Zavrieť

Porady

Hladám Investora

Dobrý den,

hladám investora na podnikatelský zámer ide o sumu približne
50 000euro kde navratnosť prostriedkov pre investora bude vyčíslený za 2 roky 100 000e v prípade zaujmu poprosím posielať
kontakty na e-mail: TS012@seznam.cz-všetky podrobnosti vysvetlim emailom alebo osobne

Dakujem :-)
Usporiadat
ismail ismail

ismail je offline (nepripojený) ismail

Ahojte,
mam podnikatelsky napad,miesto,i ludi co by robili,len malo penazi a rad by som to rozbehol co najskor ide zhruba o 50 000eurovu investiciu co mi chyba ale navratnost bude pekna ak nie krasna :-)

V pripade zaujmu ma kontaktujte na TS012@seznam.cz
0 0
ismail ismail

ismail je offline (nepripojený) ismail

Ked tak sa pytajte aj tu ja odpoviem na vsetko :-)
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ismail Pozri príspevok
Ked tak sa pytajte aj tu ja odpoviem na vsetko :-)
To je síce pekné, ale nezakladaj kvôli tomu duplicitné témy. Obe som ti spojil do jednej. Snáď sa niekto ozve.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

starcek Pozri príspevok
Ročne 50 % urok a nikto sa nehlási ??
A dakedy nebankovky dávali iba 30 % , a aký nával bol do nich.

Ja ponúkam 500 % a nič. Záruka 100 % a nič.
Ľudia buďto nemajú peniaze, alebo rozum.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

No vidis, a ja som zohnal investora, ktoremu platim 5%. Cim vyssi urok slubis, tym si podozrivejsi.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

misomiso Pozri príspevok
No vidis, a ja som zohnal investora, ktoremu platim 5%. Cim vyssi urok slubis, tym si podozrivejsi.

Ty mu ani tých 5% nedáš ?

Ja by som tých 500 % aj dodržal. Mám na tom 1000 %, tak prečo mu tých 500 nedať. nechápem.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

jar88 Pozri príspevok
Ty mu ani tých 5% nedáš ?

Ja by som tých 500 % aj dodržal. Mám na tom 1000 %, tak prečo mu tých 500 nedať. nechápem.
Ale ved ja pisem, ze mu platim 5%, tak neviem odkial beries, ze mu nieco nedam. Samozrejme ho pozvem aj na veceru.
0 0
ismail ismail

ismail je offline (nepripojený) ismail

Chobot Pozri príspevok
To je síce pekné, ale nezakladaj kvôli tomu duplicitné témy. Obe som ti spojil do jednej. Snáď sa niekto ozve.

Dakujem nerobil som to v zlom umysle len som nenasiel tu svoju temu

Este raz dakujem
0 0
ismail ismail

ismail je offline (nepripojený) ismail

Hm ja to potrebujem rozbehnut co najskor a zalezi na dohode kolko kdo co a ako dostane :-)
0 0
ismail ismail

ismail je offline (nepripojený) ismail

starcek Pozri príspevok


Ja som tiež kedysi ponúkal 60% z prvej ceny v športke /spolu s prísľubom, že dám iba 1 tiket na prvú cenu/ za ŠESŤ SPRÁVNYCH čísel.
A nič.
PS
O počte tiketov na druhú cenu som nehovoril.


ja tiež neponukam nemožne ani zázraky
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ismail Pozri príspevok
Hm ja to potrebujem rozbehnut co najskor a zalezi na dohode kolko kdo co a ako dostane :-)
Neviem, kde bude chyba, že sa ti nikto neozýva. Buď tu nie sú investori, alebo by ich bolo treba nejak viac upútať, napr. napísať, aké záruky ponúkaš, približnú oblasť podnikania, (obchod, poľnohospodárstvo, výroba, import...), či už si v tejto oblasti podnikal, alebo je to len prvý nápad a snažíš sa to rozbehnúť...

Len ponúknuť z 50 tisíc za 2 roky 100 tisíc EUR, to je veľmi podozrivé.
0 0
Mikael Mikael

Mikael je offline (nepripojený) Mikael

no padaju tu celkom pekne cisla , a tak by som sa aj ja potreboval poradit . v prvom rade chcem podotknut ze nehladam investora, chcem si len urobit taky maly prieskum trhu, ake ocakavanie vynosou maju ludia . tak mi plz pomozte.

predpokladajte ze ste investor a mate zaujem zhodnotit svoju investiciu. ak by vam niekto ponukol 100% garanciu vkladu investicie, samozrejme pravne osetrenu, z moznostou kedykolvek stiahnut peniaze spat, za predpokladu ze by sa zacala investicia znehodnocovat

poskytol by garancny fond povedzme 10-20%. ktory by mal chranit vasu investiciu, pred neocakavanym znehodnotenim.

. zaroven by sa zaviazal ze vsetky naklady bude hradit on, ake zhodnotenie P/A by ste pozadovali, aby pre vas bolo zaujimave investovat?

este som zabudol dodat ze by sa investor garantoval aj to ze v prvom rade uspokoji vase ocakavanie zisku a az po splneni vaseho % limitu zacne plynut zisk jemu. islo by v podstate o rocny fixny % income.

tak som zvedavy kolko. samozrejme ponuka musi byt atraktivna, nebojte sa aj vyssich cisel ako ponukaju banky, ale samozrejme realnych.

Dakujem
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Mikael Pozri príspevok
no padaju tu celkom pekne cisla , a tak by som sa aj ja potreboval poradit . v prvom rade chcem podotknut ze nehladam investora, chcem si len urobit taky maly prieskum trhu, ake ocakavanie vynosou maju ludia . tak mi plz pomozte.

predpokladajte ze ste investor a mate zaujem zhodnotit svoju investiciu. ak by vam niekto ponukol 100% garanciu vkladu investicie, samozrejme pravne osetrenu, z moznostou kedykolvek stiahnut peniaze spat, za predpokladu ze by sa zacala investicia znehodnocovat

poskytol by garancny fond povedzme 10-20%. ktory by mal chranit vasu investiciu, pred neocakavanym znehodnotenim.

. zaroven by sa zaviazal ze vsetky naklady bude hradit on, ake zhodnotenie P/A by ste pozadovali, aby pre vas bolo zaujimave investovat?

este som zabudol dodat ze by sa investor garantoval aj to ze v prvom rade uspokoji vase ocakavanie zisku a az po splneni vaseho % limitu zacne plynut zisk jemu. islo by v podstate o rocny fixny % income.

tak som zvedavy kolko. samozrejme ponuka musi byt atraktivna, nebojte sa aj vyssich cisel ako ponukaju banky, ale samozrejme realnych.

Dakujem
Prosim ta pekne, ake garancie chces ponukat? Aku pravnu formu bude mat subjekt, ktory bude vklady investorov prijmat?

Pokial viem, vsetko okrem Fondu na ochranu vkladov je zdrap papiera. AWG ponukali garancie na blistavom papieri, za vklad ponukali akcie firmy, no ale co z toho, ked tie mali odrazu jdeneho dna hodnotu nula.
0 0
Mikael Mikael

Mikael je offline (nepripojený) Mikael

misomiso

no aj ja ta tiez pekne poprosim , aby si si precital co som sa pytal, hovorim o modelovom priklade a nehladam ziadneho investora ani nikomu nic neponukam. pravna forma ta zaujimat nemusi. to nieje tvoj biznis. len pre zaujimavost riesi sa to uplne primitivnymi sposobmi, ale to je bezpredmetne kedze je to modelovy priklad.

otazka znela aky vynos je atraktivny pre bezneho investora.

a este by som sa opytal jednu otazku. vola sa to tu porada. a ked som sa registroval hladal som jednu informaciu . na ktoru mi samozrejme nikto neodpovedal. zrejme nevedel aj to sa stava. ale ako nezavisli pozorovatel som si precital par diskusii a zistil som ze v podstate sa tu stale hasterite a trosku vam ta uroven upada. pisu sem ludia ktori ponukaju 500 % zisk , alebo podnikatelia sa chvalia ze ukradli zoznam konkurencie, a tak sa vam tu hromadi mnozstvo kvalitnych reakcii ktore obohatia kazdu diskusiu kde nejde o nic ine len Ego.
Vnimam to asi tak lebo si vacsinou len citam. ale ty ako poradak aj odpovedas a preto aj tuto tvoju trosku prehnanu reakciu beriem ako deformaciu s toho messu co tu mate.

a teda otazka neplanujete pani poradaci s tymto nesvarom nieco robit.

(este poznamka, si poradak a teda je dost pravdepodobne ze by si chcel poradit, ale netreba to robit za kazdu cenu, nemusis vediet ako chodi kazdy biznis, to nieje hanba ked nieco nevies. horsie vyzera ked poradak strati sudnost a nevie si precitat otazku a pochopit z nej co sa clovek pytal )

prijemny vecer.
0 0
myfleetwood myfleetwood

myfleetwood je offline (nepripojený) myfleetwood

starcek Pozri príspevok
Ročne 50 % urok a nikto sa nehlási ??
A dakedy nebankovky dávali iba 30 % , a aký nával bol do nich.
trosku zareagujem. Napiriek tomu ze 50.000 Eur pre bezneho slovenskeho smrtelnika vyzera ako velky peniaz, tak z hladiska investicie v podnikani je to malo. Mozno na rozbehnutie nejakej miestnej sluzby, maleho obchodiku alebo obchodnej firmy co raz za kvartal dovezie kamionov citronov...

Naviac slubovat tak velke zhodnotenie dopredu - to logicky rozmyslajuceho investora doslova odradzuje a napoveda o "zvlastnosti" podnikania, ktore by si chcel ponuknut.
( napr. akciove trhy, rizikove fondy ci financne operacie na tovarovymi komoditami)

Myslim ze by si mal trosku zrealnit zhodnotenie investicii co ponukas a naznacit o aku oblast sa jedna. Tuto temu urcite cita viac ludi, pre ktorych by nebolo problem ti pomoct, ale to co slubujes vyzera velmi nerealne a pre seriozneho investora je stratou casu vobec reagovat na takuto ponuku.

Aj ked to posobi mozno negativne, co som napisal, drzim ti palce aby si svojho vysnivaneho investora nasiel.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Mikael Pozri príspevok
misomiso

no aj ja ta tiez pekne poprosim , aby si si precital co som sa pytal, hovorim o modelovom priklade a nehladam ziadneho investora ani nikomu nic neponukam. pravna forma ta zaujimat nemusi. to nieje tvoj biznis. len pre zaujimavost riesi sa to uplne primitivnymi sposobmi, ale to je bezpredmetne kedze je to modelovy priklad.

otazka znela aky vynos je atraktivny pre bezneho investora.

a este by som sa opytal jednu otazku. vola sa to tu porada. a ked som sa registroval hladal som jednu informaciu . na ktoru mi samozrejme nikto neodpovedal. zrejme nevedel aj to sa stava. ale ako nezavisli pozorovatel som si precital par diskusii a zistil som ze v podstate sa tu stale hasterite a trosku vam ta uroven upada. pisu sem ludia ktori ponukaju 500 % zisk , alebo podnikatelia sa chvalia ze ukradli zoznam konkurencie, a tak sa vam tu hromadi mnozstvo kvalitnych reakcii ktore obohatia kazdu diskusiu kde nejde o nic ine len Ego.
Vnimam to asi tak lebo si vacsinou len citam. ale ty ako poradak aj odpovedas a preto aj tuto tvoju trosku prehnanu reakciu beriem ako deformaciu s toho messu co tu mate.

a teda otazka neplanujete pani poradaci s tymto nesvarom nieco robit.

(este poznamka, si poradak a teda je dost pravdepodobne ze by si chcel poradit, ale netreba to robit za kazdu cenu, nemusis vediet ako chodi kazdy biznis, to nieje hanba ked nieco nevies. horsie vyzera ked poradak strati sudnost a nevie si precitat otazku a pochopit z nej co sa clovek pytal )

prijemny vecer.
No prepac, ale stratil si sudnost asi ty. Predovsetkym ty by si mal vediet na co sa pytas. Pytas podmienky za akych budeme ochotni investovat. Zrejme sam tusis (lebo nieco si motal okolo nejakej garancie) ze pri investiciach je prave toto (a nie vyska uroku) rozhodujuca oblast.

Ja by som ti rad odpovedal. Dokonca s investovanim mam nejake skromne vlastne skusenosti, aj ako investor, ak ako veritel. Lenze na to, aby som ti mohol odpovedat, musim najprv vediet, ake garancie ponukas, potom az bude mozne zacat uvazovat o dalsich podmienkach. Cele si to zobral z opacneho konca, stavias dom od strechy.

A reci o tom, ci to tu upada si mozes nechat, to nijako nezvysuje tvoju doveryhodnost tu na Porade.
0 0
Mikael Mikael

Mikael je offline (nepripojený) Mikael

1.otazka bola polozena velmi jednoducho. kolko % p/a ocakavate.
2.podmienky som opisal, velmi jednoducho, garancia vkladu.

preco reagujes emotivne neviem, riesit nebudem, tvoje odpovede mi stacia. svoju doveryhodnost nepotrebujen dvihat,neprisiel som sa sem predavat. jednoducho som zanalyzoval situaciu z hladiska nezainteresovaneho pozorovatela, je to choroba z povolania, ak som tym urazil, tak pardon.
ale tvoje prehnane reakcie mi len potvrdili co som napisal.chce to pozriet sa na vec z odstupu, menej emocii, viac profesionality, ak je to teda v tvojich silach.
nemyslim to spatne, skus popremyslat.nechcel som vyvolat ziadny flame, len som chcel pomoct, ak to beries ako subjektivnu kritiku, tak na to proste zabudni.

pekny vecer
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

[QUOTE=Mikael;1161486]1.otazka bola polozena velmi jednoducho. kolko % p/a ocakavate.
2.podmienky som opisal, velmi jednoducho, garancia vkladu.

"tazka tema"

odpustim si poznamocku, ze bez dokladneho poznania ucelu pouzitia investicie, ekonomiky celeho projektu, zastresenia - kym,
by sa s tebou ziadny investor Nebavil,

tak cisto teoreticky iba hazarderi alebo blazene nevedomi by sa pustili do investovania len na zaklade slubeneho vynosu a slubenej istoty,

no aspon zakladne crty rozmyslania pri vyhladavani investicnych prilezitosti:

a) ocakavam vynos minimalne vyssi ako inflacia, nech nemam peniaze znehodnotene, chcem uchovat buducu hodnotu
b) ocakavam co najvyssiu likviditu, v pripade potreby chcem sa co najskor dostat k peniazom
c) ocakavam co najnizsie riziko, radsej menej, ale s vyssou istotou
0 0
Mikael Mikael

Mikael je offline (nepripojený) Mikael

mona091

dakujem mona za komentar,

pozeras sa na to dobre, a z bodmi A,B,C, suhlasim na 100%
otazku som polozil zamerne z tym ze predpokladajme ze ste investor. a to z isteho dovodu.

ako som spominal ja investora nehladam, pretoze prave ja som investor. a islo mi o porovnanie ocakavani bezneho investora z mojimi ocakavaniami, a kedze problematiku investicneho planu poznam v celku slusne, zaujimalo ma porovnanie ocakavani ludi mimo biznisu, z mojimi ocakavaniami.

dakujem za reakciu
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Mikael Pozri príspevok
misomiso

no aj ja ta tiez pekne poprosim , aby si si precital co som sa pytal, hovorim o modelovom priklade a nehladam ziadneho investora ani nikomu nic neponukam. pravna forma ta zaujimat nemusi. to nieje tvoj biznis. len pre zaujimavost riesi sa to uplne primitivnymi sposobmi, ale to je bezpredmetne kedze je to modelovy priklad.

otazka znela aky vynos je atraktivny pre bezneho investora.

a este by som sa opytal jednu otazku. vola sa to tu porada. a ked som sa registroval hladal som jednu informaciu . na ktoru mi samozrejme nikto neodpovedal. zrejme nevedel aj to sa stava. ale ako nezavisli pozorovatel som si precital par diskusii a zistil som ze v podstate sa tu stale hasterite a trosku vam ta uroven upada. pisu sem ludia ktori ponukaju 500 % zisk , alebo podnikatelia sa chvalia ze ukradli zoznam konkurencie, a tak sa vam tu hromadi mnozstvo kvalitnych reakcii ktore obohatia kazdu diskusiu kde nejde o nic ine len Ego.
Vnimam to asi tak lebo si vacsinou len citam. ale ty ako poradak aj odpovedas a preto aj tuto tvoju trosku prehnanu reakciu beriem ako deformaciu s toho messu co tu mate.

a teda otazka neplanujete pani poradaci s tymto nesvarom nieco robit.

(este poznamka, si poradak a teda je dost pravdepodobne ze by si chcel poradit, ale netreba to robit za kazdu cenu, nemusis vediet ako chodi kazdy biznis, to nieje hanba ked nieco nevies. horsie vyzera ked poradak strati sudnost a nevie si precitat otazku a pochopit z nej co sa clovek pytal )

prijemny vecer.
Mikael, položil si jednoduchú otázku, koľko % stačí pre bežného občana investora s čím by bol spokojný. Ja si myslím, že to percento a čas sú až na druhom mieste, tak ako ti to napísal misomiso. Nie je dôležitá, ani možnosť likvidity investície. Podstatné sú garancie hodnoty vkladu. To znamená, čím garantuješ vložený kapitál.

Musíme si priznať, že dnes je iná doba. Tato doba je nestabilná a štandardné záruky neplatia. Stratili v tejto dobe svoju reálnosť. Preto treba nájsť dôveryhodné záruky. Peňazí a investorov je dostatok, chýbajú nám vhodné (zaručené) investície. Uvedomte si, že aj banky majú problém s dôverou. Nemajú komu požičať a dokonca ani medzi sebou si nevedia poskytnúť garanciu.

Ja by som bol zvedavý hlavne na garancie a nech toho zbytočne veľa nepíšeme, napíšem čo je a čo nie je garancia.

Čo nie je garancia: napríklad si spomínal garančný fond 20%. Ten garantuje iba 20% vkladu a ostatné je vo hviezdach a predpokladaný zisk je v božích rukách.
Ešte by som chcel poukázať na skutočnosť, že sme sa vôbec nezaoberali časom vo vzťahu ku garanciám.

Zatiaľ by som vedel prijať ako dočasnú garanciu napríklad štátny dlhopis, ale iba jeho pomernú časť. Napríklad dlhopis v hodnote 10.000 €, ako záruku na vklad 9.500 € na dva roky s 2,5percentným zhodnotením ročne.

Alebo iná možnosť, nehnuteľnosť v hodnote 100.000 €, ako záruka na 50.000 €. To je možné považovať za záruku zhodnotenia.

Takže skúsme sa najskôr vysporiadať s garanciou vkladu a zisk nechajme na hviezdy, alebo na šikovnosť podnikateľa. Zisk nie je dnes dôležitý.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať