Zavrieť

Porady

zamestnanie v ČR-podanie d.p. v SR

Prosim vas,potrebujem surne poradit. Som zamestnana v českej republike. Dávam si danove priznanie tiež tu na slovensku, ale neviem čo mam napisat do r. č. 32: uhrn príjmov od všetkých zamestnavatelov. Z potvrdenia o zdanitelnych príjmov, ktorý som dostala od českeho zamestnavatela, som dala udaj v riadku č.1: uhrn zučtovaných příjmu ze závislé činnosti a funkč. požitku. vyšla mi danova povinnost 0,- sk. Takto mi to prijali i na danovom urade. Teraz som to podavala i za sestru ale tu po nej chceli do riadku č.32 uplne iny udaj z potvrdenia od českeho zamestnavatela: z riadku č.9 - zaklad dane, tento udaj je ale ovela vyšši než ten z prveho riadku a tým padom jej vyšla danova povinnost - zaplatit ešte 7000 sk danovemu uradu. ako to teda jej ked každa uradnička na danovom chcela niečo ine. ako je možne že ona ma platit 7000,- a ja nič, ked sme mali podobne platy v ČR. Poradte prosim čo najskor. ďakujem
Naposledy upravil dzufka : 18.08.09 at 17:57 Dôvod: odchod do čr
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    dzufka Pozri príspevok
    Prosim vas,potrebujem surne poradit. Som zamestnana v českej republike. Dávam si danove priznanie tiež tu na slovensku, ale neviem čo mam napisat do r. č. 32: uhrn príjmov od všetkých zamestnavatelov. Z potvrdenia o zdanitelnych príjmov, ktorý som dostala od českeho zamestnavatela, som dala udaj v riadku č.1: uhrn zučtovaných příjmu ze závislé činnosti a funkč. požitku. vyšla mi danova povinnost 0,- sk. Takto mi to prijali i na danovom urade. Teraz som to podavala i za sestru ale tu po nej chceli do riadku č.32 uplne iny udaj z potvrdenia od českeho zamestnavatela: z riadku č.9 - zaklad dane, tento udaj je ale ovela vyšši než ten z prveho riadku a tým padom jej vyšla danova povinnost - zaplatit ešte 7000 sk danovemu uradu. ako to teda jej ked každa uradnička na danovom chcela niečo ine. ako je možne že ona ma platit 7000,- a ja nič, ked sme mali podobne platy v ČR. Poradte prosim čo najskor. ďakujem
    Neuviedla si v r. 33 slovenského DP "úhrn povinného poistného" sumu poistného zaplateného zamestnávatelom ? Sumu poistného zaplateného zamestnancom na českom potvrdení nenájdeš, musíš si o výške poistného vyžiadať samostatný doklad.

    dzufka je offline (nepripojený) dzufka

    dzufka
    do 33. r. som uviedla poistne presne podla vypisu od zamestnavatela, ale neviem čo doplnit do riadku 32, ked každa uradnička chce nejaky iny udaj z vypisu od českeho zamestnavatela (ma to byt bud zaklad dane alebo uhrn zučtovanych prijmov zo zavislej činnosti

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    dzufka Pozri príspevok
    do 33. r. som uviedla poistne presne podla vypisu od zamestnavatela, ale neviem čo doplnit do riadku 32, ked každa uradnička chce nejaky iny udaj z vypisu od českeho zamestnavatela (ma to byt bud zaklad dane alebo uhrn zučtovanych prijmov zo zavislej činnosti
    Uvádzaš uhrn príjmov z r. 1. Základ dane je vrátane zaplateného poistného zamestnávatela.

    Do r.33 však neuvádzaš údaj z r.5 potvrdenia.

    dzufka je offline (nepripojený) dzufka

    dzufka
    dobrý den, dnes som odovzdala na danovom priznanie. povedali mi že to mam vyplnene zle. v riadku č. 32 som mala uhrn zučtovaných příjmu ze zavislé činnosti a funkč. požitku. vraj tam ma byt z českeho vypisu riadok č. 8 - zaklad dane. čo je v českej vyplatnej paske i pojem superhruba mzda(je to hruba mzda plus pojistenie,ktore plati zamestnavatel za zamestnanca). ako mam dokazat na danovom že to s hrubou mzdou nema nič spoločné?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    dzufka Pozri príspevok
    dobrý den, dnes som odovzdala na danovom priznanie. povedali mi že to mam vyplnene zle. v riadku č. 32 som mala uhrn zučtovaných příjmu ze zavislé činnosti a funkč. požitku. vraj tam ma byt z českeho vypisu riadok č. 8 - zaklad dane. čo je v českej vyplatnej paske i pojem superhruba mzda(je to hruba mzda plus pojistenie,ktore plati zamestnavatel za zamestnanca). ako mam dokazat na danovom že to s hrubou mzdou nema nič spoločné?
    Argumenty p. Mihála sú v tejto téme

    http://www.porada.sk/t101841-superhr...erhrub%E1+mzda

    Bohužial, nemáš prístup do DRAKa

    dzufka je offline (nepripojený) dzufka

    dzufka
    prosim, prosim, musim do zajtra vymysliet čo s tým a v piatok ist na danový urad.to je posledna možnost,potom cestujem naspät do čiech. neexistuje nejaka ina internetova stranka kde je jasne vysvetlenie k tomuto pripadu "superhrubej mzdy",ktoru si u mna na danovom zamienaju s hrubou mzdou.

    zamestnanie v ČR-podanie d.p. v SR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.