Zavrieť

Porady

Podnikanie bez pokladne

Zdravím Vás, poraďáci. Som začínajúca SZČO a rada by som sa opýtala, ako treba a čo treba účtovať, evidovať....ak pri podnikaní nepotrebujem registračnú pokladňu. Budem poskytovať službu, kde bude zákazník platiť za hodinovú sadzbu v hotovosti. Akým spôsobom mám postupovať pri účtovaní, čo treba archivovať? Prosím, pomoooc...... Je zaujímavé, že na jednu chorobu je tisíce liekov a tak isto to vidím aj pri mojom dopyte ako účtovať, no poviem Vám, mám z toho veľkú hlavu a to som ešte ani poriadne nezačala. Snáď sa nájde dobrá duša, ktorá ma správne nasmeruje....Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zmurki Pozri príspevok
    Zdravím Vás, poraďáci. Som začínajúca SZČO a rada by som sa opýtala, ako treba a čo treba účtovať, evidovať....ak pri podnikaní nepotrebujem registračnú pokladňu. Budem poskytovať službu, kde bude zákazník platiť za hodinovú sadzbu v hotovosti. Akým spôsobom mám postupovať pri účtovaní, čo treba archivovať? Prosím, pomoooc...... Je zaujímavé, že na jednu chorobu je tisíce liekov a tak isto to vidím aj pri mojom dopyte ako účtovať, no poviem Vám, mám z toho veľkú hlavu a to som ešte ani poriadne nezačala. Snáď sa nájde dobrá duša, ktorá ma správne nasmeruje....Vďaka
    kto bude prijímatelom služby ? Podnikatelské subjekty /FO a PO/ alebo súkromné osoby ?

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Zvlast pre zacinajucu SZCO odporucam najst si sikovnu uctovnicku, ktora ma skusenosti a vie presne v danom pripade povedat, co bude od vas potrebovat.

    V skratke: vsetky doklady, ktore suvisia s podnikanim - bankove vypisy, dosle a vydane faktury, prijemky, vydajky, potvrdenky o zaplateni, zmluvy atd.

    zmurki je offline (nepripojený) zmurki

    zmurki
    Vďaka za otázku. Jedná sa krátkodobú starostlivosť o deti. Služba smerovaná rodičom, takže prijímateľom služby budú FO. A teraz ako ďalej?:-))))))papa, veronikasad

    zmurki je offline (nepripojený) zmurki

    zmurki
    Vdaka za pomocnu ruku....jedna sa o kratkodobe opatrovanie deti. Sluzba pre fyzicke osoby. A teraz co?:-)))))vdaka

    dusanpetras je offline (nepripojený) dusanpetras

    dusanpetras
    Poznáte niekto, ako by mala vyzerať taká zmluva o starostlivosti o dieťa ? Medzi opatrovateľskou agentúrou a rodičmi dieťaťa.
    Ďakujem.

    Podnikanie bez pokladne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.