Zavrieť

Porady

platba zahraničnej faktúry

Prosím o radu, máme faktúru z CZ, je vystavená v CZK. Je na dosť velkú čiastku, tak sa platí po čiastkach.. raz sa platilo v CZK, raz v eurách.. neviem ako mám prerátať tieto platby tak, aby to vyšlo presne.. čiže jednoducho neviem, kedy už bude uhradená ....
Usporiadat
HankaS HankaS

HankaS je offline (nepripojený) HankaS

Každú platbu musíš prerátať zvlášť a ku každej vyčísliť kurzový rozdiel.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

čiže každú platbu v € prerátam kurzom NBS zo dňa pred úhradou? a ďakujem za radu...
0 0
HankaS HankaS

HankaS je offline (nepripojený) HankaS

Ano, každú platbu prerátaš kurzom ECB
0 0
majoneza majoneza

majoneza je offline (nepripojený) majoneza

Ak je rozdiel medzi kurzom ECB, a kurzom Ceskej narodnej banky - nemoze sa stat, ze jedna strana si mysli, ze je to uz uhradena a druha strana si mysli, ze nie?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

no veď práve, takýto prípad sme mali aj s Poliakmi, a boli s tým problémy..my sme to už považovali za uhradené, a oni furt drankali peniaze..
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

ewita888 Pozri príspevok
no veď práve, takýto prípad sme mali aj s Poliakmi, a boli s tým problémy..my sme to už považovali za uhradené, a oni furt drankali peniaze..
Pred poslednou úhradou si odsúhlas s dodávateľom sumu, ktorú doteraz prijal... zvyšok dáš uhradiť.

Ak ste uhrádzali z euro-účtu české koruny, potom to určite bolo prepočítané komerčným kurzom vašej banky (teda nie ECB)
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

a je tu problém, poradte mi prosím.. my platíme v hotovosti eurá Českému dodávateľovi, faktúra je v českých korunách.. oni nám pošlú príjmový doklad, kde prepočet na české koruny je kurzom českej národnej banky.. čiže nie ECB.. mám brať do úvahy ako uhradenie v CZK ich prepočet? lebo pri prepočte ECB by to vyzeralo tak, že oni majú fa už uhradenú, my ešte nie, alebo naopak..
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

veď mi šupnite nejakú radu...
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

ewita888 Pozri príspevok
a je tu problém, poradte mi prosím.. my platíme v hotovosti eurá Českému dodávateľovi, faktúra je v českých korunách.. oni nám pošlú príjmový doklad, kde prepočet na české koruny je kurzom českej národnej banky.. čiže nie ECB.. mám brať do úvahy ako uhradenie v CZK ich prepočet? lebo pri prepočte ECB by to vyzeralo tak, že oni majú fa už uhradenú, my ešte nie, alebo naopak..
Prepočítavaš kurzom ECB, a urobíš kurzový rozdiel
0 0
koňo koňo

koňo je offline (nepripojený) koňo

Ak ste dohodnutý na spôsobe prepočtu fakturovaných Kč na eurá a s výškou úhrady nie sú problémy, potom žiadaj, aby ti dali pokladničný doklad na eurá a nie na Kč (ako vedú pokladničnú knihu a ako ty preukazuješ úbytok eur?) a nemáš problém.
Veď inkasovali eurá.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

nie sme na ničom dohodnutý a už vôbec ma nezaujíma, ako si to vedú oni... problém je len v tom, že ja prerátam kurzom v ECB, tam vyjde napr. 105 000 Kč, oni kurzom čnb, tam im vyjde úhrada 104 000 Kč, čiže oni chcú ešte 1000 Kč.. musím brať teda do úvahy ich prepočet a zaplatiť im tých 1000 kč? som z toho magor...
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

ewita888 Pozri príspevok
nie sme na ničom dohodnutý a už vôbec ma nezaujíma, ako si to vedú oni... problém je len v tom, že ja prerátam kurzom v ECB, tam vyjde napr. 105 000 Kč, oni kurzom čnb, tam im vyjde úhrada 104 000 Kč, čiže oni chcú ešte 1000 Kč.. musím brať teda do úvahy ich prepočet a zaplatiť im tých 1000 kč? som z toho magor...
áno. Zisti si kurz čnb a prepočítaj Kč na eurá.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

ok, ale načo potom mám mať pri úhrade kurz ecb? ved tým si len prepočítam záväzok, ked tú fa evidujem, nie?
0 0
Ella2 Ella2

Ella2 je offline (nepripojený) Ella2

Ja tiež obchodujem aj s českými partnermi, spravidla si vypýtam faktúru v eurách, uhrádzam v eurách...........nemajú s tým problém....
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

to je ale iný prípad, Ella.. aj ja mám takých dodávateľov..
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

ewita888 Pozri príspevok
Prosím o radu, máme faktúru z CZ, je vystavená v CZK. Je na dosť velkú čiastku, tak sa platí po čiastkach.. raz sa platilo v CZK, raz v eurách.. neviem ako mám prerátať tieto platby tak, aby to vyšlo presne.. čiže jednoducho neviem, kedy už bude uhradená ....
Ak máš DF na 105000 Kč a na DF je uvedený prepočítací kurz ČNB na eurá, odrátaj čo bolo zaplatené v Kč a zvyšok prepočítaj daným kurzom a dlžnú sumu v eurách daj uhradiť.
Pre budúcnosť je dobré v takomto prípade dohodnúť vopred prepočítací kurz.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

nie, na fa nie je nič, čo sa kurzu týka.. jednoducho je to klasická fa, akurát bez dph.. asi to spravím tak, že budem prerátavať ich kurzom v deň úhrady a rozdiel v eurách dám do kurzových rozdielov.. lebo už fakt neviem..
0 0
koňo koňo

koňo je offline (nepripojený) koňo

Zásadný problém je v tom, že nie ste dohodnutí na prepočte Kč na eurá. Pokiaľ nedohodnete toto, budeš mať problém stále. Odporúčam, aby český dodávateľ uvádzal na svojej faktúre prepočet na eurá. Či kurzom ECB alebo ČNB nech dohodnú tvoji šéfovia.
0 0
kalinka kalinka

kalinka je offline (nepripojený) kalinka

Prosím, mám na Vás jednu otázku. Faktúra mi chodí z ČR v českých korunách. Napr. Tovar príde 1.12. 2009 spolu s faktúrou , ktorá je zároveň aj dokladom o zaplatení. Nikde nie je zapísané koľko sme mu zaplatili prepočtom eur. Môžem použiť kurz ECB z predchádzajúceho dňa v tomto prípade 30.11.2009 na vyplatenie aj na zaúčtovanie do JÚ, aby som nemusela účtovať kurzové rozdiely? Dodávateľovi to takto vyhovuje.
Stáčí mi len áno alebo nie?
Všetkým ďakujem
0 0
enya63 enya63

enya63 je offline (nepripojený) enya63

ahojte prosím o radu. Vystavila som fa v eurách, mám devízový účet v kč a tam mi prišla platba v kč. Zaúčtovala som to kurzom akým mi to pripísali v banke,nemám žiaden kurzový rozdiel lebo fa nebola vystavená v cudzej mene.Mám to v poriadku alebo je potrebné preratávať kolko by to bolo kč v deň vystavenia fa a porovnať rozdiel a zaúčtovať ho ale ako? keď mám fa už zlikvidovanú?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať