Zavrieť

Porady

Výber medzi JÚ a PÚ

Dobrý deň poraďáci, požiadala ma známa o vedenie účtovníctva. Založila si obchod na živnosť, dostala dotáciu z ÚP. Chcem sa s vami poradiť, čo je pre ňu výhodnejšie, či keď jej budem robiť JÚ alebo PÚ. Pre mňa je jednoduchšie PÚ, s tým mám viacej skúseností, v JÚ som nováčik, vediem ho len sebe. Predávať bude len cez registračnú pokladňu, takže na konci roka by nemala mať problém v tom, že tržbu súvisiacu s daným obdobím nedostane, teda že by jej vznikli neuhradené pohľadávky. Je ešte niečo, prečo by bolo pre ňu výhodnejšie viesť jej živnosť v JÚ? Ďakujem za rady, Maša
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Podla mna si treba odpovedat na viacero otazok:

    - co je vyhodnejsie pre nu? Je rozdiel v prijmoch/vynosoch a vydavkovkoch/nakladoch v JU a PU - na toto si si ciastocne odpovedala (nespominas vydavky, v JU danovy naklad po uhrade),
    - cena za uctovn. pri PU je zvacsa vyssia, nakolko je klientka ochotna akceptovat tebou ponuknutu cenu,
    - za otazku stoji aj to, co ty ovladas lepsie JU alebo PU, resp. ci by si bola ochotna sa kvoli nej ucit/zlepsit v JU...

    Zatial tolko ma napadlo .

    maša je offline (nepripojený) maša

    maša
    Ďakujem za rýchlu odpoveď. Samozrejme že by som bola ochotna zlepšiť sa aj v JÚ. Len sa mi to PÚ zdalo jednoduchšie, keby časom chcela prejsť aj na platiteľa dph. O JÚ je na porade naozaj toho dosť. Ešte ma ale zaskočila ďalšia vec, že aj keď hovorím že ovládam PÚ, nikdy som sa nestretla s nákupom tovaru pred začatím podnikania, v jej prípade cca mesiac dopredu. To by sa ako zaradilo v PÚ? Ďakujem

    Výber medzi JÚ a PÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.