Zavrieť

Porady

príspevok na auto

sominvalidnýdôchodca,vrozpadajúcom sa manželstve,podvochMCP som síce čiastočne sebestačný no lavá ruka je ochrnutá takže potrebujem aj pomoc druhého nainvalidnom dôchodku som už 9.rokou ...viac
toto svet nevidel ale vnašom štáte je všetko možné chcel som ako ztp žiadať o príspevok na auto reakcia pracovníčki na úrade bola hned jednoznačná aste zamestnaný? hoci som postihnutý na 70% mám ochrnutú lavú stranu jej odpoved bola nemáte nárok teraz si vybavujem jedno zamestnanie ale neviem či musím bit zamestnaný natrvalo alebo ako brigádnik kto by mi vedel poradiť.
Usporiadat
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

http://www.vop.gov.sk/prispevok-na-a...-ano-alebo-nie

Podmienky nároku na peňažný príspevok na kúpu osobného motorového vozidla upravuje zákon č. 195/1998 Z. z. o sociálnej pomoci v znení neskorších predpisov (ďalej len zákon o sociálnej pomoci). Občanovi s ťažkým zdravotným postihnutím, ktorý je podľa posudku vydaného podľa ustanovenia § 57 ods. 1 a 2 zákona o sociálnej pomoci odkázaný na individuálnu prepravu osobným motorovým vozidlom, možno poskytnúť peňažný príspevok na kúpu osobného motorového vozidla. Peňažný príspevok na kúpu osobného motorového vozidla možno poskytnúť občanovi s ťažkým zdravotným postihnutím len do konca kalendárneho roka, v ktorom dovŕši 65 rokov veku, a rozhodnutie o poskytnutí peňažného príspevku na kúpu osobného motorového vozidla nadobudne právoplatnosť do konca kalendárneho roka, v ktorom občan s ťažkým zdravotným postihnutím dovŕši 65 rokov veku. Peňažný príspevok na kúpu osobného motorového vozidla nemožno poskytnúť občanovi s ťažkým zdravotným postihnutím, ktorému sa poskytuje starostlivosť v zariadení sociálnych služieb celoročne, s výnimkou nezaopatreného dieťaťa, ktorému sa poskytuje starostlivosť v takomto zariadení na účely plnenia povinnej školskej dochádzky alebo sústavnej prípravy na povolanie. Peňažný príspevok na kúpu osobného motorového vozidla nemožno poskytnúť na osobné motorové vozidlo, ktoré je podľa technického preukazu staršie ako päť rokov. Peňažný príspevok na kúpu osobného motorového vozidla možno poskytnúť občanovi s ťažkým zdravotným postihnutím, ak bude osobné motorové vozidlo využívať najmenej dvakrát do týždňa na účely prepravy do zamestnania, do školského zariadenia alebo do zariadenia sociálnych služieb. Pre vznik nároku na peňažný príspevok na kúpu osobného motorového vozidla je potrebné, aby bol vydaný posudok o miere funkčnej poruchy, tom, či ide o občana s ťažkým zdravotným postihnutím, o sociálnych dôsledkoch ťažkého zdravotného postihnutia. Súčasťou posudku uvedeného je vždy návrh formy kompenzácie. V prípade, že v posudku nebude navrhnutá požadovaná forma kompenzácie ťažkého zdravotného postihnutia, nárok na kompenzáciu nevznikne. Pokiaľ ide o Vašu otázku, či po ukončení intenzívnej liečby existuje nejaký príspevok na pobyt pre ZŤP pacienta a rodiča, si Vám dovolím uviesť, že podľa zákona o sociálnej pomoci je možné poskytnúť po splnení zákonom stanovených podmienok peňažný príspevok na osobnú asistenciu, peňažný príspevok na zaobstaranie pomôcky, peňažný príspevok na opravu pomôcky, peňažný príspevok na kúpu osobného motorového vozidla, peňažný príspevok na prepravu, peňažný príspevok na úpravu bytu, rodinného domu alebo garáže, peňažný príspevok na kompenzáciu zvýšených výdavkov, na diétne stravovanie a zvýšené výdavky súvisiace s hygienou alebo s opotrebovaním šatstva, bielizne, obuvi a bytového zariadenia, so zabezpečením prevádzky osobného motorového vozidla, so starostlivosťou o psa so špeciálnym výcvikom a peňažný príspevok za opatrovanie.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

No bohužial je to tak,
človek ak chce príspevok na kúpu OMV tak musí byť zamestnaný, alebo chodiť do školy.
Je to hlúpe vo svojej podstate, ale tak ten zákon upravili. Aby sa predišlo zneužívaniu ( aj tak sa to zneužíva, ludia sa dočasne zamestnajú, a ked získajú príspevok tak odídu zo zamestnania, kt. bolo účelové ) .
Do školy sa nedá ísť? Napr. na cudzí jazyk. Tuším toto akceptujú. Treba tam preukázať návštevu školy dva krát do týždňa čo zvyčajne jazykovky majú.
Naposledy upravil Xanti : 17.08.09 at 17:25
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Viac info nájdeš v z.z. 447/2008
§ 34 odst. 6
mám pocit, že aj dohoda je pracovný pomer a teda neni vylúčená z podmienok poskytnutia peňažného príspevku na OMV.

http://www.upsvar.sk/rsi/rsi.nsf/0/9...A?OpenDocument
Naposledy upravil Xanti : 17.08.09 at 17:29 Dôvod: oprava
0 0
vilibald vilibald

vilibald je offline (nepripojený) vilibald

sominvalidnýdôchodca,vrozpadajúcom sa manželstve,podvochMCP som síce čiastočne sebestačný no lavá ruka je ochrnutá takže potrebujem aj pomoc druhého nainvalidnom dôchodku som už 9.rokou ...viac
všetky tieto podmienky som splnal ale z úradu soc.vecí arodiny mi telefonovali že pokial nestiahnem žiadosľ o príspevok na omv budú mi odnaté všetky príspevky ktoré poberám.
0 0
Dana 22 Dana 22

Dana 22 je offline (nepripojený) Dana 22

ZŤPO-Sclerosis multiplex
vilibald Pozri príspevok
všetky tieto podmienky som splnal ale z úradu soc.vecí arodiny mi telefonovali že pokial nestiahnem žiadosľ o príspevok na omv budú mi odnaté všetky príspevky ktoré poberám.
Príspevky budú len pozastavené dovtedy, kým sa nevypracuje nový komplexný posudok už podľa § 15 nového zákona č.447/2008 Z.z.
a následne priznané príspevky v rohodnutí. Ak obstojíš v novom posúdení - splníš podmienky podľa nového zákona, výplata príspevkov bude pokračovať
1 0
vilibald vilibald

vilibald je offline (nepripojený) vilibald

sominvalidnýdôchodca,vrozpadajúcom sa manželstve,podvochMCP som síce čiastočne sebestačný no lavá ruka je ochrnutá takže potrebujem aj pomoc druhého nainvalidnom dôchodku som už 9.rokou ...viac
lenže mne nepovedali o novom posuzdovaní ale hned mi chcely odobraľ všetky príspevky ktoré poberám nie že by boly odobraté nie pozastavené tak som žiadosľ o príspevok na omv zrušil radšej holub vhrsti ako na streche pretože tie dnešné úpravi zákonou na pomoc ZTP, stoje za deravý groš ale vtom má prsty Radičová stým svojim priaľelom na vozíku čo ju aj tak poslaltam kde patrí,moc hýrili takže teraz treba šetriľ ved načo dávaľ tým ktorí potrebujú ked oni majú to čo chcú.
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

vilibald Pozri príspevok
lenže mne nepovedali o novom posuzdovaní ale hned mi chcely odobraľ všetky príspevky ktoré poberám nie že by boly odobraté nie pozastavené tak som žiadosľ o príspevok na omv zrušil radšej holub vhrsti ako na streche pretože tie dnešné úpravi zákonou na pomoc ZTP, stoje za deravý groš ale vtom má prsty Radičová stým svojim priaľelom na vozíku čo ju aj tak poslaltam kde patrí,moc hýrili takže teraz treba šetriľ ved načo dávaľ tým ktorí potrebujú ked oni majú to čo chcú.

toto si si mohol odpustit
1 0
vilibald vilibald

vilibald je offline (nepripojený) vilibald

sominvalidnýdôchodca,vrozpadajúcom sa manželstve,podvochMCP som síce čiastočne sebestačný no lavá ruka je ochrnutá takže potrebujem aj pomoc druhého nainvalidnom dôchodku som už 9.rokou ...viac
prečo bysom si mal odpustit takéto výroky ked je to tak! poznám pána čo ani nežiadal o príspevok na omv adostal ho pretože má známosti.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

vilibald Pozri príspevok
prečo bysom si mal odpustit takéto výroky ked je to tak! poznám pána čo ani nežiadal o príspevok na omv adostal ho pretože má známosti.
To ale neznamená, že tu máš kydať na niekoho, kto za to vôbec nemôže. Radičová už nie je v parlamente, táto vláda vládne už štvrtý rok a sociálne zákony si upravovala táto vláda. Tak prečo rýpeš a kydáš na niekoho, kto ten zákon vôbec nerobil.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
wagner Pozri príspevok
To ale neznamená, že tu máš kydať na niekoho, kto za to vôbec nemôže. Radičová už nie je v parlamente, táto vláda vládne už štvrtý rok a sociálne zákony si upravovala táto vláda. Tak prečo rýpeš a kydáš na niekoho, kto ten zákon vôbec nerobil.
Žeby preto, lebo ich volil?
0 0
vrazda vrazda

vrazda je offline (nepripojený) vrazda

Zdravím chcem sa spýtať mam syna ma 3 roky chceme požiadať o príspevok na auto v papieroch ma postihnutie nad 70% ma mozgovú obrnu.Navštevuje 5x týždenne decke pohybove sanatórium v Trnave.V autobusom sa nedá ísť lebo stále kričí a plače a v káričke nevydrží dlho sedieť. Za odpoveď vopred ďakujem.
0 0
Dana 22 Dana 22

Dana 22 je offline (nepripojený) Dana 22

ZŤPO-Sclerosis multiplex
vrazda Pozri príspevok
Zdravím chcem sa spýtať mam syna ma 3 roky chceme požiadať o príspevok na auto v papieroch ma postihnutie nad 70% ma mozgovú obrnu.Navštevuje 5x týždenne decke pohybove sanatórium v Trnave.V autobusom sa nedá ísť lebo stále kričí a plače a v káričke nevydrží dlho sedieť. Za odpoveď vopred ďakujem.
Môžete požiadať o PP na auto. Zdravotný stav a sociálne potreby /vozenie do ústavu/ diťaťa nasvedčujú, že splní podmienky zákona uvedené v § 34 zákona č. 447/2008 Z.z.
-
0 0
vrazda vrazda

vrazda je offline (nepripojený) vrazda

Dakujem za odpoveď tek že mam veľkú šancu ho dostať?
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
Sestra si začala vybavovať príspevok na auto. Momentálne je zamestnená, je na PN-ke, no nie je ešte uznaná ako ZŤP. Je toto podmienka, alebo sa to vybavuje súčasne? Má postihnuté kĺby, miera postihnutia 3-4.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
ZDENIELA Pozri príspevok
Sestra si začala vybavovať príspevok na auto. Momentálne je zamestnená, je na PN-ke, no nie je ešte uznaná ako ZŤP. Je toto podmienka, alebo sa to vybavuje súčasne? Má postihnuté kĺby, miera postihnutia 3-4.
Prvé čo som si vybavovala tak bol preukaz ZŤP a následne keď mi bol schválený, tak mi teta na úrade dala vyplniť aj ďalšie žiadosti - príspevok na PHM a dietu. Takže predpokladám, že aj príspevok na auto budeš vybavovať až po priznaní ZŤP.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

ZDENIELA Pozri príspevok
Sestra si začala vybavovať príspevok na auto. Momentálne je zamestnená, je na PN-ke, no nie je ešte uznaná ako ZŤP. Je toto podmienka, alebo sa to vybavuje súčasne? Má postihnuté kĺby, miera postihnutia 3-4.
No zase čo ja viem, tak jej neprehodnotia ZTP počas trvania PN.
1 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
No uvidíme, aký bude časový postup ... invalidný ju aj tak žiaľ neminie
A ešte jedna vec, čo napísať do žiadosti ako odôvodnenie? Do žiadosti o auto, treba napísať, že ho potrebuje na dopravu z práce a do práce ...
Ale čo do žiadosti o peňažný príspevok súvisiaci so zabezpečením prevádzky OMV a už vôbec neviem, čo do žiadosti o príspevok súvisiaci s hygienou alebo opotrebovaním šatstva, bielizne, obuvi a bytového zariadenia?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Xanti Pozri príspevok
No zase čo ja viem, tak jej neprehodnotia ZTP počas trvania PN.
Ja som bola na PN a mne prehodnotili a uznali ZŤP.
Možno to záleží aj od diagnózy.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
ZDENIELA Pozri príspevok
No uvidíme, aký bude časový postup ... invalidný ju aj tak žiaľ neminie
A ešte jedna vec, čo napísať do žiadosti ako odôvodnenie? Do žiadosti o auto, treba napísať, že ho potrebuje na dopravu z práce a do práce ...
Ale čo do žiadosti o peňažný príspevok súvisiaci so zabezpečením prevádzky OMV a už vôbec neviem, čo do žiadosti o príspevok súvisiaci s hygienou alebo opotrebovaním šatstva, bielizne, obuvi a bytového zariadenia?
Nemaj boj, teta na úrade Ti povie, že čo tam treba doplniť.
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
mysimis Pozri príspevok
Nemaj boj, teta na úrade Ti povie, že čo tam treba doplniť.
Ja osobne by som sa nebála, no sestra je strašný stresák, takže by som jej rada pripravila aspoň neaké návrhy. Veď čo ak teta na úrade nebude mať svoj deŇ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať