajcia, 250 g masla, 125 g práškového cukru, citrónová kôra. Plnka: 4-5 lyžíc mletých orechov alebo bielej strúhanky, 1 kg očistených, nahrubo postrúhaných jabĺk, 50 g hrozienok, mletá škorica, kryštálový a vanilínový cukor a práškový cukor na posýpku.

Múku preosejeme, pridáme prášok do pečiva, štipku soli, práškový cukor a postrúhanú kôru z umytého citróna, premiešame, v strede zmesi urobíme nožom jamku a vyklopíme do nej 2 celé vajcia. Stuhnuté maslo postrúhame a najprv nožom, potom dlaňami rýchlo vypracujeme polotuhé cesto. Vyvaľkáme 2 bochníky, prikryjeme obrúskom a pripravíme plnku. Umyté jablká olúpeme a nahrubo postrúhame. Jeden väčší bochník cesta vyvaľkáme na pomúčenej doske a s pomocou valčeka preložíme na suchý plech. Cesto zarovnáme do krajov a posypeme pomletými orechmi, alebo bielou strúhankou, ktoré vsajú prebytočnú šťavu z jabĺk. Potom rozsypeme do rovnakej vrstvy postrúhané jablká, umyté hrozienka, poprášime mletou škoricou alebo škoricovým cukrom, vanilínovým a kryštálovým cukrom. Vyvaľkáme druhý bochník cesta vo veľkosti plechu a s pomocou valčeka cesto prenesieme na plech a ochutené jablká prikryjeme. Vrchné cesto miestami prepichneme vidličkou, aby pri pečení unikla para z jabĺk. Pečieme vo vopred vyhriatej horúcej rúre pri 200 stupňov celzia asi 30 minút. Upečené krájame na 5 x 5 cm štvorce. Vrch pocukrujeme.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať